Hadi VAR'dan Çağırmadılar Git Kendin Bak! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hadi VAR'dan Çağırmadılar Git Kendin Bak!

Bu bilgi dogruysa , ki @Bora Ege arkadasimiz belgeleriyle ortaya koydu , o zaman sadece huseyin degil , bugune dek bir cok orta hakem ciddi acz icinde demektir

Su var sistemini dogru duzgun anlatamadilar zaten halka

Asagidaki video yu izleyin , o VAR sa bizdeki V bile degil daha

Hani VAR odası pozisyonu incele demeden, kendi isteğiyle inceleyemiyordu orta hakem. Şunun kuralları bir türlü net açıklanmadı. Kafalarına göre, duruma göre açıklama yapıyorlar.

Hani VAR odası pozisyonu incele demeden, kendi isteğiyle inceleyemiyordu orta hakem. Şunun kuralları bir türlü net açıklanmadı. Kafalarına göre, duruma göre açıklama yapıyorlar.

13 haftadir boyle uyguladilar . Dogru duzgun cikip aciklamiyorlar

Gecen gun bir yurt disi ozet izledim , hakem verdigi yoruma acik bir karari sadece Var tavsiyesi ile degistirdi (ofsayt filan degil) , mesela bizde o da yok , bir hakem mutlaka eger izlerse degistirme yapabiliyor

Bakin usenmeyin , adamlar isini sansa birakmamis VAR videosunu inceleyin

Hakem kadrosu ve sayisi , hawk eye kamera sistemi , goal line teknolojisi , fifa gozlemcisi , her sey farkli

Fakat seneye sampiyonlar liginde basliyor , orada da ust duzey kriterleri sart kosacaklardir ve bizdeki sistemin dandikligi daha bir netlesecektir

Ben olsam var hakemlerini yabanci hakem secerim , bu yitip giden guven duygusunu bir olcude toparlar

13 haftadir boyle uyguladilar . Dogru duzgun cikip aciklamiyorlar

Gecen gun bir yurt disi ozet izledim , hakem verdigi yoruma acik bir karari sadece Var tavsiyesi ile degistirdi (ofsayt filan degil) , mesela bizde o da yok , bir hakem mutlaka eger izlerse degistirme yapabiliyor

Bakin usenmeyin , adamlar isini sansa birakmamis VAR videosunu inceleyin

Hakem kadrosu ve sayisi , hawk eye kamera sistemi , goal line teknolojisi , fifa gozlemcisi , her sey farkli

Fakat seneye sampiyonlar liginde basliyor , orada da ust duzey kriterleri sart kosacaklardir ve bizdeki sistemin dandikligi daha bir netlesecektir

Ben olsam var hakemlerini yabanci hakem secerim , bu yitip giden guven duygusunu bir olcude toparlar

Iletisim sıkinti olmaz mi
Cogunun yabanci dil bilmedigini dusunuyorum

İnsanları yanlış bilgilendirenler, forumda yanlış bilgi paylaşanlar dahil, hatalarını kabul edip özür dilediler mi veya dileyecekler mi?

yabancı var hakemi mi bizim gerizekalı hakemler anlamaz ki ingilizceyi daha büyük skandallar olur

Bak mesela erman in yusuf namoglu ile bulusup var sistemini dinledigi takim oyunu programindan pasajlar izliyorum

"Var hakemi asla karar verip iletemez" diyorlar , ama fifa var videosunda , orta hakem kendi izleyebilecegi gibi var odasindan gelen karari da uygulayabilir diyor

Bu kucuk gibi gorunen ama cok onemli bir fark

Demek ki biz bu VAR denen seyi fifa nin dunya kupasinda uyguladigindan farkli uyguluyoruz ve yeni deneme diye her ulke federasyonu kafasina gore kurallar uyguluyor/olani uygulamiyor

Var sistemini bu sene bizi şampiyon yapmamak için gayet güzel kullanıyorlar. İşlerini kolaylaştırdı VAR. Olmasaydı da yine bu kararları vereceklerdi. Aleyhimize verilen kararların çoğu VAR'a gidilip de aleyhimize sonuçlandı. Yani var olmasaydı da zaten o düdükleri çalmıştı şerefsizler.

İspanya'da çok iyi uygulanıyor, çoğu zaman hakem izlemiyor bile direk değiştiriyor kararını.

Ben bunu soyle anliyorum , oyunun kural kitabi gibi her ulkede mutlak kesinlikle uygulanmiyor henuz bu sistem

Atiyorum almanya ile ispanyada da farklilik olabiliyor

Mesela izleme onerisi gelmeden (ofsaytlar haric) iceriden gelen bilgiyle bir kirmizi kart , bir penalti cikti mi ? Hayir

Ama hem fifa var videosunda olabildigi yaziyor , hem kendim bir yabanci ligde ozetlerde gordum , hem de simdi sen ispanyadan ornek veriyorsun mesela

Eger apacik kesinlik iceren bir kural olsa boyle farkliliklar olamaz

Bu detay cok onemli , kimi suclayacagimizi bilecegiz , onu bile bilemiyoruz

Hangi ülkeler Fifa protokolüne uyuyor veya uymuyor bilmiyorum ama Avrupa ile ilgili en belirgin fark verilen kararlara güven var.

Ben Avrupa ülkelerinin Fifa protokolünü farklı uyguladıklarını da düşünmüyorum.

Orta hakem belirleyici unsur, hem son karar konusunda hem de ekrandan izleyip izlememe konusunda. VAR hakemleri de karar verebiliyor, ki bunun böyle olabileceği anladığım kadarı ile Fifa protokolünde de yazıyor, ama her halükarda son karar yine de orta hakeme ait.

VAR hakemleri izin vermeden hakem izleyemez olayının baştan beri saçmalık olduğunu düşünüyordum, ki öyle de görünüyor. Zaten uygulamanın ismine bile aykırı, Video ASSISTANT Referee.

Üst Alt