Gündüz Kılıç - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
EA9nxVQWsAEfJhx

Baba Gündüz hakkında maalesef şartlar gereği hep bölük pörçük bilgiler tahrif edilerek verilir... Farz-ı muhal;

*Para verilerek "düşşüğün kuyruğu" diye bağırtırılan taraftarlardan bihaberdir galatasaraylı...

*Babasının ittihatçı olmasından ötürü Milli Şef döneminde, kardeşi rahmetli Altemur Kılıç'ın Yassıada'da yargılanmasından ötürü Milli Birlik Komitesi döneminde şahsiyet lincine maruz kaldığı bilinmez galatasaraylılar tarafından...

*Kendisinin efsane yaptığı Metin Oktay'ın gazetelere kendisi hakkında "Galatasaray'ı değil kendisini sever, bana ihanet etti, beni harcamaya çalıştı, politika yapar, menfaatperesttir, şimdi sonuçlarına katlanıyor" şeklinde demeçler verdiğini bilmez ki arşivler oradadır...

*Galatasaray başkanının kendisini istifaya zorladığını lakin o başkanın düştükten sonra Baba Gündüz'ün omuzlar üstünde Feriköy'den Hasnun Galip'e gelip yeni şampiyonluklara kin gütmeden gittiğini hatırlayan gazeteci bile kalmamıştır...

*İsmail Enver Paşa'nın Fedaisi, Mustafa Kemal Paşa'nın Yaveri, Antep'i Gazi yapan Güney Doğu Anadolu Cephesi Reisi, İstiklal Mahkemelerinin Üç Aliler Divanının Kılıç Ali'sinin Vatanperver büyük oğludur...

*18 sene şampiyon olamayan Galatasaray'ı şampiyon yapan adamdır Gündüz Kılıç...

*İlk resmi maçında yorgunluktan ellerini dizlerinin üstüne koyup soluklanırken yanına "Aslan" Nihat Bekdik gelip bak evlat bu benim kaptan olarak son maçım seninse ilk Galatasaray maçın... Omzuna koyduğum bu eli, el vermek olarak gör ve bir daha sakın elini dizine ya da beline koyma... Biz ağabeylerimizden böyle gördük... Galatasaraylı pes etmez şimdi skor ne olursa olsun Fener'i yeneceğiz ve sen de katkı vereceksin... Bana Celal İbrahim el verdi ben de sana... Ne yaparsan yap sana yani Galatasaraylıya yakışanı yap der... Gündüz Kılıç da bu sözü hiç unutmaz o gün o maçı Gündüz Kılıç'ın golleriyle kazanırız...

*Kimse bilmez Gündüz Kılıç'ın maaş almadığını... Cebinden takım ihtiyacı karşıladığını... Kimse bilmez günde 3 paket içtiği Bafra Sigarasını emanet aldığını... Kimse bilmez hangi ahval ve şeraitte şu lafzı ettiğini;

"Bilirsiniz ki her insanın ayrı bir huyu, ayrı bir karakteri olduğu gibi, her futbol takımının da kendine has bir karakteri vardır. Biz sizlere burada Galatasarayımızın huyunu suyunu açıkça ve iyice anlatabilirsek, onu adamakıllı tanıyıp, inşallah senelerce dost geçinirsiniz. Galatasaray bir his takımıdır. Renklerine aşık birbirlerine seven futbolcuların takımıdır. Galatasaray feragat ve fedakârlıklarla çalışacak futbolcuların takımıdır. Galatasaray şımarıkları, kendini beğenmişleri, yalnız kendini düşünenleri sevmez. Kısacası Galatasaray, bir halatı hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takımıdır".

Gündüz Kılıç'ın kıymeti bilinmedi bari kendisine en çok yaklaşan kanlı canlı Fatih Terim'in İkinci Baba Gündüz olarak kıymetini bilelim gençler...

1569928824042.png

Üst Alt