Hangi Marka Cep Telefonu Kullanıyorsunuz? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hangi Marka Cep Telefonu Kullanıyorsunuz?

Evde olan diğer telefonları da yazayım.

note 4 ekranı pert oldu ( defalarca düştü hiçbirşey olmadı çok dayanıklı telefon ama orantısız şiddete kurban gitti malesef , tamire verilecek )

iphone 5s : Bence iphone'un şu ana gek en güzel telefonu , sadece ekran boyutlarının artırılıp biraz kasanın büyütülmesi yeterli olacaktı ama saçma sapan oval tasarıma geçtiler.Yine alüminyum kasası ile oldukça sağlam bir telefon.

Vestel Venüs 2 adet : Şirket telefonu , yani vestel ve benzeri yerli firmalar bu kadar çöp telefon montajı ile bizi haklı çıkarmaktan başka bir halt edemiyorlar.

Muhtemelen sene sonuna doğru hepsi değişecek..

Note kullandın mı önceden? 4'ten beri iyi note çıkmadı gibi, artıları neler eski serilere göre?
Hayir, bu ilk tecrübem ama Note 8 hakkinda bir haftalik izlenimlerim gayet olumlu.
Ekrani bir kere mükemmel, zorlanmiyorsun.
Cözünürlük ile alakali ayarlama imkani var.
Akis, hiz olarak cok iyi, tabi bu teknik özelliklerde aksi olsaydi büyük hayal kirikligi olurdu.
Bundan önce Huawei Mate 9 kullaniyordum, o telefonun teknik özellikleride cok iyi ama Note 8 en az bir, bence hatta iki gömlek daha üstün.
Bataryasi su ana kadar aktif kullanmama ragmen nerede ise iki gün dayaniyor.
Kalem ve kalem ile yapilabilenler cok isimi görüyor.
Bazen hizli bir sekilde not almam gereken seyler oluyor, bunu ekran kilidini dahi acmadan yapabilmek su ana kadar cok isimi gördü.
Multitasking özelligi ve bununla baglantili ekrani ikiye bölme özelligi isim ile ilgili cok yardimci oluyor.
Bixby özelligi su an ki hali ile fena degil ama yukariya dogru daha cok potansiyel var.
Hizli ve özellikle kablosuz ve hizli sarj özelligi hem güzel bir konfor hemde benim gibi bir cok isini telefondan halleden biri icin cok önemli.
Bu özellik Notelar´da yeni mi bilmiyorum ama daha önce hic bir telefonda görmedim, Güvenli Dosya, yada daha dogrusu aslinda Kasa özelligi olurdu.
Buraya istedigin her App´i, Dosyayi, resmi, yani asagi yukari telefonda ki herseyi koyabiliyorsun.
Bu kasayi acmak icin sifre, parmak izi veya Iris ID gerekiyor.
Iris ID cok etkili calisiyor ama tek dezavantaji telefonu bayaga yakin tutman gerekiyor.
Note 8 cift kartli cikmis olmasi benim acimdan önemli bir özellik, cünkü cift telefon tasimayi sevmiyorum.

Bixby tusunu yanlis tarafa yapmislar, ses acip kapama tuslarinin altinda.
Bence güc kaynagi tusu ile yer degistirmeli, cünkü bazen kafa karisiyor.
Ses kistiktan sonra ekrani kilitlemek istedigimde kafa öyle programli oldugu icin Bixby tusuna basiyorum.
Face ID daha iyi olabilir.
Pamrak izi sensörünün yeri, kameranin yani talihsiz olmus.
Telefona gelen Maili biglisayardan actigin zaman telefona bu yansimiyor, telefon okunmamis mail oldugunu göstermeye calisiyor.
Bir cok Mail App denedim, hepsinde böyle oldugu icin Telefon, veya Android ile ilgili bir problem gibi duruyor.

Su ana kadar bir haftalik izlenimlerim bunlar.
Huawei Mate 9 iyi bir cihazdi ama bana göre yazilimi ile ilgili problemler vardi.
Örnegin mesaj bildirimleri, hangi app olursa olsun saglikli calismiyordu.
Telefonun bataryasi yüzde besin altinda düstügünde telefonu kullanmak mümkün degildi, agarlasiyordu.
Yine bataryadan bagimsiz bazi zamanlar telefonun akisi iyi degildi, cok uzun süre degil böyle 3-5 saniyelik bölümler.
Bunlari su ana kadar Note 8´de görmedim.

Son düzenleme:
Üst Alt