Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde 'En İyi Erkek Oyuncu' Seçildi - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde 'En İyi Erkek Oyuncu' Seçildi

Kimse Ataturk'e tapmiyor. Kendisini cumhuriyet'in kurucusu, ulu önder diye tanimliyoruz.

Adam haklı. Yüzde yüz haklı. Atatürk’ün fikirlerine ideolojisine tapsaydık bugün bambaşka yerde olurduk! Üst metinlerle eleştirmeyin insanları!

Adam haklı. Yüzde yüz haklı. Atatürk’ün fikirlerine ideolojisine tapsaydık bugün bambaşka yerde olurduk! Üst metinlerle eleştirmeyin insanları!

Olur efendim!!! Baş üstüne! Hemen efendim! Simdi efendim! Tamam efendim! Emriniz olur!!! Çok affedersiniz! Ozur dilerim! Bir daha olmayacak!

Götünle okuduğun icin anlamamissin. Adamin derdi orada yalakalik yapmak.

Ooooh ohoho... Oto-sansürlettirmeyin beni. Türkiye'nin babası. 90 yıldır bir tane.

Haluk Bilginer olduğumu düşünüyorum. Çok iyi bir aktörüm. Öyle ki kendimi tiyatro, sinema ve televizyonda kanıtlamayı başarmışım. Hatta öyle ki yurt dışında da rol almışım. İngilizce olarak sinema ve televizyon dizilerinde oynamışım. Sanırım tek eksiğim birilerine yalakalık yapmak, yaranmak olurdu. Çünkü buna bayağı ihtiyacım olurdu.

Olur efendim!!! Baş üstüne! Hemen efendim! Simdi efendim! Tamam efendim! Emriniz olur!!! Çok affedersiniz! Ozur dilerim! Bir daha olmayacak!

Götünle okuduğun icin anlamamissin. Adamin derdi orada yalakalik yapmak.

Ooooh ohoho... Oto-sansürlettirmeyin beni. Türkiye'nin babası. 90 yıldır bir tane.

İlgili söyleşiden bir pasaj:

Atatürk'ü öldürmeyeceğiz. Atatürk'ü olduğu gibi anlamaya çalıştığımız zaman onu daha iyi analiz edebileceğiz. Atatürk'ü insan olarak anlayabileceğiz. İkon olmaktan çıkarıp, insan olarak anlamak gerekiyor. 90 yıldır sadece tapınmakla meşgulüz.

Büyük oyuncu. Kış Uykusu'nda kestiği rolü bir İngiliz yapsa Bafta'sından, Altın Küre'sine ödüle boğarlardı büyük ihtimalle. Bir aktör olarak adamın şanssızlığı bizim kısmetimiz olmuş. Böyle bir oyuncuyu anadilinden izleyebilmek büyük nimet.

Farklı farklı bir sürü projede iş de oynadı adam, Bir çok Sit-com dan tut, dram ve komedi içerikli bir çok filmler, reklam seslendirmeleri, Buz Devri Diego'yu seslendirmesi, Ezel de Kenan Birkan rolü, Ondan sonra yine çok başarılı bir Sinema kariyeri, Şahsiyet(henüz izlemedim) de ki başarısı v.s.. Ama bende oyunculuğuna dair en özel şey 1997 yapımı Masumiyet'de attığı tirad idi. Orada böyle bir ödülün bir gün alınabileceğinin sinyali verilmişti.

Üst Alt