# Haluk Ulusoy - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Haluk Ulusoy

Cevap: # Haluk Ulusoy

Haluk Ulusoy aday olursa büyük ihtimalle secilir. Ünal Aysal´i destekledigim kadar Haluk Ulusoy´u da destekliyorum. Kuracagi yönetime göre Ulusoy´un secilmesini de isterdim acikcasi. Ünal Aysal ya da Haluk Ulusoy. Ikisinden biri. Baska yolu yok bunun

Polat, Ulusoy’a “3 bin oyum var.. Aday ol, topumla tüfeğimle arkandayım.. G.Saray’ı bana komplo kuran Aysal’a bırakmayalım” teklifini yaptı

Ulusoy “Tek aday olursam varım.. Ama 8 yıl TFF başkanı olmuş birine 2 adaylı kongreye girmek yakışmaz” diyerek teklifi hemen reddetti

Polat ikna edemeyince sırasıyla Haldun Üstünel, Mehmet Ağar ve Özkan Olcay’ı da Ulusoy’un ofisine yolladı..

27 MART 2011 tarihinde gerçekleşen Olağan Mali Kongre, G.Saray tarihine geçecek bir şekilde sonuçlandı ve kulübün 106 senelik tarihinde ilk kez bir başkan ve yönetimi genel kurul tarafından ibra edilmedi..

İKİNCİ ADRESİ OLDU

KONGRENİN “Başkan yeter, sen artık dinlen” mesajını alan Adnan Polat ise başına gelenlerin sorumlusu olarak gördüğü Ünal Aysal ve ekibinden 14 Mayıs’taki seçimde hesap sormayı planlıyor.. Mahkeme yoluyla seçilme hakkı bulunmasına karşın kendisine gösterilen güvensizlik nedeniyle yeniden başkan adayı olmayı düşünmeyen Polat, 27 Mart gecesinden itibaren Aysal’ın karşısına seçimde geçirebileceği bir aday bulmanın hesabını yapıyor..

VE bütün okların gösterdiği isim, Futbol Federasyonu’nun G.Saraylı eski başkanı Haluk Ulusoy.. Polat ile ekibinin önde gelen isimleri son 10 gün içinde Ulusoy’un Levent’teki ofisini 2. adres haline getirdiler.. Ortak amaç belli: Seçimde Ulusoy’u aday olarak göstermek!

YAKIN ARKADAŞLAR..

ULUSOY’A ilk ziyarette bulunan isim bizzat Adnan Polat oldu.. 30 Mart Çarşamba günü Haluk Ulusoy’u ofisinde ziyaret eden Polat, 4 saatlik görüşmede hem dertlerini paylaştı hem de yakın arkadaşını aday olmak için ikna etmeye uğraştı.. Ulusoy da Polat da adaylık zirvesiyle ilgili ser verip sır vermiyor, ancak ikilinin yakın çevresinden sızan bilgilere göre Polat şu ifadeleri kullandı:

‘KABUL ET, TARİHE GEÇ’

“BAŞIMA geleni görüyorsun.. Hiç haketmediğim bir duruma düşürüldüm.. Hukuki yollara başvursam, kulübü mahkemeye götüren ilk başkan olarak tarihe geçeceğim.. Başvurmazsam bu sefer de ibra edilmemiş ilk başkan olarak tarihe geçeceğim.. Benim G.Saray maceram sona erdi.. Artık işimle-gücümle ilgileneceğim.. Ama G.Saray’ın bana bu komployu yapanlara kalmasını içime sindiremiyorum.. Çok ciddi bir destek var arkamda.. Seçim kongresinde ufak bir çalışmayla en azından 3000 oyu yönlendirebilirim.. Ama aday olacak, yüksek profilli, tecrübeli, bizim yaptıklarımızın devamını sağlayabilecek biri gerekiyor.

TARAFTAR ve kongre üyeleri Haluk Ulusoy ismi üzerinde birleşiyor.. Gel beni kırma, hem benim üzerime düşen lekeyi temizlememe yardım et, hem de G.Saray Başkanı olarak benim yapamadıklarımı yap ve tarihe geç..”

‘HER ŞEYE SAHİBİM..’

POLAT’IN bu teklifine nötr kalan Ulusoy ise kendi ekibinin ifadesine göre şu karşılığı verdi: “G.Saray’a iyi günde her zaman başkan bulunur.. Önemli olan kötü günde G.Saray’a başkanlığa soyunmak.. Emin ol, sportif açıdan bundan kötü günü de yoktur G.Saray’ın.. G.Saray’da başkan olmak için gereken vizyon, tecrübe, bilgi ve maddi güce sahibim..

ANCAK 8 yıl Futbol Federasyonu Başkanı olmuş biri olarak, sadece senin delegelerinin değil, bütün camianın desteklemesi halinde başkanlığı düşünebilirim.. Ve bu işi herkesten de iyi yaparım.. Benim tek şartım var: Karşıma aday çıkmasın.. Seçimle kongrede karşımda rakip varken koltuğa talip olmak bana yakışmaz.. Çünkü o koltuğun da beni istemesi lazım.”

ÜSTÜNEL DE İŞİN İÇİNDE

4 SAATLİK görüşmede Polat’ın başkan adaylığı için ikna edemediği Ulusoy’un ofisine giden tek kişi Adnan Polat olmadı.. Polat, aldığı ret cevabı üzerine yakın gördüğü isimleri Levent’teki ofise gönderdi.. 31 Mart Perşembe günü Polat’ın yönetimden kovduğu, ancak kongre öncesi yeniden el sıkıştığı futbol şubesi eski sorumlusu Haldun Üstünel, 1 Nisan Cuma günü İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar ile 2 Nisan Cumartesi günü eski federasyon başkanlarından Özkan Olcay, ayrı ayrı Ulusoy’a manevi baskı yaptılar..

ARAYIŞI SÜRÜYOR

HEPSİNİN söylemi aynıydı: “Gel seçimde başkan adayı ol, G.Saray’ı Ünal Aysal’a bırakma!” Ancak, Ünal Aysal’ın bugün adaylığını açıklayacağını bilen Ulusoy, “Seçimli kongrede tek aday olursam, sonuna kadar varım.. Ancak karşıma rakip çıkacaksa beni unutun, başkasını bulun” dedi. Sonuç şu: Adnan Polat seçime girmiyor, yerine girmeye Haluk Ulusoy’u da ikna edemedi.. Ancak aday arama çalışması sürüyor.. Bakalım, Polat’ın başkanlığı altın tepside sunmayı teklif edeceği bu “şanslı” kişi kim olacak?

Secim tehlikede mi?

G.SARAY büyük bir sabırsızlıkla seçimi bekliyor.. Fakat seçim hiç de ‘garanti’ gibi gözükmüyor.. İşte camianın önde gelen hukukçularının düşünceleri:

“BU yönetim kurulu, son tedbir kararıyla beraber ibrası askıda kalmış bir yönetimdir. Ve bu yönetimin aldığı her karar tartışılır durumdadır. İleride hukuksal olarak G.Saray’ın sıkıntıları olabilir. Bunun yaşanmaması için 2 yöntem var. Ya bütün G.Saray camiası ikna olacak ve kimse bundan sonra hukuksal yola başvurmayacak, işleri kendi aramızda çözeceğiz. Ya da dava açanlar davalarını geri çekecekler.

AYRICA genel kurul için G.Saray yönetiminin gazeteye ilan vermesi lazım. Ancak ihtiyati tedbir kararı şöyle diyor: İbra olamama durumundan dolayı olağanüstü seçime gitme durumuna tedbir koydum! Bu yolla seçime gidemezsin.”

ANLAYACAĞINIZ ortada yönetimin aldığı seçim kararı var ama esasında hukuken ortada bir yönetim yok..

BU arada yönetimin kendi inisiyatifiyle seçime gitmesi için tüzüğün 92. maddesine göre başkan veya yöneticilerin istifa edip koltuklarını boşaltmaları lazım. Ama şu ana kadar böyle bir istifa da yok.

Aysal şimdilik erteliyor

BEYOĞLU 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin Mali Genel Kurul kararlarına ihtiyati tedbir koymasının ardından yaşanan belirsizlik, bugün başkanlık için aday olduğunu açıklaması beklenen Ünal Aysal’ın da bunu ötelemesine neden oldu. Bir müddet beklemeyi düşünen Aysal, mevcut yönetimin hukuksal anlamda seçim ortamı oluşturup, gazeteye ilan vermesinden sonra adaylığını açıklama kararı aldı.

‘Seçim her türlü YA-PI-LA-CAK’

G.SARAY’IN mali genel kurulunda divan kurulu başkanlığı yapan Türker Arslan, yürütmeyi durdurma kararı çıkmasına karşın, seçimin önünde bir engel olmadığını söyledi:

“BEYOĞLU Asliye Hukuk Mahkemesi’nden çıkan karar olağanüstü seçim yapmaya gerek yok hükmü veriyor ama sayın başkan ve yönetim seçim tarihini açıkladı. Seçim belirlenen tarihte olacaktır.”

Berberoğlu’nda büyük TESADÜF

G.SARAY’DAKİ genel kurul yürütmesini durdurma kararı için mahkemeye başvuran Kayhan Berberoğlu’yla ilgili inanılmaz bir gerçek ortaya çıktı.. Şöyle anlatalım. Her şahsın G.Saray’a üye olurken 2 adet ‘kefil’ diye adlandırabileceğimiz ‘ağabey’in imzasına ihtiyacı var.. Yani bu 2 ağabey, kişi için “Bizi zora sokmaz” garantisini vermelidir.

ŞİMDİ Berberoğlu’nun 2 ağabeyini duyunca çok şaşıracaksınız: Yöneticiler Murat Yalçındağ ve Işın Çelebi!

Rakip istemiyormuş,oh ne ala.

Başkan olmak isteyen biri böyle şeyler söylemez.

Başkan olmayı istemiyor.

Herkeste bir tek aday olma hevesi var :) Ünal Aysal icin de aynisini söylemislerdi. Dedigimiz gibi, Ünal Aysal´in karsisinda sadece Haluk Ulusoy durabilir, secilme sansi olabilir ancak böyle bir niyeti yok gibi. Benim destegim Ünal Aysal´a.

polat'ın 3000 oyu mu varmıs :s kendisi aday olsun o zmn?? ztn hepi topu 6000 kişi geliyo tas catlasa.. e biz gidelim madem bosuna ugrasmayalım polat oyun oynamaya devam etsin kuluple.. ayrıca bu kadar olaylardan sonra polat aday olup da kazanırsa yazıklar olsun..

ee ikiside önemli adam kazanamazsa karizma çizilir oda düzeltilmez tek aday girmek isteyeceklerdir elbet :)

Hazar Büyüka:Haluk Ulusoy'a aday olmasi konusunda cok baski varmis. Ulusoy baskan olursa Arda kalir, Tuncay ve Hamit Galatasaray'a gelir.Haluk Ulusoy baskan olursa Galatasaray saha disinda biraz zor yenilir.

Twitter

Twitter

Tuncay denen karaktersiz "adamin" isi yok bizde.

Ayrica Ulusuyola ne alakasi var pek kavriyamadim.

1. Haluk Ulusoy zor aday olur

2. Arda isi coktan bitti

3. Tuncay´i istemeyiz

4. Hamit bizi secer mi bilmiyorum

Haluk ulusoy başkan olursa herşey tersine döner.Hani diyoruz ya Aziz Yıldırımla başa çıkabilecek birisi diye bu sefer Haluk ulusoy ile başa çıkabilecek adam ararlar Türkiyede.Biz taraftar olarak hakkımızı arayan başkan istemiyormuyduk.Buyurun size kralı..

Hazar Büyüka birden gaza gelmiş. Duymuştur bir şeyler onların gazıyla da Tuncay ve Hamit'i yazmıştır.

Haluk Ulusoy olsun başkan. Sırf Aziz Yıldırım'ın bu saha dışı hegemonyasına son vermesi için gelmesini isterim.

Daha yakın bir tarih.Haluk ulusoy TFF başkanı...Top yekün bütün kulüpler üstüne geldi.Medya'dan tutun siyasiler bile işe karışmıştı.Ama o yine ne yaptıysa Başkan oldu.Başarılıda oldu bunu kimse inkar etmesin.Bizim kulüp olarak eskisi gibi paraya ihtiyacımız yok.Bizim harbi yöneticiye ihtiyacımız var.Ünal Aysal'ı maddi yönden biliyoruz.Yönetici olarak ne yapabilir bunda kuşkuluyuz.Fakat Haluk ulusoyu herkes biliyor.+ Parasıda var :)

Bahri'ye göre Haluk Ulusoy 'Tek aday olursam gelirim ve takımın başına Terim'i,Haldun Üstünel'i de Florya'ya getiririm' demiş..

Keske gercek olsa. Fener taraftari toplu intihardan %70'lik bir düsüse ugrar. Galatasaray'dan sonra en nefret ettikleri sey Haluk Ulusoy :asd:

Üst Alt