Hamburg Küme Düştü! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hamburg Küme Düştü!

Bundesliga'da sezonun son haftasında küme düşenlerin yanı sıra, Avrupa kupalarına gidecek takımlar da belli oldu.

Unbenannt.PNG

Bayern Münih, Schalke, Hoffenheim ve Borussia Dortmund önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi'nde olmayı başardı. Bayer Leverkusen ve RB Leipzig ise Avrupa Ligi'nde yer alacak takımlar oldu. Stuttgart ise Avrupa Ligi'ne gidebilmek için Bayern Münih'in, Almanya Federasyon Kupası finalini kazanmasını bekleyecek.

Stuttgart, ligin son haftasında Bayern Münih'i deplasmanda 4-1 mağlup etmeyi başardı. Maçın golleri ise Ginczek (2), Tolisso, Donis ve Akolo'dan geldi. Ligi 7. sırada bitiren Stuttgart, eğer Bayern Münih Almanya Federasyon Kupası'nı kazanırsa, UEFA Avrupa Ligi'ne gitmeye hak kazanacak.

Hamburg küme düştü

Evinde Borussia Mönchengladbach'ı 2-1 mağlup etmeyi başaran Hamburg, galibiyete rağmen küme düşmekten kurtulamadı. Wolfsburg'un da maçını kazanması ile 17. sırada kalan Hamburg, önümüzdeki sezon Bundesliga 2'de boy gösterecek. Hamburg geride bırakılan son 2 sezonu da 16. sırada tamamlamış ve play-out maçlarını kazanarak ligde kalmayı başarmıştı.

Bundelisga'da gol kralı kim oldu?

Bundesliga'da 2017-18 sezonunda gol kralı Robert Lewandowski oldu. 29 golle en golcü isim olan Lewandowski'yi, Nils Petersen 15 golle takip etti.

Goal

Her sene düşecek mi, düşmeyecek mi diye beklenmeye başlanmıştı zaten. Durumlarını bilmiyorum ama düşmeleri iyi olmuş bence; daha güçlü şekilde dönerler.

Acaba bizde ki gibi hamburgu bu hale düşünenler utansın edebiyatı yapıyorlar mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

878f196f2fbbb13affadc64eed99d9ac-getty-fbl-eur-c3-hamburg-galatasaray.jpg

Bunların stadında bir zaman çizelgesi varmış işte Bundesliga da şu kadar yıldır varız diye

İyidir iyi sıfırlarlar

Acaba bizde ki gibi hamburgu bu hale düşünenler utansın edebiyatı yapıyorlar mı?

Yapıyorlar.

Kulübün yönetim şekli rezalet. Neredeyse Dursun'a yaklaşabilecek derecede hem de.

sent via GSC

Geri dönerler mi?

Dönerler muhtemelen.

Ama düşmeleri gerçekten iyi oldu. Buna ihtiyaçları vardı, bana kalırsa bu onlar için bir fırsat. Bazen ancak en dibi görmek insanların gözünü açıyor.

sent via GSC

Üst Alt