Hani Bu Kadro Los Galaktikos'tu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hani Bu Kadro Los Galaktikos'tu

Çok değil 1,5 buçuk yıl öncesi 19 Mart 2009 gecesi oynandı UEFA Kupası 4. tur Rövanş maçı. Hamburg karşısına Galatasaray'ın sahaya çıktığı 11'i şöyleydi:

-------------------------------De Sanctis--------------------------------

----Serkan K.---------Kewell---------------H.Balta-----------Volkan Yaman

-----------------------Barış-----------Ayhan-----------------------------

-------------Sabri------------Lincoln-----------------Arda----------------

---------------------------------Baros-----------------------------------

Şimdi yerden yere vurulan adamların çoğu o maçta da sahadaydı. Üstelik savunma hattı tamamen çökmüş bir halde. Kewell stoper oynadı, tecrübesiz Serkan Kurtuluş sahadaydı. Beğenilmeyip gönderilen Volkan Yaman solbekteydi."Orta sahada Barış-Ayhan-Sarp'la Rijkaard ne yapsın" denilen Barış ve Ayhan orta alandaydı yine. Teknik direktör Bülent Korkmaz'dı ve Galatasaray onca eksiğine rağmen o gün çok iyi bir oyun oynadı. 2-0 da öne geçti ama arka arkaya gelen 2 şok golle rakibe teslim oldu.

----------------------------Leo Franko--------------------------------

---Sabri---------------Servet----------Gökhan Zan---------Hakan Balta

-------------------------Mustafa Sarp-------Elano--------------------

--------------------------------Arda----------------------------------

--------Keita-----------------Baros-----------------Kewell------------

Bu da harikalar yaratıyor denilen geçen sezon ilk 6 haftada oynayan Rijkaard'ın kadrosu. O günkü kadrodan eksik olan sadece Keita ve Leo Franco. Hatta Gökhan Zan'ın yerine daha iyi bir savunmacı olan Neill oynuyor.Leo Franco gitti ondan bu haldeyiz diyen yoktur herhalde. Keita'nın satılması hayatdı belki ama bir Keita gitti diye de takım bu şekilde çökemez.

Geçen sezon başını hatırlayın bu kadro için muhteşem kadro yorumları yapılıyordu hem medyada hem bu forumda. Kadro Galatasaray tarihinin en pahalı kadrosuydu ve "Los Galaktikos" benzetmeleri yapılıyordu. O kadro ki 6-7 oyuncusuyla Euro 2008'de yarı final oynayan Türk Milli takımının kadrosuydu. Galatasaray kadrosu aşağı yukarı Kalli, Skibbe ve Bülent Korkmaz dönemlerinde de bu Türk kadrosuyla mücadele etti. Üstüne yıldız transferler yapıldı pek çoğu Premier Lig oyuncularından oluşan. Ancak diğer 3 hocanın yönetiminde kötü oynadığında bile en azından mücadele eden bir takım vardı sahada, takım ruhu denilen birşeyden bahsedebiliyorduk.

Kalli (Cevat Güler) döneminde Fenerbahçe hem ligde hem de kupada mağlup edildi, ligde 6 puan farkla şampiyon oldu hemde 6 maçı seyircisiz 6 maçı teknik direktörsüz oynamasına rağmen.

Skibbe döneminde Ali Sami Yen'de süper maçlar oynadı bu kadro. Gaziantep,Beşiktaş,Trabzon gibi takımlara fark atıldı. Göze hoş gelen futbol oynandı. Avrupa'da Olympiakos, Benfica gibi maçlarda harika futbol oynadı bu kadro.

Bülent Korkmaz döneminde Bordeaux ve Hamburg karşısında güzel maçlar izletti bu kadro. Ligin son haftalarında İnönü'de Beşiktaş'a karşı tek kale oynadı üstelik Bjk'nın şampiyonluk maçında. Sivasspor'a şampiyonluk maçında pozisyon bile vermeden mağlup etti.

Sonuç itibariyle Feldkamp da Skibbe de Bülent Korkmaz da başarısız ilan edilerek gönderildi. Yerine getirilen Rijkaard ise 14 ayda aldığı takımı her geçen gün daha da dibe itti. Los Galaktikos diye adlandırılan kadroyu OFK Belgrad, Karpaty Lviv gibi takımlar karşısında bile rezil oynattı.

2 yıl önce geçilmez kale gibi duran Servet'i şimdi geçmeyen forveti dövüyorlar.

2 yıl önce Türkiye'nin en iyi sol beki olan Hakan Balta şimdi ayakta zor duruyor.

2 yıl önce yeni Metin Oktay şeklinde lanse edilen Arda Turan bugün tartışılan adam konumunda.

2 yıl önce orta sahada iyi işler yapan Barış Özbek bugün saç baş yolduruyor.

2 yıl önce 20-30 milyon euro değer biçilen Mehmet Topal 5 milyon euro'ya gönderilmesi sevindirici bir gelişme olarak karşılanıyor.

Alt yapıdan gelen oyuncu yok, herhangi bir sistem yok, oyuncularda hırs yok, motivasyon yok, umut yok. Bunda elbette futbolcuların ve yönetimin payı da fazladır ama 2 yıl önce kötü oynasa da mücadele eden bir takımken Galatasaray bugün bu hallerdeyse bunun en önemli sorumlusu Frank Rijkaard'dır..

Cevap: Hani Bu Kadro Los Galaktikos'tu

Tamam Bülent Korkmaz, Kocaeli 'inden 5 gol yiyen Skibbe Rijkaard ve Neeskens 'i teknik direktörlükte cebinden çıkartır. Ben teslim oluyorum.

noktasından virgülüne kadar hepsine katılıyorum.ekleme olarak gerets in 2006daki şampiyon kadrosunu düşünsün rijkaard'ı savunup kadroyu mazeret olarak görenler

Geçmişte yaşamayın.O gün o performansı gösteren oyuncular bugün kılını kıpırdatmıyor

2 metre önünden geçen topa koşmayan adam dönsün bi aynaya baksın hocasından önce

Oyuncular efendi gibi oynamıyorsa suç hocadamı oluyor 2 sene önce iyi oynayabilir ama şimdi berbatlar o zaman Maradona'yı alak oynasın yada en basiti Guiza gol kralı geldi burda bişey yapamadı suç Daum'unmuydu?Geçin bunları.

Oyuncular efendi gibi oynamıyorsa suç hocadamı oluyor 2 sene önce iyi oynayabilir ama şimdi berbatlar o zaman Maradona'yı alak oynasın yada en basiti Guiza gol kralı geldi burda bişey yapamadı suç Daum'unmuydu?Geçin bunları.

Bir takımın 2 ya da 3 oyuncusunun performansı düşüp de 3-4 oyuncusunun performansı artıyorsa sorun formu düşen oyuncularda demektir. Ama bir takımdaki oyuncuların hepsinin performansı düşüşe geçip hiçbirinin artı yönde gelişmiyorsa sorun teknik direktördedir. Bu kadar basit.

Bir takımın 2 ya da 3 oyuncusunun performansı düşüp de 3-4 oyuncusunun performansı artıyorsa sorun formu düşen oyuncularda demektir. Ama bir takımdaki oyuncuların hepsinin performansı düşüşe geçip hiçbirinin artı yönde gelişmiyorsa sorun teknik direktördedir. Bu kadar basit.

Hı ok:D Neill,Baros,Kewell niye düşmedi?Acaba işlerine baktıkları,kendilerine baktıkları ve karakterlerinden olabilirmi?

Pes vallahi...

Ya görende Kalli zamanında taş gibi top oynadık sanacak. Kardeşim ben mi yanlış hatırlıyorum rezil rüsva oynamıyormuyduk o zaman? Kalli gidince zil takıp oynamadınız mı? "Yönetim - futbolcu - taraftar" diye ben mi söyledim? Kör öldü badem gözlü oldu resmen...

Gerets'e toz kondurmayanlar... Inamotolarla oynayan adama bu tribünler istifa diye bağırmadı mı? Saraçoğlundan mı geldi yoksa o sesler ben mi yanlış hatırlıyorum???

Skibbe Kocaelinden 5 yediği zaman o stadda kimse mi Skibbe'ye kızmadı? Kimse mi bağırmadı? Kim bu stajyer hoca şampiyonluğu yok demedi mi taraftar? Şimdi mi Skibbe aklınıza geldi. Kaldı ki o zamanlarda takım bir hafta galip bir hafta mağlup iken homurdanan tribün neresiydi İnönümüydü? Adnan Polat kendi kendine mi kovdu? Madem memnun değildiniz protesto etseydiniz tribünler olarak...

Terim diye bir türkü tutturuldu gene... Villareal'e elenilirken takım ligde maç alamazken de bu kadar seviyormuydunuz Terim'i?

Şimdi sıra Rijkaard'da... Adamın kadrosunu dağıttılar yerine çapsız adamlarla doldurdular transfer diye. Hala daha adama 2 oyuncu getiremediler. Sene sonundan beri oyalayıp duruyorlar. Kimse bunu söylemiyorda yok bu adamlar 4 senedir varmış da neden Rijkaard oynatamıyormuş... Kim oynattı peki? Kalli zamanında gelen motivasyon tabanlı bir şampiyonluk o kadar. Onun dışında ilk 2'ye bile giremeyen bir takım. Galaktikos dediğin takımın maç performansı hariç başarısı yok kaç tane de antrenör yedi...

Hala daha hoca değiştirin siz... 2 sene sonra da Rijkaard vardı keşke kalsaydı dersiniz....

Pes vallahi...

Ya görende Kalli zamanında taş gibi top oynadık sanacak. Kardeşim ben mi yanlış hatırlıyorum rezil rüsva oynamıyormuyduk o zaman? Kalli gidince zil takıp oynamadınız mı? "Yönetim - futbolcu - taraftar" diye ben mi söyledim? Kör öldü badem gözlü oldu resmen...

Gerets'e toz kondurmayanlar... Inamotolarla oynayan adama bu tribünler istifa diye bağırmadı mı? Saraçoğlundan mı geldi yoksa o sesler ben mi yanlış hatırlıyorum???

Skibbe Kocaelinden 5 yediği zaman o stadda kimse mi Skibbe'ye kızmadı? Kimse mi bağırmadı? Kim bu stajyer hoca şampiyonluğu yok demedi mi taraftar? Şimdi mi Skibbe aklınıza geldi. Kaldı ki o zamanlarda takım bir hafta galip bir hafta mağlup iken homurdanan tribün neresiydi İnönümüydü? Adnan Polat kendi kendine mi kovdu? Madem memnun değildiniz protesto etseydiniz tribünler olarak...

Terim diye bir türkü tutturuldu gene... Villareal'e elenilirken takım ligde maç alamazken de bu kadar seviyormuydunuz Terim'i?

Şimdi sıra Rijkaard'da... Adamın kadrosunu dağıttılar yerine çapsız adamlarla doldurdular transfer diye. Hala daha adama 2 oyuncu getiremediler. Sene sonundan beri oyalayıp duruyorlar. Kimse bunu söylemiyorda yok bu adamlar 4 senedir varmış da neden Rijkaard oynatamıyormuş... Kim oynattı peki? Kalli zamanında gelen motivasyon tabanlı bir şampiyonluk o kadar. Onun dışında ilk 2'ye bile giremeyen bir takım. Galaktikos dediğin takımın maç performansı hariç başarısı yok kaç tane de antrenör yedi...

Hala daha hoca değiştirin siz... 2 sene sonra da Rijkaard vardı keşke kalsaydı dersiniz....

:tiphat:

onu bunu bırakın alın size 2007 2008de tam 83 puanlar şampiyon olan kadromuz

2007-2008 Kadrosu

Kaleciler : Aykut Erçetin, Orkun Uşak, Fırat Kocaoğlu

Savunma : Emre Güngör, Rigobert Song, Hakan Kadir Balta, Uğur Uçar, Volkan Yaman, Servet Çetin

Orta Saha : Tobias Jan Hakan Linderoth, Okan Buruk, Barış Özbek, Cassio de Souza Soares Lincoln, Hasan Şaş, Mehmet Topal, Ahmed Apimah Barusso (kiralık), Marcelo Adrian Carrusca, Ayhan Akman, Sabri Sarıoğlu, Arda Turan, Mehmet Güven,

Hücum : Hakan Şükür, Shabani Nonda, Özgürcan Özcan, Çağrı Yarkın, Serkan Çalık, Ümit Karan

evet görüldüğü gibi içinde kewell baros neill keita gibi yıldızlar olmayan düz adamlarla dolu bu takım 83 puanla şampiyon oldu

hatta içindeki yıldız sayılabilecek adamlardan song ligin ikinci yarısı yoktu sadece lincoln vardı

geçen sene rijkaard ve süper 4-3-3 sistemiyle 64 puan topladık ligde

bu tabloya bakıldığında biraz da rijkaarda sallama hakkımız var diye düşünüyorum...

mustafa her konuda yaşının altında seviyesizce dalga geçmeye çalışıyorsun insanlarla.az efendi ol insan gibi davran su ramazan ayında

Üst Alt