GSCimbom Linux Kullanıcıları - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSCimbom Linux Kullanıcıları

Cevap: GSCimbom Linux Kullanıcıları

unityhomescreen.png

Ubuntu 10.10 netbook sürümü...

10.04 netbook sürümündeki ''2D masaüstü'' güzeldi ama 10.10 sürümünde onun yerine gelen bu resimdeki masaüstü berbat, ya da bana öyle geldi. En iyisi klasik gnome masaüstü kullanmak.

Olmuyor ben denedim ya da ben yapamadim. :(

Simdi gecmis sayfalarda link vardi ordan ubuntu 10.10 indirdim. Cd'ye kopyalamadim cd room calismiyor aslinda calisiyordu yarida gitti kopyalamadi sonra yavas acilip kapaniyordu simdi hic acilmiyor ne olduysa. Ben de linkteki yerden yani indirdigim yerden okudum USB ile de kuruluyormus. Orda programi falan vermis. Onu indirdim. Sonra iste USB disk yaratti. Arkadasim format atmayi ogretmisti bana BIOS'dan cd seciyordu ben de oraya girdim USB sectim. Diger USB seceneklerinde calismadi sadece USB zip ile calisti. Sonra ordan iste ubuntu ile ilgili ekran geldi. Run ubuntu from this usb set up ubuntu on this hard disk memory test gibi falan ne yaziyordu tam hatirlamiyorum simdi. Ben de run ubuntuyu sectim. Ubuntu ekrani geliyor ubuntu yazisinin altinda isiklar yanip yanip sonuyor fakat ubuntuya gitmiyor. Bekledim biraz olmadi sonra hatta set up dedim gene ubuntu ekrani geldi olmadi bekledi bekledi fakat internette resimli anlatimlar vardi o ekran gelmiyor.

Pc'ye kurmak istiyorum laptopa degil ama. Arkadasim ne yaparsan yap bozsan bile sorun degil diyordu o yuzden bu pc bozulsa da sorun degil.

Anlamadim simdi o ubuntu ekrani gelince bekleyim mi cok fazla yoksa bir sorun mu var ?

Olmuyor ben denedim ya da ben yapamadim. :(

Simdi gecmis sayfalarda link vardi ordan ubuntu 10.10 indirdim. Cd'ye kopyalamadim cd room calismiyor aslinda calisiyordu yarida gitti kopyalamadi sonra yavas acilip kapaniyordu simdi hic acilmiyor ne olduysa. Ben de linkteki yerden yani indirdigim yerden okudum USB ile de kuruluyormus. Orda programi falan vermis. Onu indirdim. Sonra iste USB disk yaratti. Arkadasim format atmayi ogretmisti bana BIOS'dan cd seciyordu ben de oraya girdim USB sectim. Diger USB seceneklerinde calismadi sadece USB zip ile calisti. Sonra ordan iste ubuntu ile ilgili ekran geldi. Run ubuntu from this usb set up ubuntu on this hard disk memory test gibi falan ne yaziyordu tam hatirlamiyorum simdi. Ben de run ubuntuyu sectim. Ubuntu ekrani geliyor ubuntu yazisinin altinda isiklar yanip yanip sonuyor fakat ubuntuya gitmiyor. Bekledim biraz olmadi sonra hatta set up dedim gene ubuntu ekrani geldi olmadi bekledi bekledi fakat internette resimli anlatimlar vardi o ekran gelmiyor.

Pc'ye kurmak istiyorum laptopa degil ama. Arkadasim ne yaparsan yap bozsan bile sorun degil diyordu o yuzden bu pc bozulsa da sorun degil.

Anlamadim simdi o ubuntu ekrani gelince bekleyim mi cok fazla yoksa bir sorun mu var ?

Bir usb'nin icine ubuntu'yu atıp windowstayken kurdum ben . O sekilde yapabilirsin .

Nasil ? Simdi USB takili. Icinde wubi usb creator falan var sonra disk boot dosyalari falan var. Nasil yapabilirim ki usb takili simdi

Nasil ? Simdi USB takili. Icinde wubi usb creator falan var sonra disk boot dosyalari falan var. Nasil yapabilirim ki usb takili simdi

Windowstayken usb'ni ac ve ordan ubuntu klasörünü tıkla ve setup'unu calıstır kendi sonra kuruyor. Sana ne kadar hard disk ayırıcagını ubuntu icin soruyor ve kendin seciyorsun bu kadar. Tekrar bilgisayarını baslattıktan sonrada ubuntu veya windowsu acıp acmıcagını soruyor sana .

Olmuyor icinde set up yok wubi var. Ben de onu sectim restart yapmami istedi yaptim fakat gene aynisi oluyor. Run ubuntu falan ekrani geliyor sonra mor sayfada ubuntu geliyor isiklar yanip sonuyor bekliyor.

Internetden okumustum cd ile kurulumu orada secilecek yerler falan geliyor resimlerde. Bu usb de ubuntu diyor isiklar yanip sonuyor ve surekli bekliyor. Bekledim daha oncesinde kahve falan ictim birseyler yaptim zaman gecsin diye ekrana baktigimda gene aynisi idi mor ekranda ubuntu isiklar yanip sonuyor ilerlemiyor. Yani o cd kurulumu fotograflarindaki gibi internetteki goruntuler gelmiyor.

Bu pc ogrenme pcsi oldu. Bozuluyor sonra arkadasim duzeltiyor. Hem tum bilgiler yedekli ve onemli bilgiler oteki pcde.

Bu bozulsa da sorun degil :)

Bu pc ogrenme pcsi oldu. Bozuluyor sonra arkadasim duzeltiyor. Hem tum bilgiler yedekli ve onemli bilgiler oteki pcde.

Bu bozulsa da sorun degil :)

Senin indirdigin ubuntu problemli olabilir. Aklıma suan birsey gelmiyor. Ben büyük bir sıkıntı yasamadım yüklerken ve anlattıgım gibi yaptım. Kolay gelsin .

Senin indirdigin ubuntu problemli olabilir. Aklıma suan birsey gelmiyor. Ben büyük bir sıkıntı yasamadım yüklerken ve anlattıgım gibi yaptım. Kolay gelsin .

Yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiii oldu. Fakat simdi soyle bir problem var. NTFS fat 12 fat 16 ex4 ext3 falan demis. Onlardan hangisini sececegim ? Bu Windowsun olmadigi yerde diger yere kurulum yapacagim. Fakat dosya sistemi ne secmem gerekir bilmiyorum :)

Inanilmaz birsey ya. Hem kurulum yapabiliyor hem de internete girebiliyorum.

Kahrolsun Microsoft yasasin Linux :)

Ne secmeliyim onun altinda. Sadece / isaretini mi yoksa /boot, / home, / tmp falan mi ?

Microsoft

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Bekleyen değişiklikler bu sayfada görüntülenmektedirKontrol edilmemiş

Git ve: kullan, ara

Başlığın diğer anlamları için MS sayfasına bakınız.

Microsoft wordmark.svg

Tip Halka açık şirket

NASDAQ: MSFT

Kuruluş Albuquerque, New Mexico 1946

Şehir One Microsoft Way, Washington

Ülke ABD

Önemli kişiler Steve Ballmer (CEO)

Brian Kevin Turner (COO)

Bill Gates (Chairman)

Ray Ozzie (CSA)

Craig Mundie (CRSO)

Alan Tüketici elektroniği

Tanıtım

Ürün Microsoft Windows

Microsoft Office

Xbox 360

Microsoft Dynamics

Windows Developer Tools

Microsoft Servers

Enterprise Software

Microsoft Game Studios

Windows Phone

Zune

Bing

Windows Live

Microsoft Security Essentials

Gelir ▲ $62.484 milyar (2010)

İşletme gelir ▲ $24.098 milyar (2010)

Sahibi Bill Gates

Paul Allen

Çalışan sayısı 88,596 (2010)

Web sitesi [1]

Microsoft, Windows, Xbox gibi ürünleriyle tanınan, ABD merkezli büyük yazılım ve bilişim şirketidir.

Şirket 1975 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin Washington eyaletindeki Seattle kentinde iki üniversite öğrencisi tarafından kurulmuştur. Bu iki girişimcinin vizyonu "her ev ve her masada bir bilgisayar"dı.

Popular Electronics dergisinin 1 Ocak 1975 tarihli sayısında Altair 8800 bilgisayar sisteminin tanıtımını okuduktan birkaç gün sonra Bill Gates bilgisayarın tasarımcısı MITS (Micro Instrumentation and Telemetry Systems) ile temasa geçti. Ekibi ile birlikte Altair 8800 üzerinde çalışan BASIC yazılımlama dili geliştirdiklerini belirtti. Paul Allen MITS'e yazılımın tanıtımını yapmaya gitti. Paul Allen Altair 8800'i daha önce kullanmamış olmasına karşın tanıtımı başarılı oldu. Tanıtımın sonunda MITS Bill Gates ve Paul Allen'dan Altair bilgisayarları için BASIC yazılımlama dilinin telif hakkını satın aldı. Karlı bir iş fırsatı yakaladıkları düşüncesiyle Bill Gates Harvard Üniversitesi'ndeki hukuk eğitimini yarıda bırakıp New Mexico eyaletinin Albuquerque şehrinde Microsoft şirketini kurdu.

Şirket ilk uluslararası bürosunu 1 Kasım 1978'de Japonya'da açtı. 1 Ocak 1979'da şirket merkezini Washington eyaletinin Bellevue şehrine taşıdı.

Aradan geçen yıllar ile Microsoft bir dünya devi olmuş, sahibi Bill Gates'i dünyanın en zengin kişisi haline getirmiştir. Ancak bu zenginliği herkesin düşündüğü şekilde sadece geliştirdiği işletim sistemini satarak değil ayrıca sektörde ki büyük açıkları kapatabilecek nitelikte yazılan yazılımların daha kendisi için tehlike teşkil edecek aşamaya getirmeden satın almasıyla başarabilmiştir.

Microsoft artık sadece bir yazılım şirketi değil ayrıca iş ve eğlence dünyası için geliştirdiği donanımlar ilede adından söz ettirmektedir.

Microsoft'un grafik arabirimli güncelliğini halen koruyan işletim sistemleri ;

* Windows 95

* Windows 98

* Windows 98 Second Edition

* Windows ME

* Windows 2000

* Windows Server 2003

* Windows XP

* Windows Vista

* Windows Server 2008

* Windows 7

* Microsoft Dynamics

;)

Selen reis...

Ne secmeliyim onun altinda. Sadece / isaretini mi yoksa /boot, / home, / tmp falan mi ?

Ubuntuyu kuracağın diski / noktasına bağla, ayrıca takas alanı ayırman gerekiyor birazda, 5-10 gb falan takas alanı ayır.

Üst Alt