Gümüşdağ: "Cengiz, Roma'dan sonra da önemli bir kulübe gidecektir" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gümüşdağ: "Cengiz, Roma'dan sonra da önemli bir kulübe gidecektir"

5180951.jpg

Başakşehir'den Roma'ya transfer olan Cengiz Ünder, basın toplantısıyla veda etti. Başkan Gümüşdağ ile önemli açıklamalarda bulundu.

Söze başlayan başkan Göksel Gümüşdağ, Medipol Başakşehir için zor diye bir şey yoktur, sadece imkansız zaman alır. Cengiz'i 1 sene önce 600 bin €'ya almıştık, şimdi rekor kırdık. 13M€ Arda vardı, 15M€'ya net Roma'ya verdik. Cengiz ahlakı düzgün. Annesi, babası muhterem insanlar, onu da orada yalnız bırakmayacağız. Mevlüt'e Gökhan'a da söyledim. Cengiz, Roma'dan sonra da önemli bir kulübe gidecektir, ondan da yüzde 20 pay alacağız. Manchester City, Cengiz'i alsaydı kiralayacaktı. Roma direkt oynatacağı için Roma'ya karar verdik, gitse yarın oynar. Cengiz'den bu kadar kolay ayrılacağımızı tahmin etmiyordum. Kardeşim çok hızlı tarih yazdı. Dualarla uğurlayacağız' ifadelerini kullandı.

Genç futbolcu Cengiz Ünder şu açıklamalarda bulundu;

'Üzerimde emeğim olan herkese teşekkür ediyorum. Benim için Roma'ya gitmek gurur verici, yeni heyecan, stresliyim. Roma'da ilk 11'de oynamak istiyorum. Monchi'nin genç oyunculara verdiği fırsatı biliyorum, hocası da. Roma direkt düşündü, karar vermek zor olmadı. Roma, İtalya'nın en büyüklerinden. Salah, Liverpool'a gitti. El Shaarawy ve Perotti ile yarışacağım, o formayı alacağım. Burada nasıl çalıştıysam orada da yapacağım. Abdullah Avcı bana güvendi, hep oynattı. Roma'da da iyi olacak. Altınordu'ya 10 yaşında geldim. Seyit Mehmet Özkan getirdi. Türkiye'nin en büyük altyapısı. Dünyanın sayılı kulüplerinden birine gidiyorum. İtalya'da en büyük 3'ten biri. Umarım oradan da daha büyüklere imza atarım.David Silva'yı çok beğeniyorum, idolüm.'

Goksel Gumuşdağ: Manchester City, Cengiz'i alsaydı...

Başkanın söylediklerine bakıyorum da gerçekten akıllı bir adammış..

Hem Cengizi düşünmüş hem kulubü ve ne yaptığnın farkında.. Şimdi biz bir oyuncu alıyoruz, neden alıyoruz niye alıyoruz bunun cevabı yok..

Başkan diyor ki podolski japonyaya gitmek istedi bende gönderdim.. Bruma bizde oynamak istemedi bende sattım..

Dümdüz adam biz brumaya ne katabildik ne verebildik bence bu iki oyuncuyada doğru dürüst teşekkür edemedik. Misal Sneijdere it gibi davranmıyor muyuz ?

Bir köpek gibi adamı floryada koşturuyoruz. Sağlık kontrolüne sokuyoruz sonra diyoruz ki sözleşme işini konuşana kadar git floryada it gibi antreman yap.

Bence Galatasaraylılık bu olmamalı!!! yarın bir gün sneijdere genç bir turuncu portalkallı genç oyuncu sorarsa; abi Galatasaray'dan teklif geldi gideyim mi dese ne olacak?

Biz bence herşeyi berbat yapıyoruz.. Profesyonel bir takım değiliz, Planlı bir takım değiliz..

Bu durum fener içinde geçerli onların alexte yaptığını biz sneijderde yapıyoruz.. onların aykutta yaptığını biz tudor yapıyoruz..

Günden güne eriyoruz beylerrr

Başkanın söylediklerine bakıyorum da gerçekten akıllı bir adammış..

Hem Cengizi düşünmüş hem kulubü ve ne yaptığnın farkında.. Şimdi biz bir oyuncu alıyoruz, neden alıyoruz niye alıyoruz bunun cevabı yok..

Başkan diyor ki podolski japonyaya gitmek istedi bende gönderdim.. Bruma bizde oynamak istemedi bende sattım..

Dümdüz adam biz brumaya ne katabildik ne verebildik bence bu iki oyuncuyada doğru dürüst teşekkür edemedik. Misal Sneijdere it gibi davranmıyor muyuz ?

Bir köpek gibi adamı floryada koşturuyoruz. Sağlık kontrolüne sokuyoruz sonra diyoruz ki sözleşme işini konuşana kadar git floryada it gibi antreman yap.

Bence Galatasaraylılık bu olmamalı!!! yarın bir gün sneijdere genç bir turuncu portalkallı genç oyuncu sorarsa; abi Galatasaray'dan teklif geldi gideyim mi dese ne olacak?

Biz bence herşeyi berbat yapıyoruz.. Profesyonel bir takım değiliz, Planlı bir takım değiliz..

Bu durum fener içinde geçerli onların alexte yaptığını biz sneijderde yapıyoruz.. onların aykutta yaptığını biz tudor yapıyoruz..

Günden güne eriyoruz beylerrr

Okurken tüylerim diken diken oldu..

edit: Aptal kendini alıntılamış demeyin sadece kendi yazdığım ve beğenmediğim yorumu sizlere asla servis etmem..
Tıpkı aşçının yaptığı yemeği ilk kendi tatması gibi..

Son düzenleme:
Bruma bunlarda olsa en az 15'e falan okuturlardi.

En azindan turnuva'ya gidip gelmesini beklerlerdi. Hala aklim almiyor arkadas, cocuk turnuvaya gidece orada bi parladi mi fiyati piyasasi direkt yükselir bunu akil edemiyor bu gerizekalilar. Portekiz elense de Bruma 2 tane süper gol atti gündeme geldi. Ne diye hemen transfer döneminin basinda satiyorsun cocugu Allahin gerizekalisi Dursun.

En azindan turnuva'ya gidip gelmesini beklerlerdi. Hala aklim almiyor arkadas, cocuk turnuvaya gidece orada bi parladi mi fiyati piyasasi direkt yükselir bunu akil edemiyor bu gerizekalilar. Portekiz elense de Bruma 2 tane süper gol atti gündeme geldi. Ne diye hemen transfer döneminin basinda satiyorsun cocugu Allahin gerizekalisi Dursun.

Neye dayanarak böyle bir kanıya vardın?

Bence doğru kulübe gitmedi o ayrı konu. Almanya veya İspanya'ya gitmesi daha iyi olacaktı bence.

Nereden buluyorlar vu parayı diyenlere umarım bir şeyler çıkarmışlardır bu konuşmalardan. Adam kulüp yönetiyor bakkal değil.

Adamlar bruma gibi apachilerle uğraşmaz merak etme. Sistem adamı alıp böyle parlatirlar.

Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ "Şu ana kadar 6 oyuncu aldık ve sadece 1 milyon 100 bin Euro (Elie için Feyenoord'a) bonservis ödedik. Cengiz Ünder'den alacağımız bedele baktığımızda şirketin doğru bir iş modeli olduğunun kanıtıdır" dedi.
alıntı linki

Şu ifadeyi çok beğendim.. Kulübü şirket olarak görüp o şekilde yönetmeleri..

En büyük avantajı, baskıcı bir taraftarı yok hatta hiç yok! Tıpkı şirketler gibi..

Üst Alt