h&m'in siyahi çocuğa giydirdiği kıyafet - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

h&m'in siyahi çocuğa giydirdiği kıyafet

Valla kardesim Goffman (1956) okumani tavsiye ederim o halde, ne diyeyim.
Sen ve ben tamamen iki ayri konulardan bahsetiyoruz. Ben o zaman ki halkdan bahsetmiyorum, ben simdiki halkdan bahsetiyorum. Simdiki alman halki bile bazi insanlar taraflardan (Erdoganda burda dahil) nazi olmakdan suclaniyor. Benim atalarim naptigisa ondan sorumlulu tutulamam ben, kimse kusura bakmasin.

Tabiikide gercekten irkcilik yapiliyorsa (ki benim degerlendirmeme gore bu oyle bisey degil) elini uzatacaksin, oyle bisey demiyorum, ama herseye vay efendim bu irkcilik, soyle yapilmasin, boyle korunsun siyahilar, boyle demiyelim siyahileri oho oho devam edersek en sonunda pozitif label takarsin iste ama hala label takarsin siyahi insanlara.

I surely does.
Günümüz halkını dile getirdiğin için yazıyorum. Sence Avrupa'da sağ görüşlü partilerin, bazıları ekstrem demek istemiyorum ama bayağa sağ görüşlüler, bu partilerin oylarının artmasını nasıl yorumluyorsun?

Günümüz halkını dile getirdiğin için yazıyorum. Sence Avrupa'da sağ görüşlü partilerin, bazıları ekstrem demek istemiyorum ama bayağa sağ görüşlüler, bu partilerin oylarının artmasını nasıl yorumluyorsun?
Guzel soru acikcasi.
Ektrem sag diyebilirsin cunku onlarinda oy kismi artti diye biliyorum.
Daha gecenlerde Danimarka vs Isvec diye bir analiz bitirdim bu konunun hakkinda ve benim analizime gore daha fazla kulturel (kendi kulturunu savunmasi gibi) ve para. Soyle bir gercek var avrupanin butun ulkeleri Danimarka ve Isvec hatta ve hatta Norvece benzemez. Iskandinav ulkelerinin cok buyuk ve guclu refah sistemi var, Norvec ve Danimarka iki ulkede saga kaydi, nedeni aciklayayim: Sag parti kurdugu propaganda cok basarili oldu, ve diger sagci partiler bu dusunceye katildilar oyle guc alabildi ekstrem sag partiler Danimarkada. Norvec'i cok arastirmadim ama tahminim o da ayni. Isvece bakarsak tamamen farkli seyler goruyoruz, sag partinin (Sverigedemokraterna) yillarca ayni taktigi denedi ama ne propagandasi calisabildi (valfilm 2010 yazarsan youtube'a gorursun ne demek istedigimi) nede diger sag partiler bunlarla calismak istedi, hatta ve hatta 2014'da sag partiler Sverigedemokraterna ile calisabilirseydi onlar ikthitarda olacaklardi bugun ama reddettiler ve iktitari solcu partilere verdiler.
Ben yillardir Danimarkadayim, isinde gucunde, dancam guzel, ve cikipda turkum ben demedim, cunku oyle bir ihtiyac duymadim, saygi gosterdim yasadigim ulkeye. bugune kadar direk bir irkciliga karsilasmadim benim bildigim kadar ile (tabi cocuklukda vardi diger cocuklardan ama cocuktuk o zaman olur oyle seyler).

Diger avrupa ulkelerine bakarsak evet ordada saga giden oylar daha fazla cogaldi dogru, orda guclu bir refah sistemi yok dogrusu, fakat bence kulturel farkliliklar oldugu icin ve kendi kulturellerini kayipedeceklerden korktuklari icindir heralde. Ben hala direk bir irkcilik oldugunu dusunmuyorum avrupada gordugumuz, ama iste saygi gostermezsen, s**** almanyayi, danimarkayi, avrupayi dersen milletde hop noluyor der ve gerikafalilar sag partilere oy verir. Ama bu Turkiyedede mevcut mesela, dunyanin heryerinde mevcutdur bence. Hea yanilmis olabilirim ama o da zaman gosterecek. Hikaye tekrarlanir mi? Bilmem iste ama ben ihtimal vermiyorum.

Sonuc: Direk irkcilik - sen siyahsin, burda yasayamazsin ya da senin daha az para kazanman lazim siyah oldugun icin gibi seyler allahdan gunumuzden cok uzak bir dusunce.

Siyahiler ile beyazlar aynı ırkçı şeylere maruz kaldılar mı? Hayır e o zaman neden bahsediyorsun. Socrates mantığıyla ırkçılığı aklamak da iyiymiş. Ayrıca ortada bir çocuğa ırkçılık yapılma durumu yok. Biraz dikkat edersen siyah çocuk mankeni üzerinden ırkçılık imajını normalleştirme var. Aynen senin yaptığın gibi.

Zeka seviyen mi yetmiyor bilmiyorum ama bir siyahi çocuğun ''monkey'' yazılı tişört giymesi normaldir, bunu normal görmeyen ve yanlış algılayan şerefsiz bir ırkçıdır.

Siyahileri ''maymun'' gören karakterin, benim seviyemin altında.

Hadi defol git.

Defol git ne demek ya:D Aklınca foruma kayıt tarihime bakıp burada yorum yapıyorsun. Ben 2017 değil 2008'den beri foruma üyeyim diğer hesabıma şifre ve Türkçe karakter sıkıntısı nedeniyle giremediğim için bu hesabı açtım. Çoğu yerde de belirttim bunu zaten. Bence sen defol git. İsabet olur

Defol git ne demek ya:D Aklınca foruma kayıt tarihime bakıp burada yorum yapıyorsun. Ben 2017 değil 2008'den beri foruma üyeyim diğer hesabıma şifre ve Türkçe karakter sıkıntısı nedeniyle giremediğim için bu hesabı açtım. Çoğu yerde de belirttim bunu zaten. Bence sen defol git. İsabet olur
Pm at hesaplarini birlestirsinler
Melih admin ilgileniyor

SM-G610F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Güney Afrika´da magzalardan birine saldiri olmus bu yüzden ve görüntülerden anladigim kadari ile hepsi siyahi.
Bahsettigim bu idi iste, bu isin magdurlari henüz bunu asabilmis degiller.

Üst Alt