GSCimbom Linux Kullanıcıları - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSCimbom Linux Kullanıcıları

Cevap: GSCimbom Linux Kullanıcıları

Ben bi ara linux denemiştim.Ubuntu,Kubuntu,Pardus kullandım performans ve görsel açısıdan(beryl kurulduğunda özellikle) inanılmaz efektler oluyordu.Ayrıca Amarok windowsta dahil kullandığım en iyi müzik çalardı bence.Oyunlarım olmasa Linux kullanmaya devam ederdim kesinlikle.

Ben bi ara linux denemiştim.Ubuntu,Kubuntu,Pardus kullandım performans ve görsel açısıdan(beryl kurulduğunda özellikle) inanılmaz efektler oluyordu.Ayrıca Amarok windowsta dahil kullandığım en iyi müzik çalardı bence.Oyunlarım olmasa Linux kullanmaya devam ederdim kesinlikle.

Oynadığın oyunlar nedir? Ben Warcraft, Call of duty 4, pes09,pes10, Counter-Strike 15,1.6, Source ve coundition-zero sürümlerini wine ile başarıyla çalıştırdım.

Oynadığın oyunlar nedir? Ben Warcraft, Call of duty 4, pes09,pes10, Counter-Strike 15,1.6, Source ve coundition-zero sürümlerini wine ile başarıyla çalıştırdım.

Aslında onu bende duydum, bi ara baktığımda biraz karmaşık geldi yapmak uğraşmadım hiç açıkçası.Cod Fifa 11,Fm oynarım genelde gerisi gelip geçici. :D

[video=youtube;h7S93Om-7O4]https://www.youtube.com/watch?v=h7S93Om-7O4[/video]

İndirip, kurasım geldi. :)

Dediğin gibi yaptım.15 Gb ayırdım.120 Gb boş bölümüm var.Bi de 100 Gb windows'un olduğu bölüm var.

Ubuntu'un olduğu bölümde kurduktan sonra 11,4 Gb gibi boş yer kaldı.

Fakat sorun şu Ubuntudayken güncelleme ya da oradaki eklentileri felan kurmaya çalıştığımda 300 Mb yetersiz disk alanı gibi uyarılar geliyor.Hatta bu uyarılar oturumu açar açmaz da geliyor.

Sorun nedir çözemedim :eek: Yardım edebilecek olan var mı ?

Bende şu anda ubuntu 10.04 kullanıyorum ama söylediğin gibi bir sorunla hiç karşılaşmadım. Sen en iyisi ubuntu forumlarında falan araştır bu konuyu, basit bir çözümü vardır kesin. Linux'a alışınca windows çok kötü gelecektir sana, o yüzden vazgeçme kullanmaktan, ubuntuyla devam.

Gentoo => Kişisel

Ubuntu => Kendime ait linux dagitimi icin paket derliyorum (ALUX Olacak InsAllah tamamlarsam)

Debian. => Proje(Python,Java,C,C++,C#,Php,Perl,Assembly[Yeni bir programlama dili hedefim cini])

Arch.. => Yine tamamenn kişisel, ayrıca özel testler için.

Fedora => Prof... ;)

BackTrack => Web Hacking, Network, Sql Inj, Rfı Scanner gibi bolca uygulamaları var hazırda.

Tamamen güvenlik için... Programlamalarımı burada yani linux dagitimlarinda daha rahat yapıyorum...

Win7 ise Win icin kodlanmis programlara Exploit yaziyorum... Kullanan olurda benim onume duserse baglaniyorum bilgisayarina. Rapid,Hotfile,Fileserve gibi premiumlari cekiyorum.

Bu arada Pardus kullanacaginiza XP kullanin :) KDE ortama Gnome Network Manager kuran bir ekibin dagitimini kullanmayin...

Son olarak işletim sistemi değildirler, Linux dağıtımıdırlar... Ayirt edelim...

Linux'a baslamaya karar verdim. Ubuntu'yu cektim kurdum, neyse.

PC'yi acarken win7 / ubuntu secenegini geciyorum, kodlar akmaya basliyor yaklasik bir 5 dakika kadar, sonrasinda siyah ekranda kaliyorum.

Ne yapabilirim?

Bir çok kez ubuntu kurdum ama hiç böyle sorunla karşılaşmadım. Bu konularda çok bilgili değilim ama sana tavsiyem Download | Ubuntu buradan tekrar indir, windows ortamında isen unetbootin veya universal usb installer adlı programlardan biriyle, ubuntu ortamında isen sistem>yönetim>başlangıç diski oluşturucu adımlarını izleyerek bilgisayara taktığın en az 1 gb'lık bir usb belleğe indirdiğin ubuntuyu kur, daha sonra bu bellekle bilgisayarına ubuntu kurabilirsin. (Nasıl yapacağını anlatabilirm veya internetten araştırabilirsin.) Daha önce kurduğun ama açılmıyor dediğin ubuntunun olduğu diske tekrar kur. Usb ile kurmak istemiyorsan indirdiğin kalıbı yeni bir cdye yazdır, ordan tekrar kur.

Çünkü bazen indirilen kalıplar kullanıma bağlı oalrak bir süre sonra hata verebiliyor, bende de oldu bi kaç kez hata, yeniden indirdim onunla devam ettim, sorunsuz çalıştı. Kurulumu da doğru yaptığına eminsen sorunsuz çalışması lazım. Bu arada netbook kullanıyorsan netbook sürümünü indir, onu kur.

O açılan siyah ekranda kullanıcı adı ve şifreyle giriş şansı yok mu? Belki o şekilde halledebilirsin tekrar kurulumla falan uğraşmadan.

70698665304803945690.png

:yenieek:

Buradaki yorumların da büyük katkısı ile gaza gelip ubuntu kurdum bugün. :) Kullanımı sandığım kadar zor değilmiş. Başlangıç evresinde olduğum için kod kullanmadım hiç, belki de ondan bana öyle gelmiştir.

5v41a9.jpg

Ubuntu üzerine Mac os x snow leopard teması. Güzel temaymış. :)

Linux gerçekten hoş. Oyun konusu hariç gayet iyi anlaşıyoruz. :)

Üst Alt