Halis Özkahya 'Dışarıda' Dedi, VAR'ın Başındaki Cüneyt Çakır Penaltıyı Verdi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Halis Özkahya 'Dışarıda' Dedi, VAR'ın Başındaki Cüneyt Çakır Penaltıyı Verdi

resized_1e3bc-2771cee1mhkbaskaniyusufnamoglundanvaraciklamasi.jpg

Türkiye'de oynanan Azerbaycan-Makedonya maçında çevrimiçi olarak uygulanan Video Hakem Sistemi ilk kez hatalı bir kararı düzeltti. Mücadelenin hakemi Halis Özkahya "dışarıda" dedi, Video Hakem Sistemi'nin başında yer alan Cüneyt Çakır "penaltı" kararı verdi.

Antalya'da oynanan hazırlık maçında Azerbaycan ile Makedonya karşı karşıya geldi. Bu karşılaşmada Türkiye'de ilk defa bir stadyumda Video Hakem Sistemi uygulandı.

Mücadelenin hakemi Halis Özkahya, Makedonyalı futbolcu Goran Pandev'in yerde kaldığı pozisyonun penaltı değil, dışarıda olduğuna hükmetti. Video Hakem Sistemi'nin başındaki Cüneyt Çakır ise pozisyonun penaltı olduğunu belirtti. Böylelikle hatalı karar düzeltildi ve Makedonya penaltı atışı kullandı.

İşte o konuşma;

-Cüneyt Çakır: Halis neye faul çaldın?
-Halis Özkahya: Temas var
-Halis Özkahya: Ayakla temas var
-Cüneyt Çakır: Pozisyon içeride, penaltı
-Cüneyt Çakır: İzlemene gerek yok.

C: Halis napıyorsun?
H: İyidir abi sen nasılsın?
C: Oğlum pozisyon penaltı.
H: Yapma ya ben faul çaldım?
C: Penaltı ver.
H: Elimle dikdörtgen yapsam anlarlar mı?

Bu pozisyon icin video hakeme gerek yok,bizim Türk hakemlerini yok etmemiz lazim yerlerine baskalari gelmeli

Pozisyonun icerde oldugunu gayet iyi görüyor ama eyyam pesinde

Cüneyt: Oğlum napıyon pozisyon penaltı.
Halis: Abi kırmızı formayı görünce Galatasaray sandım, çalamadım. Kim bu kırmızılar?

Üst Alt