# Gueïda Fofana | Yeni bir siyahi önlibero efsanesi geliyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Gueïda Fofana | Yeni bir siyahi önlibero efsanesi geliyor

78938_21_gueida-fofana-france-cropped.jpg

Doğum Tarihi: 16.5.1991

Doğum Yeri: Le Havre, France

Boyu: 1.82 m

Mevkisi: Defensif Orta Saha

Fofana, Fransa 2. lig ekibi olan ve Lassana Diarra gibi bir yeteneği dünya futboluna sunan Le Havre takımında oynuyor. 2009 senesinde Le Havre'de ilk kez A takıma çıktı. O günden beri takımıyla yaklaşık 50 maça çıktı.

Stilini Patrick Vieira ile Mahamadou Diarra karışımı olarak tanımlayabilirim. Gözüme çarpan en iyi özelliklerinden biri defansif bir oyuncu olmasına rağmen dikine mükemmele yakın ara ve uzun paslar atabilmesi. Geriden oyun kurma gibi meziyetleride genç yaşına rağmen üst düzeyde. Ayrıca stoperde de izledim bu oyuncuyu. Hava toplarını karşılamada oldukça etkili.

Fransa milli takımlarında 60'a yakın maça çıktı. Bunların bir taneside Türkiye milli takımına karşı.

O maçtan Fofana enstantaneleri:

[video=youtube;ubK5Rpvtcig]https://www.youtube.com/watch?v=ubK5Rpvtcig[/video]

Geçtiğimiz sezon ortasında Gerard Houllier'in yoğun isteğiyle Aston Villa ile Le Havre Fofana'nın bonservisi için 800 bin euro'da anlaşmıştı. Fakat sakatlığı nedeniyle transferinden son anda vazgecildi.

Sonuç olarak piyasası olan bir oyuncu. Lyon, Chelsea ve Arsenal gibi genç zenci takıntılı bir kulüp kapmadan izlemeye başlasak hem maddi hem manevi çok iyi ve karlı bir transfer olur.

Cevap: # Gueïda Fofana | Yeni bir zenci önlibero efsanesi geliyor

Cok sevdigim bi oyun stili. :)

Tebrikler cok güzel öneri.

Sanırım 1989 yılında Monaco ile oynadığımız çeyrek final maçında rakibimizin Forvetinin ismide Fofana ydı hemde çok tehlikeli biriydi yüreklerimizi baya ağzımıza getirmişti bu çocuk onun oğlumu yoksa

Zaman kaybetmeden klübe önermek gerek. Ucuza kapmak gerek şimdiden ;)

Sanırım 1989 yılında Monaco ile oynadığımız çeyrek final maçında rakibimizin Forvetinin ismide Fofana ydı hemde çok tehlikeli biriydi yüreklerimizi baya ağzımıza getirmişti bu çocuk onun oğlumu yoksa

Tam emin değilim ama 90'larda bir ara Türkiye'ye gelmişti galiba o Fofana.

Şu forumdan 5 tane adam seçsek, bizim takım her sene hem Türkiye ligine ambargo koyar, hemde Avrupa'da her sene CL'de en kötü 2. tur oynamadan dönmeyiz, AL'de çeyrek final görmeden gelmeyiz. Bu kadar mı zor şu adamları keşfetmek ve almak?

Şu forumdan 5 tane adam seçsek, bizim takım her sene hem Türkiye ligine ambargo koyar, hemde Avrupa'da her sene CL'de en kötü 2. tur oynamadan dönmeyiz, AL'de çeyrek final görmeden gelmeyiz. Bu kadar mı zor şu adamları keşfetmek ve almak?

Aynen be. Anlamiyorum, cidden anlamiyorum.

Mete tebrikler.Ama Lyon'un Fofana'yı aldığını duymuştum.Bilmiyorum doğrumu? Haberin varmı?

Netten baktımda A.Villa Chelse isimleride geçiyor.Bu kadar gözde ise Marsilya ve Lyon hemen kapar.

Scout scout deniyor, fakat daha tek bir icraatlarını göremedik acıkcası. Koca Galatasaray bir adam yollayıp Fransa'dan genc oyuncu izletemiyor mu? Bunu dememdeki kast, oyuncunun meziyetlerine ve kendisine gercekten güvenildigi taktirde Lyon, Marsilya veya bir baska kulüp 1 veriyorsa sen gerekirse 2.5 verebilmelisin. Bu mentalite malesef gelisemedi ülkemizde. Keske Süleyman Hurma gibi bir adamımız olsa. Taraftar bazında pek sevilmesede kendisini imrenerek takip ediyorum.

Fofana'yı Newcastle United transfer etmek istiyormus. Daha önce yazdıgım Tiote'yi de transfer etmislerdi. Müthis ucuz rakamlara cok iyi iki transfer yapmıs olurlar.

Güzel öneri ama sadece öneri olarak kalacak maalesef.Bizim kulübün ne zaman scoutların önerdiği oyuncularla bırakın almayı,ilgilendiği görülmüş.

Eski Fofana ; Youssouf Fofana. Karşıyaka'da oynamıştı kariyerinin sonunda. Mükemmel bir adammış. Karşıyaka ile sadece 10 maçlık bir sözleşme yapmış ve 3 maçta 3 gol atarak veda etmiş İzmir'e.

Aynı zamanda Monaco'da Galatasaray'a karşı oynayan Fofana'da bu Fofana.

Gueida Fofana ile bir bağlantısı var mı merak ettim açıkçası , araştırıcam birazdan. :)

Iyi adammis. Koyun Selcuk'un yanina kahveyle sut gibi muthis ikili olurlar.

4-5 milyon'a alinabilirse hemen hic adam aramaya gerek yok...

Geçtiğimiz sezon ortasında Gerard Houllier'in yoğun isteğiyle Aston Villa ile Le Havre Fofana'nın bonservisi için 800 bin euro'da anlaşmıştı. Fakat sakatlığı nedeniyle transferinden son anda vazgecildi.

Ne 4-5 milyon eurosu.

piyasasi var dedikleri icin 4-5 dedim. Daha ucuza alinirsa iyi olur tabi..

Şuan 1-1.5 milyon euroya rahat alınır, ileride en az Patrick Vieira veya Mahamadou Diarra kadar degeri olur.

Üst Alt