Hangisi daha iyi ? Vınn mı, vodem mi, jet mi ? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hangisi daha iyi ? Vınn mı, vodem mi, jet mi ?

Soru açık. Hangisi daha iyi ? Vınn mı, vodem mi, jet mi ?

Fiyat uygunluğu, çekim gücü, bağlantının sağlamlığı gibi bilgiler de verilirse iyi olur.

Cevap: Hangisi daha iyi ? Vınn mı, vodem mi, jet mi ?

Ancak kendi kullandığımdan örnek verebileceğim. Ben Tcell'inkini kullanıyorum. USB modemler çıkmadan önce de, connect card'ını kullanıyordum. Uzun süredir kullanıyorum ve memnunum. Hiç bir sıkıntı çekmedim dersem yeridir. Yeri geldi dağ başında ki bu mübalağa değil rahatça internete girip, yapmam gerekenleri yaptım.

Özetle ben memnunum.

Vodemnet içinse kullanan bir arkadaşımdan sürekli bağlantı sorunu şikayeti duyuyorum.

Ücretlendirme de, kotalara göre değişiyor.

Vın kullandım çekim gücü konusunda hiçbiryerde sıkıntı çekmedim.Jet kullanan bir yakın arkadaşım var pek memnun değil.Vodem için birşey diyemem

Şu an Vodem'den bağlanıyorum.

İstanbul/Maltepe'de sinyal seviyesi "çok iyi".

Gayet memnunum.Haftalık sınırsız paket alıyorum 16 küsür liraya.Aylık 16x4TL'ye 3G hızıyla sınırsız internete bağlanıyorum. :)

Bir de mobil modem tavsiyesi alacaktım. 100 tl'ye kadar.

Gayet memnunum.Haftalık sınırsız paket alıyorum 16 küsür liraya.Aylık 16x4TL'ye 3G hızıyla sınırsız internete bağlanıyorum. :)

Rica etsem şu olayın nasıl olduğunu anlatır mısınız ? :)

Yalnız Vodem'de adil kullanım hakkı diye bir şey vardı sanırım. Yanılıyor muyum Cenk?

Yalnız Vodem'de adil kullanım hakkı diye bir şey vardı sanırım. Yanılıyor muyum Cenk?

Evet var. Hız düşüşü oluyor bildiğim kadarıyla.

Bugün vodem aldım. K3765 modelini 3 ay taahhütlü, 39 tl ön ödeme yaparak aldım. 4 gblık pakete 29 tl ödeyecem 3 ay boyunca. Fena bir alışveriş olmadı gibi. Hayırlısı :)

Evet var. Hız düşüşü oluyor bildiğim kadarıyla.

Bugün vodem aldım. K3765 modelini 3 ay taahhütlü, 39 tl ön ödeme yaparak aldım. 4 gblık pakete 29 tl ödeyecem 3 ay boyunca. Fena bir alışveriş olmadı gibi. Hayırlısı :)

4 GB'a 29 lira iyi gibi Taha. Umarım memnun kalırsın :) Bu arada kotayı iyi kullan, sınır aşımında tabiri caizse iyi kilitliyorlar :)

Vınn 4-5 katlı kapalı otoparklarda bile sorunsuz çekiyor ve hızı hiç düşmüyor.

Kullanmıyorum ama Vodem'in sınırsız olarak saatlik, günlük ve haftalık seçeneği vardı galiba. Hızını bilmiyorum

4 GB'a 29 lira iyi gibi Taha. Umarım memnun kalırsın :) Bu arada kotayı iyi kullan, sınır aşımında tabiri caizse iyi kilitliyorlar :)

Evet. Kota aşımında 10 mb 50 kuruştu galiba. Teşekkür ederim. :)

Vınn da çok iyiymiş. Özellikle kamu tarifesi çok uygun. 4 gb 12 ay taahhütlü aylık 29 tl. Ön ödeme falan yok. Ayrıca ekstra data kartı da ücretsiz. İlgilenenler için bence gayet uygun.

Saatlik, günlük ve haftalık Vodemnet Paketleri

• Saatlik, günlük ve haftalık Vodemnet Paketlerinden tüm bireysel ve kurumsal faturalı aboneler faydalanabilir.

• Saatlik, Günlük ve Haftalık Vodemnet Paketlerinin geçerlilik süreleri onay SMS'inin gelmesinin ardından başlar. Tüm vergiler(KDV, ÖİV)dahil fiyatlar sırasıyla, 1 Saat boyunca 0,99 TL, 1 gün boyunca 3,99 TL ve 1 Hafta boyunca 18,99 TL'dir.

• Saatlik, Günlük ve Haftalık Vodemnet Paketlerinin bağlantı hızı 3G altyapısında 7.2 Mbps'ye kadardır.Adil kullanım hakları ise Saatlik için 100MB, Günlük için 350 MB ve haftalık için 1GB'dır. Adil kullanım haklarına eriştikten sonra internet bağlantı hızları 128Kbps'ye kadar olacaktır, Bu paketlerin süre sınırları dolana kadar yapılacak kullanımlar için ilave ücretlendirme yapılmaz.

• Paketinizdeki adil kullanım hakkına eriştikten sonra hızınızı yükseltmek için yeni bir paket almanız gerekmektedir.Bu paketi kullanmaya başlamadan önce internet bağlantısını keserek yeni bir bağlantı kurunuz.Hızınız , kurmuş olduğunuz yeni bağlantı ile birlikte devreye girecektir.

• Paketlerin süre sınırları dolduğunda başka bir paket aboneliği yoksa, standart internet tarifesinden ücretlendirilerek internet bağlantısı devam eder.

Aylık Vodemnet Paketleri

• Aylık Vodemnet Paketlerinden tüm bireysel ve kurumsal faturalı aboneler faydalanabilir.

• Fatura Stop özelliğiyle, Aylık 250 MB, 1 GB ve 4 GB Vodemnet Paketleri'ni kullanan aboneler ilgili fatura dönemi içinde yapacakları internet kullanımlardan dolayı en fazla 100 TL ücret öderler.

• Aylık 250 MB, 1GB, 4GB Vodemnet paketlerinin 3G altyapısında kullanılması durumunda 7 Mbps' ye kadar hız ile hizmet verilir. İlgili paketlerdeki adil kulla

nım hakları 6,2 GB'dir. Adil kullanım haklarına ulaşılması durumunda fatura dönemi sonuna kadar 128 Kbps'ye kadar olan hız ile internete bağlanılabilir. • Paketinizdeki adil kullanım hakkına eriştikten sonra hızınızı yükseltmek için yeni bir paket almanız gerekmektedir.Bu paketi kullanmaya başlamadan önce internet bağlantısını keserek yeni bir bağlantı kurunuz. Hızınız , kurmuş olduğunuz yeni bağlantı ile birlikte devreye girecektir.

• Paketinizdeki adil kullanım hakkına eriştikten sonra Saatlik ,Günlük ve Haftalık Vodemnet Paketleri'nden satın alarak kullanım hızını arttırma şansına sahipsiniz. Saatlik, Günlük ve Haftalık Vodemnet İnternet Paket ücretleri maksimum ücrete dahil değildir.

• Paketinizde belirlenmiş olan kullanım miktarını (Aylık 250 için 250 MB, Aylık 1GB için 1GB, Aylık 4GB için 4GB) aşmanız durumunda her 10MB'lık kullanımız için 50 Kuruş olarak ücretlendirilirsiniz..

• Paketlerinizde ay içinde kullanılmayan data miktarı bir sonraki aya devretmez.

• Paketlerinizde dönem içerisinde yapılan iptal işlemleri fatura kesim tarihinde gerçekleşir, iptal işlemi yaptığınızda fatura kesim tarihine kadar hizmetten yararlanmaya devam ederek servis ücretini ödersiniz

Standart Tarife

• Standart internet tarifesi ile 3G altyapısında 1,0 Mbps'ye kadar hız ile hizmet verilir. İlgili tarifede adil kullanım hakkı 250 MB'tır.Adil kullanım hakkına ulaşılması durumunda fatura dönemi sonuna kadar 128 Kbps'ye kadar olan hız ile internete bağlanılabilir.

• Fatura Stop özelliğiyle faturaların aşırı yükselmesinin önüne geçiliyor. Bu uygulama ile standart tarife kullandığınızda faturasız hatlar için günlük (saat 23.59.59) maksimum 5 TL üstü kullanımları için ücretlendirilmeyerek limitsiz kullanım imkanından faydalanabilirsiniz.

• Paketinizdeki adil kullanım hakkına eriştikten sonra hızınızı yükseltmek için yeni bir paket almanız gerekmektedir.Bu paketi kullanmaya başlamadan önce internet bağlantısını keserek yeni bir bağlantı kurunuz. Hızınız, kurmuş olduğunuz yeni bağlantı ile birlikte devreye girecektir.

Paketler için ortak koşullar:

• Paketlerden 3G hızında internet erişimine sahip olmak için 3G aboneliğinizi aktif ettirmeniz gerekmektedir. 3G aboneliklerini aktif etmeyen aboneler mevcut data altyapısını (2G/edge) aynı fiyat ile kullanacaklardır. Vodafone 3G kapsaması coğrafi koşullara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. 3G abonesi olmak için tıklayınız

• Data kullanımında alınan ve gönderilen (download+upload edilen) veri paket limitinizden düşer.

• İlgili paket ile internet üzerinden ses iletişimi (VOIP) ve doğrudan dosya paylaşımı (P2P) programları vb. hizmetler kullanılamaz.

• İlgili paketlerin bedeline satın alınan içerik ücretleri dahil değildir. İçerik hizmetleri ayrıca ücretlendirilir. İnternet paketleri sadece yurt içinde geçerlidir.

• Yurtdışında kullandığınız veri GPRS uluslararası dolaşım tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

• Vodafone tarife koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

• Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Video izlememek kötü olmuş Ozan ya...

Ama bağlantısı süper...

Henüz bir sorun yaşamadım...

8 gb yapsam yeter herhalde...

Ben 8 GB'lık kullanıyorum ve işimi görüyor. Aslında video falan da izlenir ama Taha'ya söylediğim gibi kota aşımında her firma fahiş fiyatlar getirmiş durumda. O yüzden düzenli bir şekilde kota sorgulaması yapman iyi olur Alemdar.

Can'ın söylediği sınırsız olayı da aslında öyle lanse ediliyor zira adil kullanım hakkını aştığında hız Edge bağlantı seviyesine düşüyor. 3g nimetlerinden faydalanamıyorsun tabiri caizse eziyete dönüşüyor :)

Ben 8 GB'lık kullanıyorum ve işimi görüyor. Aslında video falan da izlenir ama Taha'ya söylediğim gibi kota aşımında her firma fahiş fiyatlar getirmiş durumda. O yüzden düzenli bir şekilde kota sorgulaması yapman iyi olur Alemdar.

Can'ın söylediği sınırsız olayı da aslında öyle lanse ediliyor zira adil kullanım hakkını aştığında hız Edge bağlantı seviyesine düşüyor. 3g nimetlerinden faydalanamıyorsun tabiri caizse eziyete dönüşüyor :)

Peki Ozan...

Vodem'de GPRS bağlantıyı nasıl kurarız...

Gösterimi var en azından ondanda faidelenebiliriz...:)

Üst Alt