Hagi, derhal istifa etmelidir! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hagi, derhal istifa etmelidir!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hag21ip.jpg

Hepimiz 10'u Steaua Bükres günlerinde tanıdık. Oradan Real Madrid, kısa bir süre Brescia, Barcelona ve GALATASARAY...

images

O'nu bize gelmeden önce imrenerek izlediğimizde bir çoğumuzun aklına bile gelmiyordu bir gün formamızı giyeceği. O gün geldiğinde ise hepimiz çılgınlar gibi sevinmiştik. O zamanlarda hatta babam bu transfere inanamamış ve yanılmıyorsam Hagi'nin ilk maçı olan hazırlık maçında Monaco'yla oynadığımız maçı staddan izlemiştik. Aslında Hagi'nin yaptıklarınıda fazla anlatmaya gerek yok. Türkiye tarihinin en iyi yabancısı, bana göre Messi ve Cruyff'dan sonra en iyi oyuncuydu. Hatta öyle bir oyuncuydu ki Cruyff gibi bir reise bile onu göndererek hata yaptığını itiraf ettirmişliği bile vardır.

8218.jpg

Ama teknik direktörlüğü için aynı şeyleri söylemek imkansız. Klasik, teknik direktörlük kariyerinde neler yaptığı/yapamadığınıda anlatmak istemiyorum. Rijkaard'a inanılmaz güvenen birisiydim. O gittiğinde çok üzüldüm ama Hagi geldiğinde, Hagi'nin teknik direktörlük namına hiç bir numarasını görememize rağmen içime umut serpmişti. Hep güvendim, güvendiğimi söyledim. Her oyuncu ve teknik direktöre ilk geldiği zaman güvendiğim gibi. Ama olmadı, olmayacak. "Kadro yeterli değil" gibi laflar yersiz. Kadromuz Galatasaray tarihine göre yetersiz olabilir ama Türkiye'de bir kaç takım dışında bu kadronun kötü olduğu bir takım yok. Yani en kötü ilk 3'e girmemiz gerekirdi. ama şuanda taraftarımızın konuştuğu konu, ilk 10'a girebilir miyiz? Komik.

İşte Hagi'nin yaptığı yanlışlardan bir kaçı;

• Kaleye sırf Steaua'dan olsun diye ve bir zamanlar iyiydi diye Zapata.
  • Yabancı kontenjanın yetmesine rağmen Hakan'ın oynayıp, Çağlar/Insua'nın yedek oturması.
  • Neill'dan ortasaha, Cana'dan stoper yapma fantezisi.
  • Serkan'ı sağ bek, Sabri'yi ortasahada oynatıp, 4 milyon verdirttiği Yekta'yı yedek bırakması
  • Forvet diye aldığı Stancu'yu, kanatlara kaydırma fantezisi.
  • Ve en önemlisi takımda bu kadar yaratıcı oyuncu özellikli oyuncuyua ihtiyaç olmasına rağmen, mevkisinin sayılı isimlerinden biri olan Misimovic'i egolarına kurban etmesi.

• Her maçtan sonra çıkıp, şanssızdık, ders alacağız, vb. türden açıklamalar yapması.

• Oynadığı takımlara karşı -büyük/küçük ayırt etmeden- skor koruma hastalığı ve malum üç kişiyi oynatarak bunu yapabileceğini düşünmesi.

Lütfen efsane kal Hagi.

Cevap: Lütfen Efsane Kal Hagi

Taraftarın çoğu futbolcu Hagi'yle teknik direktör Hagi arasındaki ince çizgiyi tutturamıyor. Hagi eleştirildiği zaman tepki geliyor.

Hagi efsanedir futbolcu olarak ancak teknik direktör olarak efsane olacağını hiç sanmıyorum. Ne Galatasaray'da ne de başka bir takımda.

Yukarıdaki maddelere, Neill ve Cana ile ilgili olanın haricinde katılıyorum. Birde ben ekleme yapayım.

Hagi neden 4-3-3 oynatıyor?

Bunun mantıklı bir açıklamasını yapacak biri var mı.

Rijkaard, total futbol 4-3-3 Barcelona sistemi vs. diye oynamaya başladık.

Eee teknik direktör değişti neden hala 4-3-3 ???

Çift forvet oynasın, yada 4-2-3-1 oynasın. Hala 4-3-3 sistemi Stancu'dan sol kanat yaratma çabası.

2004-2005 sezonunda klasik 4-4-2 oynuyorduk Hagi ile. Hagi'de mi total futbol'a döndü.

Bugün kaleye gidemedi takım kaleye..

Ne anlatıyoruz,içerde taraftar gazıyla oynayan,dışarda tel tel dökülen sıradan bir takım görüntüsündeyiz,bu takıma ne veriyor Hagi merak ediyorum,sezonu bitirmek için görevlendirilmiş biri gibi,geleceğin takımını kurmak isteyen adam,Hagi olamaz!

Ne yaptığı icraatlarla ne de vizyonuyla..

Önceki gelişinin son gününde yaşananlardan sonra benim için "Efsane Hagi" diye bir şey kalmadı zaten.

Efsane futbolcu,futbolu ile karakterini birleştirebilenlerden çıkar.

One minute !Hagi´nin Neill´ı önlibero oynatmasını eleştiriyorsunuzda ,burada asıl suç Hagi´nin istediği teknik ön liberoyu yetiştiremeyen,bunu da kendi ağzıyla söyleyen Adnan Polat değil mi?Birde utanmadan adamın elinde ön libero oynayacak oyuncular var diyor .Ayrıca Cana stoperde sınıfı geçti.

Tek katıldığım nokta Serkan Kurtuluş'a forma verip Yekta'yı yedek oturtması noktası.

Insua çok büyütülüyor. En iyi solbekimiz Çağlar. O da sakat zaten. Haftalardır formsuz da olsa Hakan, Insua'dan daha iyi. Insua oynadığı hiçbir maçta iyi görüntü vermedi. CV'sinde Liverpool yazıyor diye formayı hak etmiyor.

Ayrıca, Stancu'yu hangimiz Hagi'den daha iyi tanıyoruz da orada oynar mı diyoruz?

Cana, üç metre yanındaki adama pas mı verebiliyor ki üst düzey bir ön libero oluyor? Neill ön liberoda Cana'dan çok daha iyi bir görüntü veriyor.

Hagi'nin devre arasında yaptırdığı 5 transferin Zapata hariç hepsi gayet iyi çıktı.

Galatasaray, bu sene lig arenasında ununu eleyip eleğini astı. Mourinho da gelse Sir Ferguson da gelse bu sene ligde bu puan kayıpları yaşanacak. Bu sene artık tek hedefimiz kupa olmalı.

Adam harcamak kolaydır, Herkes "futboldan en iyi ben anlarım" havası atmayı bıraksın. Bu takım Hagi'nin takımı değil, Sezgin'in üstün transfer yetenği ile dibi oyulmuş bir takımın başına geldi Hagi, zor günde risk alarak. Bunu bilerek yorum yapsak daha doğru olur.

Bursa'nın küme düşmesine neden oldun Hagi. şimdi de sıra bize mi geldi?

ARKANA BİLE BAKMADAN GİT!

kendin gitmezsen arkana teneke bağlayacaklar. sen dünyanın en iyi futbolcularından biriydin. ama en kötü hocalarından da birisisin. 2 kere denedin olmadı işte. zorlamanın alemi yok. yoksa bu gidişle eski yıllardaki reputasyonunu da tamamen tüketeceksin..

hag21ip.jpg

Hepimiz 10'u Steaua Bükres günlerinde tanıdık. Oradan Real Madrid, kısa bir süre Brescia, Barcelona ve GALATASARAY...

images

O'nu bize gelmeden önce imrenerek izlediğimizde bir çoğumuzun aklına bile gelmiyordu bir gün formamızı giyeceği. O gün geldiğinde ise hepimiz çılgınlar gibi sevinmiştik. O zamanlarda hatta babam bu transfere inanamamış ve yanılmıyorsam Hagi'nin ilk maçı olan hazırlık maçında Monaco'yla oynadığımız maçı staddan izlemiştik. Aslında Hagi'nin yaptıklarınıda fazla anlatmaya gerek yok. Türkiye tarihinin en iyi yabancısı, bana göre Messi ve Cruyff'dan sonra en iyi oyuncuydu. Hatta öyle bir oyuncuydu ki Cruyff gibi bir reise bile onu göndererek hata yaptığını itiraf ettirmişliği bile vardır.

8218.jpg

Ama teknik direktörlüğü için aynı şeyleri söylemek imkansız. Klasik, teknik direktörlük kariyerinde neler yaptığı/yapamadığınıda anlatmak istemiyorum. Rijkaard'a inanılmaz güvenen birisiydim. O gittiğinde çok üzüldüm ama Hagi geldiğinde, Hagi'nin teknik direktörlük namına hiç bir numarasını görememize rağmen içime umut serpmişti. Hep güvendim, güvendiğimi söyledim. Her oyuncu ve teknik direktöre ilk geldiği zaman güvendiğim gibi. Ama olmadı, olmayacak. "Kadro yeterli değil" gibi laflar yersiz. Kadromuz Galatasaray tarihine göre yetersiz olabilir ama Türkiye'de bir kaç takım dışında bu kadronun kötü olduğu bir takım yok. Yani en kötü ilk 3'e girmemiz gerekirdi. ama şuanda taraftarımızın konuştuğu konu, ilk 10'a girebilir miyiz? Komik.

İşte Hagi'nin yaptığı yanlışlardan bir kaçı;

• Kaleye sırf Steaua'dan olsun diye ve bir zamanlar iyiydi diye Zapata.
  • Yabancı kontenjanın yetmesine rağmen Hakan'ın oynayıp, Çağlar/Insua'nın yedek oturması.
  • Neill'dan ortasaha, Cana'dan stoper yapma fantezisi.
  • Serkan'ı sağ bek, Sabri'yi ortasahada oynatıp, 4 milyon verdirttiği Yekta'yı yedek bırakması
  • Forvet diye aldığı Stancu'yu, kanatlara kaydırma fantezisi.
  • Ve en önemlisi takımda bu kadar yaratıcı oyuncu özellikli oyuncuyua ihtiyaç olmasına rağmen, mevkisinin sayılı isimlerinden biri olan Misimovic'i egolarına kurban etmesi.

• Her maçtan sonra çıkıp, şanssızdık, ders alacağız, vb. türden açıklamalar yapması.

Lütfen efsane kal Hagi.

Taraftarın çoğu futbolcu Hagi'yle teknik direktör Hagi arasındaki ince çizgiyi tutturamıyor. Hagi eleştirildiği zaman tepki geliyor.

Hagi efsanedir futbolcu olarak ancak teknik direktör olarak efsane olacağını hiç sanmıyorum. Ne Galatasaray'da ne de başka bir takımda.

Yukarıdaki maddelere, Neill ve Cana ile ilgili olanın haricinde katılıyorum. Birde ben ekleme yapayım.

Hagi neden 4-3-3 oynatıyor?

Bunun mantıklı bir açıklamasını yapacak biri var mı.

Rijkaard, total futbol 4-3-3 Barcelona sistemi vs. diye oynamaya başladık.

Eee teknik direktör değişti neden hala 4-3-3 ???

Çift forvet oynasın, yada 4-2-3-1 oynasın. Hala 4-3-3 sistemi Stancu'dan sol kanat yaratma çabası.

2004-2005 sezonunda klasik 4-4-2 oynuyorduk Hagi ile. Hagi'de mi total futbol'a döndü.

:005:

hagi her zaman efsane isterse başarısız olsun . ben oynanan futboldan memnunum eksiğimizin mücadele eksikliği olarak görüyordum ki bir çok kişide formanın hakkını verin mücadele edin bişey demem diyordu ee mücadele var futbolda fena değil dahada iyi olacktır . ben artık bıktım td değişikliğinden ama taraftarda bağımlılık yaptı heralde ben ışığın iyi olduğunu düşünüyorum.

Bu gidişle efsaneliği falanda kalmayacak. Taraftar Misimovic diye bağırıyor anlamıyorum acaba onlarla dalga geçmek için mi bu tür hamleler yapıyor.

• Sağ bekte Ali Turan'dan bile kötü olan Serkan Kurtuluş 90 dakika oynuyor.

• Mevkisinde oynamamasına rağmen asist yapıp, çırpınan Sabri'yi sağ beke almayıp, oyundan çıkarıyor.

• Mustafa Sarp denen adamı 11'de başlatmakla kalmıyor, mağlup olduğumuz anlarda bunu çıkaracağına kanat çıkarıp, kanat sokuyor

• Vee geldik en önemlisine. Hagi'nin taraftarlarla dalga geçtiği ya da kovulmak için çaba gösterdiği hamleye.

• Dakika 90+1'de rakip takımlar genelde oyuncu değişikliği yapar ki, zamandan çalıp, oyunu soğutsunlar diye. İ.B.B.'nin oyuncu değişikliği hakkı bitmesine rağmen Hagi yerine getirdi o görevi. Taraftar tam Misimoviv diye bağırırken o, Kazım'ı çıkarıp, E.Çolak'ı oyuna alıyor, dalga geçiyor adeta.

Yeter artık HAGI!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt