GSCimbom Üyeleri En İyi Filmleri Oyladı! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSCimbom Üyeleri En İyi Filmleri Oyladı!

Cevap: GSCimbom Üyeleri En İyi Filmleri Oyladı!

Özgür güzel bir çalışma yaptı ve çabasıyla bir çok kişiye ulaştı. Emeğine sağlık.

Bu arada benim puanlarım şöyleydi. Kasıtlı olarak biraz daha az puan alması muhtemel filmlere verdim ki özel listelere girebilsinler.

12- Amelie

10- Barry Lydon

8- A Clockwork Orange

7- Amores Perros

6- Sprited Away

5- Üç Renk Üçlemesi

4- A Short Film About Killing

3- Shining

2- The Men Who Knew Too Much

1- La Vita e Bella

Diğer üyelerin oylarını açık etme fikrinden ise vazgeçtim, çünkü çoğu üye oylarını özel mesaj atarak kullandı. Başlıkta bir sürü, nasıl oy kullanacağını soran mesajlar vardı, bir kısım da oyların gizli kalması taraftarıydı. 30-35 kişinin oylarını açık edip gerisini saklamak manasız olacaktı.

Benim gönderdiğim filmler hep belden assağıyaydı, Listeye girememiş hiç biri. Demekki bir ben izliyorum öyle filmleri.

Oy verdiklerim haricinde ilk 25de adını duyduğum film sayısı çok az.

2-4-8-9-12-13-17-18-19-20-21-22-23-25

Bunların hiç birini izlemedim :D

Ya yerini hak ediyor hak etmiyor ben karışmam ama şuradaki tüm filmleri tavsiye ederim valla gönül rahatlığı ile.

filmlere baktım da ilk 6'daki filmin 4'ünü pek beğenmiyorum. godfather'ı da izlemedim. ben oylamayı görmemişim bile :) renkdaş my name is khan ve 3 idiots listede var mıydı? yoksa tekrardan hazırladığın listeye eklersen sevinirim

filmlere baktım da ilk 6'daki filmin 4'ünü pek beğenmiyorum. godfather'ı da izlemedim. ben oylamayı görmemişim bile :) renkdaş my name is khan ve 3 idiots listede var mıydı? yoksa tekrardan hazırladığın listeye eklersen sevinirim

İkisi de var alt sıralarda da olsa, Hollywood dışı filmler listesinde muhakkak yer alacaklar

Oy atan 3 kişiden 1'i sınırsız tercih haklarına rağmen ona oy verdiklerine göre (hep de yüksek) demek ki o kadar sıradan değilmiş :D

Ben karışmam abi ben tarafsızım burada oy verdiğim filmleri yazdım yukarıya :D

Valla işin aslı Godfather da Shawshank da, Fight Club da biraz gücünü popülerliğinden alıyor. Üçü de kral film laf yok ama 2 kişiden 1 i izlemiştir her şekilde bu filmleri.

Yani baktığımız zaman bu da bir başarıdır. Ben A Short Film About Killing'e oy vermişim mesela, bu film beni sarsmış, etkilemiş, yer etmiş. Başka oy çıkmamış. Film kalite olabilir, ama demek ki bu filmin bir eksiği de pazarlama başarısı.

Zirvedeki filmler sadece film olarak değil aynı zamanda reklam ve pazarlama açısından da başarılı komple filmler.

ben ayıp olmsın diye araya 2-3 tanede türk filmi sıkıştırmıştım ama :D

süt kardeşler tabutta rövaşata felan gayet kaliteli yapımlardı yerli olarak

Oy kullanamadım cezalıydım. Liste gayet iyi ama Goodfellas, 12 Angry Man, American History X, Apocalpytco, Cennetin Krallığı, Gladyatör, Into The Wild, Sherlock Serisi, Son İmparator, Truva, Black, Akıl Oyunları, Benjamin Button'un Tuhaf Hikayesi, Eşkiya, Gönül Yarası, Fil Adam, The Life Of David Gale, Snatch, Son Samuray, V For Vendetta ve Seven Pounds gibi filmlerden en az beşi bu listeye girmeyi hak ediyor diye düşünüyorum.

Arşivden izlenenler kısmından baktım epey yazmışım, çok eledim valla bu kadar oldu.

Kardeşim sen benim yedek listeyi yayınlamışsın ya :) Eklemedim unuttuğum filmler var burada :D aralarında 2si hariç diğerleri hep kafamı kurcaladı :) ama ilk 25 te yerleri var benim gözümde.

Kardeşim önereceğiniz film var mı? Sizin zevkler uyuyor heralde bizimkine :)

Bu arada şimdi kendime kızıyorum eklemediğim filmler var diye, gerçi çoğu listede yerini bulmuş ama nasıl unuttum bilemedim :D

ben ayıp olmsın diye araya 2-3 tanede türk filmi sıkıştırmıştım ama :D

süt kardeşler tabutta rövaşata felan gayet kaliteli yapımlardı yerli olarak

Türk filmleri listesi yaparım boşa gitmez onlar merak etme :D Senin mesajı görünce düşündüm onu hemen.

listemiz güzel gözüküyo

orda izlemediğim filmler var en kısa zamanda izliycem :yenieek:

Fight Club çok popüler diye eleştiriliyor ama çok kişi izlemediği için değeri bilinmeyen yüzlerce filmin hakkını savunan da yine Fight Club anlattıklarıyla. Bu biraz Okan'ın olayına benziyor sistemi en çok eleştiren açık bulan adam ama tam olarak da merkezinde.

Pazarlaması ancak Brad Pitt falan açısından sağlam olabilir(hatta o da filmin yapımcılığına ortak diye biliyorum) onun dışında ne prodüksiyon ne de reklam babında büyük bir bütçesi yoktu filmin. Zaten sonlardaki gökdelen sahnesinin leşliğinden biraz anlaşılabilir bu.

Onun dışında senarist-yönetmen falan da büyük iş başarmışlar bana göre. Kitabın sonuyla filminki farklıdır örneğin büyük risk.

Yönetmen açısından da olayların birbirine bağlanışı, kronolojik işleyişi falan on beş numaradır.

Oyuncular zaten efsane.

Yine de zevkler ve renkler tartışılmaz tabii.

İzlemediğim baya film var listede adlarını falan ilk defa duydum hatta onları bir ara izleyeyim bari listeye girdiklerine göre sağlam filmlerdir.

Üst Alt