Hamit'ten tokat gibi sözler! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hamit'ten tokat gibi sözler!

Milli Takım'ın Real Madrid patentli yıldızı Hamit, takım arkadaşlarını sert dille eleştirdi

67695495364.jpg

Maç sonrası Hamit açtı ağzını yumdu gözünü.. Hamit, "Bir gerçek var bundan daha iyisini yapardık ama engeller var, bunları aşmamız gerekiyor. Daha iyi çalışmamız, beraber çalışmamız, beraber yürümemiz gerekiyor" dedi. Hızını alamayan milli futbolcu, "Bazı şeyleri idmanda görüyoruz, yetenekle bu işler olmuyor maalesef. Bazı tecrübeli arkadaşlardan duyuyoruz, yüzde 70-80'i çalışmakla oluyor.. Birlik beraberlikle oluyor..Duygusallığı bir kenara koyup kendimizi geliştirmemiz lazım. Kimse alınmasın. Diğer oyuncuların fizik durumunu bilmediğim için bir şey diyemeyeceğim ama ben 6 ay sonra bir maça çıkıyorum ve siz bir fark gördünüz mü? İnsanlar dışarıdan daha iyi değerlendirebilir. Kimse üstüne alınmasın ama ben kendimi, takımı ve camiamızı düşünüyorum" ifadesini kullandı.

sabah

Cevap: Hamit'ten tokat gibi sözler!

Açık açık gruplaşmalar olduğunu , idamanları kimsenin sallamadığını , çoğu kişininde maçlara asılmadığını söylemiş (*****li oyuncular gg başta ) . Adamın hasısın Hamit hırsa bak adamdaki .

Bu sözlerinle bu başkaldırışınla gözüme bir kez daha girdin kaptan :tiphat:

ben sadece g.gönül olduğunu düşünmüyorum. bunun içinde Servette var bence. Hamiti çok beğniyorum. insan olarak futbolcu olarak. Adam gibi adamdır Hamit. Benim korkum bu lafları yüzünden kendini milli takım dışında bulması. Kapılar ardında herkesin söylediği şeyleri kameralar karşısında söyleyebilmekte ayrı bir cesaret işi. Ülkesini nekadar çok sevdiğini buradan görebiliriz bence.

Hamit elestirse ne olacak,bunlar hala basımızda durdugu sürece hicbir halt olmaz.Ama yinede gercekleri gördügü icin Hamite tesekkür ediyorum...

hiddink bey de fizik olarak kötüyüz diyor da, sakatlıktan yeni çıkmış , uzun süredir top oynamamış kim varsa 11e yazıyor, ne diyelim buna

Bu işler yetenek ile olur. Yetenek olmadan istediğin kadar çalış, istediğin kadar disiplinli ol, istediğin kadar fizikli ol yinede bir şey olmaz. Bir de gurbetçi futbolcular milli takıma zarar veriyor. Milli takıma sınırsız fayda Arda, Emre, Sabri gibi Türkiye yetişmesi futbolculardan sağlanıyor. A milli takımına çok özel ve çok yetenekli olmadığı sürece gurbetçi futbolcu alınmamalı.

Fizik fizik diyorlar. Şu anda dünyanın birinci takımı İspanya halk olarak fazla fiizikli değildir. Ama en fizikli takım İsveç ile oynasa, İspanyollar yenetek ve doğru taktik ile kedi fare gibi oynarlar.

Dedikleri doğru olabilirde ben Hamit'in doğru düzgün oynadığı bir milli maç neredeyse hatırlamıyorum.Çok zorlasam 5-6 tane anca çıkar..Hiçbir zaman istikrarlı olmadı milli takımda..Ayakları iyi iyi pas atıyor hepsi bu...Dünkü oyunu gibi en az 25 maçını hatırlıyorum milli takımda abartısız hemde..

Burada fiziki durum derken aslında oyuncuların fit olmasını fiziksel olarak hazır olmalarını kastediyor. Fit duruma gelmek için de çalışmaları gerekiyor futbolcuların. Hamit'in de eleştirisi buna zaten. Ben 6 oy oynamadım ama diğer arkadaşlarımdan farkım var mıydı diyor. Bu çok güzel bir eleştiri bence ve açıkçası gerçekleri direk yüzümüze vuruyor. Türk futbolcuları çalışmayı sevmiyor ve kendilerini de bu yüzden hiç bir zaman geliştiremiyorlar ve takımda da bir gruplaşmanın olduğunu da ima ediyor aslında. Milli takım şu an bizim Riijkardlı dönemimize benziyor aslında. Yetenekli oyuncular ve yetenekli bir hoca ama gerisi yalan işte. Oyuncular bölünmüş kendi aralarında Federasyon ne yaptığını bilmiyor vs...

Hamit mümkünse devre arasında Galatasaray'a gelsin, 20 senelik sözleşme yapalım, 5 senesi futbolcu olarak, 15 senesi Galatasaray yardımcı td si, danışmanı vs olarak. Bu adamdaki mantalite malesef ülkemizde yok. Bizim mantalite "eee kardeşim yetenek de olcak yeaaa" şeklinde. Bizim oyuncular Almanya Milli takımı oyuncularından çok mu iyi ? Ama bir bakıyorsun taktik disiplin kocaman bir sıfır. 2 pasta gol yiyoruz. İstediğin kadar yetenekli ol, aklını kullanamıyorsan olmaz. Kısacası Hamit ülkemiz için bir şans, biz de bu şansın içine ederek kullanıyoruz. Alt yapıdaki adam göbekli kaptan görürse ne yapar? Göbekli kaptanın olduğu takımda yabancı futbolcular yatmaz mı ? Yetenek ile bi b.k olmuyor. Sistem + fizik yükleme> yetenek

Ayrıca fizik deyince boy pos anlayanlara bir Messi maketi hediye ediyorum.

Dedikleri doğru olabilirde ben Hamit'in doğru düzgün oynadığı bir milli maç neredeyse hatırlamıyorum.Çok zorlasam 5-6 tane anca çıkar..Hiçbir zaman istikrarlı olmadı milli takımda..Ayakları iyi iyi pas atıyor hepsi bu...Dünkü oyunu gibi en az 25 maçını hatırlıyorum milli takımda abartısız hemde..

Hamit beleşçilerden. Diğerleri pres yapıp topu kapsın, alıp ben kendimi göstereyim düşüncesinde. Sınırlarını zorlayan bir mücadele hiç bir zaman sergilemiyor. Emre Belözoğlu'nun maçlarda ortaya koyduğu enerjinin onda birini bir vermiyordur takıma.

Burada fiziki durum derken aslında oyuncuların fit olmasını fiziksel olarak hazır olmalarını kastediyor. Fit duruma gelmek için de çalışmaları gerekiyor futbolcuların. Hamit'in de eleştirisi buna zaten. Ben 6 oy oynamadım ama diğer arkadaşlarımdan farkım var mıydı diyor. Bu çok güzel bir eleştiri bence ve açıkçası gerçekleri direk yüzümüze vuruyor. Türk futbolcuları çalışmayı sevmiyor ve kendilerini de bu yüzden hiç bir zaman geliştiremiyorlar ve takımda da bir gruplaşmanın olduğunu da ima ediyor aslında. Milli takım şu an bizim Riijkardlı dönemimize benziyor aslında. Yetenekli oyuncular ve yetenekli bir hoca ama gerisi yalan işte. Oyuncular bölünmüş kendi aralarında Federasyon ne yaptığını bilmiyor vs...

Aslında fizikle, fitlikle ilgisi yok Kazım, Aurelio, Servet ile takımın mücadele kalitesi öyle veya böyle düşer. Diüer yanda her maça farklı takımla sahaya çıkarsan hiç bir zaman takım olamazsın. Almanya ideal 11 ine kolay kolay değiştirmiyor, uzun zamana yayıyor. Bence önemli fark burada.

Üst Alt