Güntekin Onay / Beşiktaş'ın transfer değerlendirmesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Güntekin Onay / Beşiktaş'ın transfer değerlendirmesi

Onay yaptığı açıklamada;

- BEŞİKTAŞ YERLİ KALİTESİNİ DEĞİL, SAYISINI ARTTIRDI -

* Beşiktaş transfer dönemine gurbetçi yerli oyuncuları alarak başladı. Trabzonspor'dan Egemen ve Gençlerbirliği'nden Mustafa Pektemek transfer edildi. Bu oyuncular hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce yerli kalitesi arttı mı?

" Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Beşiktaş'ın yerli kalitesini arttırması kesinlikle şarttı. Fakat şu anda gözüken yerli kalitesinin değil, yerli sayısının arttırıldığı. Kalitenin arttığını görmek için beklemek gerekiyor. Mustafa Pektemek kaliteli bir oyuncu. Egemen Korkmaz kendini ispat etmiş bir oyuncu. Neticede şu anda transfer edilen futbolcuların içinde şunu ilk 11'e koy oynar ve yüksek performans gösterir diyebileceğimiz bir futbolcu yok. Tanju genç bir oyuncu, Burak geçen sene Almanya 2.liginde forma giydi. Veli, R.Wien'in oyuncusuydu. Beşiktaş iki karşılaşmada da güle oynaya Wien'i yendi. Mustafa çok kaliteli bir futbolcu ama son derece ağır bir sakatlık geçirdi. Egemen hariç diğer oyuncuların hepsi ile ilgili beklemek gerekiyor. “dedi.

- SAĞ BEK ŞARTTI -

*Geçtiğimiz dönemde Beşiktaş savunmada kanat bölgelerinde sıkıntı çekti. Bu sezon her hangi bir kanat oyuncusu şuana kadar transfer edilmedi. Neler düşünüyorsunuz?

“Beşiktaş'ın ihtiyacı olan direk olarak ilk 11'de oynayabilecek seviyede sağ bek kesinlikle şarttı. Sol bekte de İsmail'i zorlayacak zaman zaman formayı alabilecek bir savunma oyuncusuna ihtiyaç vardı. Umarım Tanju bu işi yapacaktır. Baktığımız zaman Fenerbahçe ve Galatasaray daha kaliteli yerli oyuncuların peşinde koşuyor. Beşiktaş'ın yerli transferlerinde daha yüksek beklentilerim vardı. Beşiktaş sağ bek pozisyonunda İbrahim Toraman'ı oynatmayı düşünüyor. İbrahim Toraman iyi bir oyuncu. Sağ bek mevkiinde zaman zaman görev aldı. Ancak Beşiktaş o bölgeden hücuma kalkabilecek mi bunu bilmiyorum. Bugün Dünyada iyi oynayan bütün takımların kanat bekleri hücum yapıyor. Kanat beklerin iyi hücum yapamıyorsa, bazı şeyleri unutun. Bence Beşiktaş'ın iyi hücum yapan bir sağ beke ihtiyacı var. Beşiktaş'ın şuanda buna ihtiyacı vardı, fakat bunu da yapmadılar." dedi.

- ERSAN'A ÖDENEN PARA FAZLA -

*Beşiktaş çok konuşulan Ersan Adem Gülüm transferini 4 milyon Euro karşılığında bitirdi. Neler düşünüyorsunuz?

" Ersan geçen yıl kiralıkta olsa Beşiktaş'ın oyuncusuydu. Çok ciddi bir sakatlık geçirdi. Bununla ilgili kafamda soru işaretleri var. Beşiktaş'ta Sivok kalacaksa, İbrahim Toraman var, Sidnei ve Egemen'i alındı. 4 tane stoperin olduğu bölgeye bu kadar çok fazla para ödenip Ersan alınmayabilirdi. Çünkü Ersan çapraz bağları kopmuş bir futbolcu. Geçen yıl çok aşama kaydetmesine rağmen, hala aşama kaydetmesi gereken bir oyuncu. Bence Ersan'a ödenen para fazlaydı." dedi.

- TRANSFER EDİLEN FUTBOLCULAR ÜST DÜZEY DEĞİL -

*Beşiktaş'ın Benfica'dan kiralık olarak transfer ettiği Sidnei hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Beşiktaş'a yeterli olur mu?

" Sidnei genç bir futbolcu. Şunu sormak istiyorum, "Sidnei çok kaliteli bir oyuncu olsa, Benfica onu kiraya verir miydi? " Geçen yıl Benfica'da 16 maç oynadı. Ben Milan maçını izledim. O karşılaşmada 86.dakikada kendi kalesine golü atmıştı. Şansız bir an yaşadı. O maç tabii ki ölçü değil ancak çok iyi bir futbolcu olsaydı Benfica gibi bir kulüpte forma şansı bulurdu. Benfica, Uefa kupasında yarı final oynadı. Braga'ya elendiler. Ligde umduğunu bulamadı. Porto uzak ara şampiyon oldu. Benfica'lı David Luiz Chelsea'ye gittikten sonra şans bulmaya başladı. Demek ki forma şansı bulduğu periyotta bu futbolcuyu yeterli görmeyip kiralama yoluna gittiler. Bence Beşiktaş'ın transfer ettiği isimlerin hiç biri üst düzey oyuncu değil. Fenerbahçe'ye baktığımız zaman Lugano, Urugay Milli takımının kaptanı, Yobo, Nijerya Milli takımının kaptanı, Volkan, Türkiye'nin en iyi kalecilerinin başında geliyor. Fenerbahçe bu sezon bu şekilde şampiyon oldu. Savunması güçlü olmayan takım şampiyon olamaz. " dedi.

- COSTA BEŞİKTAŞ'I GÖTÜREMEZ -

* Beşiktaş ile adı geçen Diego Costa transferi için düşünceleriniz neler?

"Santrafor bölgesinde Diego Costa ismi geçiyor. Costa'yı yakından takip ediyorum. A.Madrid'de yedekti. 22 yaşında potansiyeli olan bir futbolcu. Şans bulduğu ve sonradan girdiği maçlarda da iyi oynadı. Ama neticede koy takıma Beşiktaş'ı alsın götürsün diyebileceğimiz bir futbolcu değil. Ben şöhretli oyuncuların peşinde koşulmasına karşıyım. Fakat gelecek oyuncunun da kalitesi ve yapabilecekleri bellidir. Diego Costa aşama kaydedebilecek bir oyuncudur. Ancak 22 yaşındaki çok kaliteli bir oyuncuyu A.Madrid neden satsın? 22 yaşında olan diğer futbolcu Aguero'yu neden satmıyorlar? Milyon Eurolar teklif edildi ve hala düşünüyorlar satıp satmama konusunda. Bunu düşünmek gerekiyor. " dedi.

- MEHMET AKYÜZ BEŞİKTAŞ'IN OYUNCUSU DEĞİL -

* Bobo ve Nobre'yi gözden çıkaran Beşiktaş, Mehmet Akyüz'ü bu bölgede transfer etti. Neler düşünüyorsunuz?

" Mehmet Akyüz’ün Tavşanlı Linyitspor’da başarılı bir sezon geçirmesi, Beşiktaş için yeterli olduğu anlamına gelmiyor. Bobo ve Nobre gibi oyuncular takımdan ayrıldı. Mehmet Akyüz bu oyunculardan daha kaliteli bir oyuncu değil. Bence Mehmet Akyüz Beşiktaş’ın oyuncusu değil." diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Kaynağı: Haber1903 Özel Haber

Cevap: Güntekin Onay / Beşiktaş'ın transfer değerlendirmesi

Olumlu bir tane cümle yok. Haber1903 'e güvenim azaldı yeni mecram kartalbakisi.com

kartalvuruşu.com da güntekin'e diss atmışlar.

Bunları Güntekin mi demiş? Bir yaşıma daha girmeden öldüm.

Hala bitiremedinizmi lan!

(surat ifadesi)

:eek:

Besiktas yönetimine sesleniyor..

Kalite değil sayı konusunda çok haklı. Beşiktaş iyi yerliler aldı belki ama bunlar bu sene 4 maça bile çıkmazlar. Aynı bölgelere 10 tane adam aldılar hala bekleri yok iki tarafta. Kaç tane stoperleri oldu? Kalecileri var gayet iyi kaleci almaya çalışıyorlar falan. Değişik.

Ama şöyle birşey var Beşiktaş'ın alacağı hangi yerli futbolcular guti-simao-quaresma-almeida gibi adamları kesebilir?

Ama şöyle birşey var Beşiktaş'ın alacağı hangi yerli futbolcular guti-simao-quaresma-almeida gibi adamları kesebilir?

guti yi bugün sezer mezer çok rahat keser.

guti top mu oynuyor bırakın allah aşkına

almeida kaliteyse,cenk tosun bunun yanında etoo kalır.

al 2 tane söyledim.leş gutinin yerine sezeri koy,kazma almeida nın yerinede cenk tosunu

Yaptıkları en iyi transfer bana göre Mustafa Pektemek hepsinden formayı kapacaktır

Bide olursa Fernandes

Çok doğru bencede.Tanju kayhan,Veli kavlak gibi adamlarla kadroyu doldurmaya gerek yok hiç bir yararları olmaz

Güntekine aynen katılıyorum..Ve de bizim de Savunmaya Joker isimler bulmamız gerek..Bir stoper ve Sol bek lazım..

guti yi bugün sezer mezer çok rahat keser.

guti top mu oynuyor bırakın allah aşkına

almeida kaliteyse,cenk tosun bunun yanında etoo kalır.

al 2 tane söyledim.leş gutinin yerine sezeri koy,kazma almeida nın yerinede cenk tosunu

ikisinin maliyeti 20milyona yakın işte demek istediğim bu.Beşiktaş ya tutarsa hesabı olarak aldı zaten çok para ödemedik olmazsa göndeririz düşüncesindeler.

Güntekin boş konuşmuş.Egemen ve Mustafa Pektemek iyi yerli transferler.Mustafa Pektemek'in ikinci İlhan Mansız olacağını düşünüyorum o potansiyele sahip.

Necip Uysal,Ersan Adem Gülüm,İsmail Köybaşı ve Cenk Gönen gibi uzun yıllar Beşiktaş'a yarar sağlayacak kaliteli oyunculara sahipler.Burak Kaplan'ı 21 yaş altı milli takımlarda bir kaç kez izledim, kesinlikle adından söz ettirecektir.Hatta 1-2 yıla Beşiktaş'ın banko oyuncusu olacağını düşünüyorum.

Kaliteli bir sağ bek ve Fernandez'i almaları şart.Eğer savunmayı yeni gelen oyuncularla oturtabilirlerse Beşiktaş'ın ilk ikiye girebileceğini düşünüyorum.

ikisinin maliyeti 20milyona yakın işte demek istediğim bu.Beşiktaş ya tutarsa hesabı olarak aldı zaten çok para ödemedik olmazsa göndeririz düşüncesindeler.

e almassan, ya da şöyle söyleyeyim ya tutarsalar tutmazsa kayıp bır sezon ve edılen zararlar ne olacak?

koca takımsın büyük takım diyorsun kendine.çıkıp pektemek,egemen,ersan hariç aldığın adamların hepsi 2.sınıf.sezer bakalım fenere kaça gitmiş sanmıyorum 4ten fazla olsun bonservisi

10da cenk tosun desen,kötü mü olurdu.

Güntekin boş konuşmuş.Egemen ve Mustafa Pektemek iyi yerli transferler.Mustafa Pektemek'in ikinci İlhan Mansız olacağını düşünüyorum o potansiyele sahip.

Necip Uysal,Ersan Adem Gülüm,İsmail Köybaşı ve Cenk Gönen gibi uzun yıllar Beşiktaş'a yarar sağlayacak kaliteli oyunculara sahipler.Burak Kaplan'ı 21 yaş altı milli takımlarda bir kaç kez izledim, kesinlikle adından söz ettirecektir.Hatta 1-2 yıla Beşiktaş'ın banko oyuncusu olacağını düşünüyorum.

Kaliteli bir sağ bek ve Fernandez'i almaları şart.Eğer savunmayı yeni gelen oyuncularla oturtabilirlerse Beşiktaş'ın ilk ikiye girebileceğini düşünüyorum.

ismail köybaşı topu alınca eli ayağı dolaşıyor ve bunu yenmediği sürece hiç bir zaman kaliteli bir futbolcu olamayacak.

e almassan, ya da şöyle söyleyeyim ya tutarsalar tutmazsa kayıp bır sezon ve edılen zararlar ne olacak?

koca takımsın büyük takım diyorsun kendine.çıkıp pektemek,egemen,ersan hariç aldığın adamların hepsi 2.sınıf.sezer bakalım fenere kaç gitmiş sanmıyorum 4-5ten fazla olsun bonservisi

10da cenk tosun desen,kötü mü olurdu.

Yani beşiktaş alınan oyunculara mecbur olsa yada alınan her oyuncu kadro oyuncusu olsa anlarımda o saydıgın 3ü dışında ya tutarsa transferleri.Cenke 10 sezere 5 fazla.İsmail takım oyuncusu takım iyiyse ismail iyi takım kötüyse ismail kötü.

Yani beşiktaş alınan oyunculara mecbur olsa yada alınan her oyuncu kadro oyuncusu olsa anlarımda o saydıgın 3ü dışında ya tutarsa transferleri.Cenke 10 sezere 5 fazla.İsmail takım oyuncusu takım iyiyse ismail iyi takım kötüyse ismail kötü.

2.5 milyon 2 tanede çapulcu topçu vermişler sezere.sende zaten q7,simao var.sezeri oynatsan zaten adamda yetenek var,e oyundan da guti gibi silinmiyor.

al cenki 10a,koy 10 sezon forvetin olsun.kimse bir şey diyemez.yerli kalitesi böyle arttırılır.

bunu yap,gene al 2-3 tane saydığın ya tutarsalardan

Üst Alt