Guardiola, Premier Lig'i Nasıl Hackledi? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Guardiola, Premier Lig'i Nasıl Hackledi?

1. bir suru iyi topcu alarak
2. adam gibi rakip olmadigi icin (biraz totnam)
Çok haksızlık ediyorsun reis. City'nin kadrosu abartıldığı kadar iyi değil. Sane ve Sterling takıma gelmeden önce parlamış ve kendilerini kanıtlamış oyuncular değildi, potansiyelleri vardı. Özellikle Sterling, İngiltere'nin Volkan Şen'i gibi bir şeydi. Ottamendi, Valencia'dan yenen kazık olarak görülüyordu. Delph'in 11 çıktığı 5 maçı bile yoktu. Ederson çok göz önünde olan bir kaleci değildi, Benfica'dan alındı. De Bruyne, Silva, Aguero hariç RMA, Barca seviyesinde oyuncusu yoktu bence. Tüm olayı kadro ve rakiplerin kötülüğüne bağlamak haksızlık. Elindeki oyuncuları çok geliştirdi ve top seviyelerine ulaştırdı, hatta aştırdı.

Son düzenleme:
Hayırdır şampiyonlar ligi şampiyonu mu oldu? Premier ligte zaman zaman bu tarz domine şampiyonluklar yaşanabiliyor.Ayrıca çok sağlam para harcatıyor herif.Gelsin feneri şampiyon yapsın bakalım :D

Hayırdır şampiyonlar ligi şampiyonu mu oldu? Premier ligte zaman zaman bu tarz domine şampiyonluklar yaşanabiliyor.Ayrıca çok sağlam para harcatıyor herif.Gelsin feneri şampiyon yapsın bakalım :D
CL'i alamaz çünkü savunmada ciddi sıkıntılar var. Liverpool'un haşat ettiği savunmayı Messi ezip geçer.

Nasıl başarılı oldu? Haketti mi haketmedi mi? soruları bir tarafa Guardiola'yı çok sempatik bulmasam da Guardiola tarzı hocaları gerçekten sempatik buluyorum. Herşeyden önce yeni birşeyler deniyorlar. Tuttuğum takımda dahil futbola eğlence, taktik ve teknik olarak zevkli bir matematik oyunu ya da bulmaca olarak bakıyorsanız siz de benim gibi düşünürsünüz muhtemelen. Yenilik heyecanı bazen başarılı olma heyecanından iyidir. yenilikten kastım her yıl oyuncu ve hoca değişikliği değil. Ama bir değişiklik olacaksa da bunu sürekli 40 yıllık adamlarla yapmama. Pochettino, bu sene başarısız olsa da Conte, Guardiola, Klopp gibi adamları görmek artık Sam Allardyce, Wenger, Mourinho gibi adamları görmekten daha keyifli. Biraz da yeni şeyler görelim yahu. Yeni nesil hocalar üstelik anormal keyifli işler çıkarabiliyorlar. Dertleri sadece kazanmak da olmuyor bazen. Bu sebeplerle Guardiola tarzını tutuyorum ben.

Çok haksızlık ediyorsun reis. City'nin kadrosu abartıldığı kadar iyi değil. Sane ve Sterling takıma gelmeden önce parlamış ve kendilerini kanıtlamış oyuncular değildi, potansiyelleri vardı. Özellikle Sterling, İngiltere'nin Volkan Şen'i gibi bir şeydi. Ottamendi, Valencia'dan yenen kazık olarak görülüyordu. Delph'in 11 çıktığı 5 maçı bile yoktu. Ederson çok göz önünde olan bir kaleci değildi, Benfica'dan alındı. De Bruyne, Silva, Aguero hariç RMA, Barca seviyesinde oyuncusu yoktu bence. Tüm olayı kadro ve rakiplerin kötülüğüne bağlamak haksızlık. Elindeki oyuncuları çok geliştirdi ve top seviyelerine ulaştırdı, hatta aştırdı.

Artı olarak rakipler bence inanılmaz güçlü. Burası La Liga gibi havadar bir lig değil. Liverpool,Tottenham,Manu ve Chelsea çok ama çok güçlü. Bunların hepsini elden geçirdi. Komple bir takım oluşturdu.

Bayern'in sistemini dağıttığı için hiç sevmiyorum. Heyckens döneminde tank gibi oynayan Bayern'i acayip derecede bozmuştu. Üstüne bide Ancelotti hıyarı iyice kevgire çevirince Bayern hemen Jupp'u geri getirdi. Nihayeti de yavaş yavaş verim almaya başladı. Kendisinin başarılı olacağı kulüpler Barça ve Ctiy gibi ekipler olabilir. Bak PSG'de de başarılı olur.

Bayern'in sistemini dağıttığı için hiç sevmiyorum. Heyckens döneminde tank gibi oynayan Bayern'i acayip derecede bozmuştu. Üstüne bide Ancelotti hıyarı iyice kevgire çevirince Bayern hemen Jupp'u geri getirdi. Nihayeti de yavaş yavaş verim almaya başladı. Kendisinin başarılı olacağı kulüpler Barça ve Ctiy gibi ekipler olabilir. Bak PSG'de de başarılı olur.

Harbi Alman panzeriydi Heynckes'in takımı. Ben de kurulu düzeni bozdu diye nefret etmiştim Pep'ten. Fırtına gibi esen Lahm - Alaba ikilisini merkeze yakın oynatıyordu. CL'de aynı başarının yanından bile geçemediler vs. Şu an City'de en azından o antipatim kalmadı. Harcadığı para da EPL göz önüne alınırsa bence abartı değil. Piyasa çok acayip bir hal aldı.

Sevmediğim bir herif, sevmediğim birçok futbolcudan oluşan sevmediğim bir takım; bana göre dünyanın en itici takımı. De Bruyne'un bu leş takıma gitmiş olması üzmüştür her daim.

Üst Alt