Güler Duman | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Güler Duman

Güler Duman, 30 Haziran 1967 tarihinde İstanbul şehrinde hayata gözlerini açmıştır. Aslen Erzurum, Aşkaleli'dir. Lakabı Türkülerin Sultanı'dır.

1980 senesinde, henüz on üç yaşındayken "Dost Garip" isimli ilk albüm çalışmasını yaptı. On beş yaşındayken ikinci çalışması "O Leyli Leyli"yi müzikseverlere sundu. 1984 senesinde "Seher Yeli" isimli albümünü çıkardı. Bir sene sonra ise "Ağla Kızılırmak" ve "Mevla'yı Seversen" çalışmalarını oluşturdu.

1986 senesinde İTÜ, diş hekimliği bölümünü kazandı. Müzik ağır bastı, okuluna gitmedi. Yine o yıl "Halaylarla" isimli solo çalışmasını yayınladı. 1987 senesinde "Misafir Geldim" isimli çalışması yedinci albümü oldu. Yine aynı yıl "Dört Dilden Dört Telden 1" isimli THM düet albümünde yer aldı.

1987 senesinde İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı bölümünü kazandı. 1988 senesinde "Kulluk Benim Olsun Sultanlık Senin" isimli çalışmasını piyasaya sürdü. Yine aynı sene "Ya Dost" albümünü de çıkardı. 1990 senesinde "Sazımızla Sözümüzle 1" çalışmasını Zafer Gündoğdu ile beraber oluşturmuştur. Yine aynı sene "Buldular Beni" albümünü de çıkardı. 1997 senesine kadar albümlerine devam eden sanatçı, o sene "Öl Deseydin Ölmez Miydim" isimli albümüyle büyük ses getirdi.

Albümlerini sunmaya devam sanatçı, 2013 senesinde TRT kanalında "Dile Geldi" isimli bir sezon süren bir program hazırladı. Kırk beş dakika süren bu program 2014 senesinin İlkbahar aylarında bitirildi. Programdan sonra farklı albüm çalışmalarında yer aldı ve konserler düzenlemeye devam etti.

2017 senesinde "Yüreğimden Yüreğinize Sazım" isimli bir çalışmasını daha yayınlamıştır.

1990 senesinden itibaren Almanya'da bir müzik okulunun işletmesini sürdürmektedir.

1993 senesindeki annesinin hastalığından mütevellit Almanya'ya yerleşti ve hayatını orada sürdürmeye başladı.

Güler Duman ilerleyen dönemlerde kalp ve damar hastalığına yakalanmıştır. İlaçlarla şifa aramıştır. Hasta olduğu günlerde haftanın dört günü doktora gidip gelen sanatçı ilerleyen günlerde hastalığını yenmiştir.

Üst Alt