H.Şükür' den Galatasaray' daki Sorunlara Dair Açıklamalar | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

H.Şükür' den Galatasaray' daki Sorunlara Dair Açıklamalar

Hakan Şükür, TRT'de yayınlan 'Stadyum Pazar''da önemli açıklamalarda bulundu.

TRT'de Ersin Düzen'in sunduğu 'Stadyum Pazar' programında Sergen Yalçın ile birlikte katılan Hakan Şükür ilginç değerlendirmelerde bulundu...

Eski bir yöneticinin röpartajında Hagi'nin yanında Hakan Şükür'de olmalıydı sözüne atıfta bulunan Şükür, G.Saray'ı mevcut durumdan değil ben kimse kurtaramaz diyerek Adnan Polat yönetimine ağır eleştirilen yöneltti...

Hakan Şükür olmalıydı isteklerine yanıt...

G.Saray'ın Eski bir yönetcisinin, Stadyum Pazar'a verdiği röpartajında Adnan Polat yönetimini eleşitirdi... Eski yönetici, "Bu tablo ortada iken Polat yönetimine başarılıdır demek mümkün değildir" dedi.

Yapılan transferlerin yüzde 80'nin problemli çıktığına vurgu yapan isim "Büyük paralar verilerek alınan futbolculara çok para verdik ama forma veremedik. Oynatamadık. Transferde inanılmaz yanlışlar yapıldı. G.Saray muhtemeş bir stada kavuştu. Ama malesef 3.5 yıllık gelirinin hepsi hatalı transferlere gitti. Bu da üzücü tabi" dedi.

Hagi doğru tercihti ama...

Eski yönetici sözlerine şu şekilde devam etti; Polat yönetiminin Rijkaard'ın yerine Hagi'yi tercih etmesi konusunda "Hagi o anda doğru seçimdi. Ama Hagi ile birlikte o oluşumun içinde ben Hakan Şükür de bir kenara koyuyordum. Şükür ile birlikte çok güzel olacağını düşünüyordu. Fakat her ne olduysa, G.Saray'da anlamakta zorlandığım birçok gelişme gibi Şükür olayı da dönüştü. Ben Hakan Şükür'le G.Saray'ın daha iyi olacağını daha güzel bir noktaya gideceğini düşünüyordum." diyer görüşlerini dile getirdi...

Eski yöneticinin banttan verilen röpartajının üzerine söz alan Şükür "Hakan Şükürlük iş değil..." dedi ve eleştirilerini sıraladı...

Galatasaray için söylenecek çok şey var... Bu durum Hakan Şükürlük iş değil, onu söyleyim. Bu yönetici abimiz çok şey biliyor. İçerde neler yaşandığının farkında fakat G.Saray etiğine uygun olarak bunları söyleyemiyor.

Çok şey yaşanıyor içerde. Futbol kadrosundan ziyade yönetimde samimi olmayan bir durum yaşanıyor. Süre gelen bir huzursuzluğun dışa vurumu yaşanıyor. G.Saray'da gelişmeleri takip ediyor. Futbolcular hep gülüyor... İdmanlar eğlenceli geçiyor. Mevcut durumu yansıtmayan bir görüntü hakim. Sanki şampiyonluğa oynuyorlar. Bir takımda hocası da oyuncusu da takımı için üzülmeli. Bizler çok hata yapardık ama hakikaten dertlenirdik. Hem mesleğimiz itibariyle hem tuttuğumuz takım itibariyla dertlenirdik. Ama bir çıkış yolu arardık.

Arda bu yüzden oynamıyor...

Ben şunu görüyorum. Bir çıkış yolu aranmıyor. G.Saray'daki etkin kesim bir çıkış yolu aramıyor. Bana göre Arda da şu durumdan uzaklaşmak için oynamıyor. Tamamen psikolojik herhangi bir sakatlıkla alakalı değil. Milan Baros aynı durumda.

Hakan Şükür'de orda olsa birşeyi değişteremez dememin nedeni budur... Bu durumda ne yaparsanız yapın hiçbirşey yapamazsınız. Çünkü en tepeden orda olsanızda sizin etkin olacağınız bir ortam yok. Söyleyecekleriniz değer bulacağı bir ortam yok. Sadece o günü kurtarmak için orda olacaksınız.

Kim gelirse gelsin birşey değişmez!

G.Saray'da son birkaç senedir durum bu... Ben hep bunu söyledim. Düşman kazandım. Bu insanlar tribünlerde bana pankart açtırdı. Bu insanlar açtırdı çok net biliyorum. Dost acı söyler. Orda olmamıza gerek yok. Buradan söylüyoruz belki birileri alır diye. Malesef kendi itibarı için kulüp yönetiktleri için değişme yok.

Artık inat etmenin anlamı yok. Hocalar gitti, futbolcular gitti. Demek sorun başka yerde. Başkanın genel kurula gidip güven tazelemesi gereklidir.

Bu yönetimi kimse eleştirmedi

Medya Murat Yalçındağ'dan dolayı çok eleştiren olmadı. Galatasaray'da çok fazla eleştirilen bir tablo olmadı. Ben ve benim gibi bir iki dışında bu gerçekleri kimse söylemedi. Bugün yazanlara felan hiç inanmayın öyle... Hep pembe bir tablo, yeni transferler bişeyi bişeyle kapatma birilerini gönderme gündem değiştirme. Kulüp böyle yönetilmez. Böyle yönetirseniz tepe taklak olursunuz.

Kimsenin ruhu duymaz. Samimiyetin olmadığı yerde başarı gelmez. Hep birilerin arkasından gelim gündem değişsin, onu kapatayım bu gelsin o gitsin o yazmasın bu yazmasın. Tam yazacakken başka birşey yapayım bunu yazmasınlar bazen o sıkıntıyı yaşayacaksın... Ben o takımın içinde o samimiyetin olmadığını biliyorum...

Takım içinde önder futbolcu yok

Galatasaray'ı ateşleyecek isim yok. Takım içinde bazen öyle duracaksınız ki sizden nefret edecekler. Ben çok iyi bir futbolcu olmayabilirim. Yaptıklarımı bir kenara bırakın... Ama bazen öyle duracaksınız ki oyuncu size düşman olabilir. Hakkınızda dedikodu yapabilir. Bazen kavga çıkarabilirim. Kavgada takım bütünlüğü daha fazla ortaya çıkabilir. Benim ayrıldığım sezona bakarsanız süni bir Ümit Karan-Hakan Şükür kavgası vardı. Hep beni sorunlu gösterirlerdi. Ben yedek kalıyordum O oynuyordu. Ama 20 gol attı. Ben o sezon sonu ayrıldı. Ümit Karan tek maç oynamadı. Tek gol atamadı. Kim kaybetti. Galatasaray kaybetti. Ümit Karan iyi oyuncuydu. Benimle yarıştığı zaman bişeyler yapabilirdi. Malesef bu hata yaparsanız kadroları elinizden kaçırırsınız...

G.Saray'da bu durum sürer gider!

Galatasaray'da kim gelirse aynı şeyleri yaşacak. Daha bu durum sürecek. Ben bunu iddia ediyorum. Bu yapının sağlıklı bir hale gelmesi mümkün değil. Bana saha içini futbolu anlat diyorlar. Neyini anlatayım...

G.Saray'ın formasını önemseyecek kaç tane isim sayabiliriz... Bu takımdan rahmetli Özhan Canaydın bu bilinçli yapılan politikalar yüzünden gitti...

Ben G.Saray'a gelsemde hiçbir şeyi düzeltemem. Çok açık söylüyorum. Ben takımdan gidiyorum... Arda'yı inanılmaz bir ideol yapıyorsunuz. Metin Oktay ardından Arda yapıyorsunuz. Ben Metin Oktay'ın herşeyini geçmişim. Yok böyler birşey. Hakkı hak edene teslim edemezseniz hiçbirşeyi değiştiremezsiniz. Kafaların zihniyetin değişmesi lazım...

Arda bunu fazlasıyla istedi...

Arda Turan kaptanlığı kendisi istedi... Kaptanlık özentidir. Arda yönetime verdiği mesajlar tutumu ile bunu çok fazla istediğini gösterdi. Arda kaptan olduğunda herkesin saygı duyması gerekir. Elano Kewell gibi adamların yanına 22 yaşındaki bir ismi kaptan yaparsanız o futbolcular onu takmaz.

Arda'nın bir kariyeri yok. Benim bir kariyerim vardı Bülent Korkmaz'ın bir kariyeri vardı... Özeline futboluna laf söylebilirler fakat kariyerine birşey söyleymezler...

Ben G.Saray'a geri dönmek gibi bir derdim yok. Böyle bir derdim olsaydı geri dönmek adına bu eleştirileri yapmazdı. Benim derdim bişeyleri düzeltmektir. Bu tip adamlarla hiçbir şey düzelmez...

Lincoln diye müthiş bir oyuncu geldi ama...

Bize Lincoln diye müthiş bir futbolcu geldi. Fakat o onu oynatmak için akla karayı seçerdik. Ben G.Saray tarihine geçmişim 5 lira alıyorum adam 115 lira alıyor. Bu adamı oynatmak için üst düzey bir yöneticimizin otel odasında onu oynatmak için toplantılar yapıyoruz.

Bu adamı ağzında kürdan ayak ayak üstüne atmış. Aslan gibi parasını alıyor. Şuram arıyor ben oraya gelmem diyerek bahaler üretiyor. Bu aşırı tepkiler sonrası zaman zaman bize maçlar kazandırdı.

Lincoln üzerinden yıldız oyuncuların Türkiye'ye nasıl baktığını ortaya koyuyor...

G.Saray'ı bu tablodan ne Hakan Şükür kurtarır ne de başka birisi. Temel sağlam olmayınca hiçbir şeyi düzeltemezsiniz...

Galatasaray'ı bir tek Fenerbahçe şampiyonluğu kurtarır!

Bunu söylemekte sakınca görmüyorum... Eski bir futbolcu ardaşım Hasan Şaş'ın bir ortamda söylediği "Galatasaray ve Beşiktaş'ın tek kurtuluş yolu Fenerbahçe'nin şampiyonun olmasıdır" Neden ise Fenerbahçe'ye göre döndüğü için. Fenerbahçe'de herşey yolunda gitti zaman herkes Bursa ile Trabzon'un şampiyon olmasını ister. Bu bilinç altıdır. Tarihi itibariyle büyük takımlar birbirini istemezler..."

GSC Haber

Cevap: H.Şükür' den Galatasaray' daki Sorunlara Dair Açıklamalar

Dün TRT1'deki programda mükemmel konuştu H.Şükür..

Ah bide böyle bir konuşma sonrası basın aradan cımbızla lafları çekip konuları çarpıtmasa daha iyi olacak ya neyse.Ama bizdede hata var kanıveriyoruz hemen.

Ben G.Saray'a gelsemde hiçbir şeyi düzeltemem. Çok açık söylüyorum. Ben takımdan gidiyorum... Arda'yı inanılmaz bir ideol yapıyorsunuz. Metin Oktay ardından Arda yapıyorsunuz. Ben Metin Oktay'ın herşeyini geçmişim. Yok böyler birşey. Hakkı hak edene teslim edemezseniz hiçbirşeyi değiştiremezsiniz. Kafaların zihniyetin değişmesi lazım...

Bu ne demek:eek:

En basindan beri hakliymissin be Kral. Kusura bakma

Ne yaparsa yapsın Metin Oktay'ın gölgesi olacak kalacak.

Diğerleri gibi yalaka, kendini öven, gündem yaratmak amaçlı yorumlar yapmamış birebir doğruları söylemiş.Senin de kıymetini bilemediler ya daha ne diyeyim ki ben bu yönetime...

Bugün bu hallerde olmamızın en önemli sebeplerinden biridir HakanŞükür-hasanşaş ve eski futbolculara, Abdülrahim albayrak gibi canını vermeye hazır eski yöneticilere, haldun üstünele yapılanlar.Adnan polat bu işlerden çok iyi anlar...

Abdülrahim albayrak gibi canını vermeye hazır eski yöneticilere,....

Hımmm kamera karşısında yalandan taklalar atmalar sevinmeler canını vermek oluyor demek.Keşke o çok sevdği Galatasarayı arenanın açıldığı hafta telegol denen 3 kuruşluk programda Ermana Ahmete hatta hatta Ziyaya içki masasındaki gibi meze etmeseydi onların klübü al aşşağı ettikçe rezil edici sözler ettikçe çanak tutup evet Erman abi evet Ziya abi haklısınız herkseten klüp adına özür diliyorum diyceğine keşke o canından çok sevdiği klübü korusaydı.Keşke...

Ama yorumunun geri kalan kısmına imzamı atarım braderim sadece şu Albayrak gerçekten abartılıyor insanlar bunun gibilere inanıyor gerçekten çok üzülüyorum.

Çizgi üzerinde yaptığı iki hareket için Arda'yı H.Şükür'den büyük görenlere sadece => :)

Hakan kendini hala futbolcu sanıyor kalkmış bide yok bana Metin Oktfay demedilerde Ardaya dediler . Derler tabi .

Sen değilmiydin UEFA kupasını kazandıkdan sonra BEDAVAYA İtalyaya kaçan ...

İtalyada futbol hayatın bitince sana kim sahib çıktı ? Galatasaray ve hala çıkıp ileri geri konuşuyosun

Bu adam klübe dönerse Ayhanlar Servetler ekmek yer biz de kanserden ölürüz ahanda buraya yazıyorum

Haydaaaaa....

Adam Güzel konusmus´da, bazi arkadaslar Konustuklarindan sunu cikarmis.....

Arda Turan vs Hakan Sükür...

Lincoln...

Metin Oktay and Arda vs Hakan Sükür....

e yuh yani arkadas anlamadiginiz yazilari bari yorumlamayin...

Hakan kendini hala futbolcu sanıyor kalkmış bide yok bana Metin Oktfay demedilerde Ardaya dediler . Derler tabi .

Sen değilmiydin UEFA kupasını kazandıkdan sonra BEDAVAYA İtalyaya kaçan ...

İtalyada futbol hayatın bitince sana kim sahib çıktı ? Galatasaray ve hala çıkıp ileri geri konuşuyosun

Bu adam klübe dönerse Ayhanlar Servetler ekmek yer biz de kanserden ölürüz ahanda buraya yazıyorum

Bedavaya mı :eek:

16 MILYON MARK Keitaya kadar kazandığımız en büyük rakamdı.

İtalyada futbol hayatı bitince İngiltereye gitti sonra bize geldi.

Hala kendini futbolcu sanmıyor üstelik ileri geride konuşmuyor bu yazıda tam tersine iyiliğimiz için bişeyler anlatıyor.

Ve Metin Oktayla karşılaştırmıyor kendini Ardayı bu yaşta gereğinden fazla yücelttik o konu hakkında bişeyler söylemeye çalışıyor

Haydaaaaa....

Adam Güzel konusmus´da, bazi arkadaslar Konustuklarindan sunu cikarmis.....

Arda Turan vs Hakan Sükür...

Lincoln...

Metin Oktay and Arda vs Hakan Sükür....

e yuh yani arkadas anlamadiginiz yazilari bari yorumlamayin...

Okumuyolarki adamın siyasi görüşü inancı bize göre değil ozaman kesin palavradır efsanesi kestanesi hikaye diyip çiziyorlar.

Üst Alt