Hakan Çalhanoğlu Galatasaray Yolunda! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Kendisinden 1 yaş küçük futbolcu kardeşinin 7 yıl önce geçirdiği ağır sakatlığın ve yarı menajeri gibi davranan babasının telkinlerinin etkisiyle sakatlık fobisi yaşadığını, bir aile dostları vasıtasıyla biliyorum. Sahada mücadele gücünün düşük görünmesi, pek etliye sütlüye karışmak istemez halleri de bu durumla örtüşüyor doğrusu.

Yetenek önemlidir ama hırs ve adrenalin düzeyi yeterli olmadan pek de bir şey ifade etmiyor. Messi ve CR7 mesela; onlardan daha yetenekli ve yüksek kariyerde kim var? Ama adamlar hala sırım gibi, hala sinekten yağ çıkarmaya çabalıyorlar, tekmeye kafasını-gövdesini siper ediyorlar yeri geldiğinde...

Oyun içinde çok iyi olmasa da fark yaratacak pasları ve şutları var . Duran toplarda da ekstra olduğunu düşünürsek fayda sağlar . Göze hoş gelmez fakat 85 dakika yürüdüğü sahada 2 şutla ya da muazzam iki pasla maçı alabilir . Yıllardır Belhanda'ya katlandığımızı düşünürsek iyi olur. Bunun dışında Sneijder'in bizdeki zamanı da bu tanıma benzerdi normalde Hakan'dan 10 kat üstün olmasına rağmen bizdeki hali tam olarak buydu.

Özellikle duran toplarda ceza sahasının içine orta kesmiyor zehir atıyor resmen adam sırf bu özelliğinden dolayı bile isterim Hakan'ı takımda

Ayrıca forumdaki genel kanının aksine tekniği topla ilişkisi saha görüşü iyi olan bir oyuncu

25/26 yaşında senelerdir Bundesliga ve Serie A'da Leverkusen&Milan gibi takımların formasını giymiş bir oyuncu biz milli takımda doğru düzgün yerli oyuncu gönderemezken bu yaşında 50'ye yakın milli maçta formayı sırtına geçirmiş bir oyuncu Hakan

Gsc bu adamı niye itin bir tarafına sokar bilmiyorum. Milan'a gelen 3 hoca da gerizekalı herhalde.Hiçbiri adamdan vazgeçmedi.
Kendi adıma konuşayım. Beğenmiyor değilim ama kendisini futbola ve oynadığı takımlara yeterince adamadığı kanaatindeyim; olası sebebini önceki mesajımda izah etmeye çalıştım...

Futbol, öyle 'sahada idare edeyim, denk gelir de bitirici bir şeyler yapabilirsem ne ala, yapamazsam da S.A.K.' zihniyetiyle üst düzey katkı verilebilecek bir meşgale değil. AC Milan TD lerinin 'olmazsa olmaz' gözüyle baktıkları bir oyuncu olduğunu pek zannetmiyorum; cazip bir teklif gelmiş ve daha iyisini bulacaklarını düşünmüş olsalardı çoktan paketlenmesini isterlerdi muhtemelen. Ki Milan da hiçbir bakımdan 20-30 sene önceki Milan asla değil zaten...

Üst Alt