Harry Kewell Galatasaray'da efsane mi oluyor ? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Harry Kewell Galatasaray'da efsane mi oluyor ?

Galatasaray_Formal_Harry_Kewell.jpg

2008-2009 Avrupa Futbol Sezonunda bonservis bedeli ödenmeden Liverpool'dan Galatasaray'a transfer olan Harry Kewell, geldiği günden beri Galatasaray formasıyla çıktığı 59 karşılaşmada 21 gol 14 asist yaparak, kendisi hakkında olumsuz düşüncede olan birçok kişi'yi susturmuş, ve formanın hakkını terinin son damlasına kadar vermiştir.

Galatasaray'da geçirdiği 440 gün içerisinde 59 resmi maçta görev alırken 21 gol ve 14 asiste imza atma başarısı gösteren Kewell, birçoklarının ''Hagi'den sonra Türkiye'ye gelmiş en iyi yabancı'' yakıştırması yaptığı Karşı Yakaspor futbolcusu alex Alex'in son 1.5 yıldaki performansını yakalama yolunda.

Galatasaray formasıyla 1.5 sezonda gerek taraftarın gerekse tüm futbolseverlerin büyük bir beğeni ve takdirini kazanan Avustralya'lı yıldız, Teknik Direktörün forma verdiği her mevkiide oynamayı kabul ederek de büyük bir karakteristik yükseklik göstermiştir. Geçen yıl Avrupa maçlarında zorunluluktan dolayı ''Defans'' bölgesinde gönüllü olarak görev yapan Kewell, bu yılda Milan Baros'un derbi maçta sakatlanması ve 2 ay Galatasaray forması giyemeyecek olması üzerine yine mecburiyetten ''Forvet'' bölgesinde görev yapabilir.

Eğer bu performansını sürdürmeye devam ederse Galatasaray yönetimi sezon sonunda kendisiyle şüphesizki mukavelesini uzatacaktır. Hagi'den sonra ise Galatasaray taraftarının gönlünü kazanacak gerçek bir Yıldız daha Efsaneleşebilir.

Cevap: Harry Kewell Galatasaray'da efsane mi oluyor ?

Kewell'ı gençken alsaydık keşke,fizik durumu bence iyi değil ama o kadar zeki ve kaliteli ki,futbol zekası her eksiğini kapatıyor,doğru yerde duruyor,doğru işi yapıyor,yani onu diğer oyuncularımızdan ayıran özelliği bu,diri bir Kewell her zaman 11'in bankosudur,bu adamı formda tutmak ve gönlünü hoş etmek gerek,böyle sağlam karakterli oyuncu zor bulunuyor.

Hamburg maçında defansta ki mücadelesiyle gözlerimizi dolduran bir oyuncu yaşattığı güzellikleri unutmak mümkün olmayacak.

Her tarafından profosyonellik akıyor. Karakterli, efendi, süper biri. İnsan maç izlerken görünce güven veriyor. :)

Kewell gerçekten bir efsane...

Bir adama küfür etmek bile yakışır mı büyücüye o da yakışıyor:)

Bizi bırakmasın.......

Başarı yokken kim efsane olacak onu anlamadım geçen sene ligi 5.bitirmişiz bu sene neolacağımız belli değil seneye Keweelın bizde kalıp kalmayacağı belli değil birilerini efsane olarak kabul etmek için daha çok çok erken

Jübilesini burada görürüz İnşAllah.

Transferi gerçekleştiğinde dolmuştu sayfalar ; O da kim yahu 2 senedir maç mı oynamış yorumlarıyla :)

Kewell'i aldığımızdan beri resmi maçlarda 53 maça çıkıp 21 gol atıp 11 asist yaptı..

istatitiğinin bu kadar sağlam olduğunu bilmiyordum gerçekten süper bayılıyorum bu adama

Başarı yokken kim efsane olacak onu anlamadım geçen sene ligi 5.bitirmişiz bu sene neolacağımız belli değil seneye Keweelın bizde kalıp kalmayacağı belli değil birilerini efsane olarak kabul etmek için daha çok çok erken

Fatih Terim futbolcuyken bir başarı yoktu .

Efsane değil mi Terim ?

Harry'nin yeri ayrı kesinlikle. Onun karakterinde 3 futbolcumuz daha olsun başka birşey istemem.

Geldiği ilk günden beri söylüyorum halihazırda memleketin en büyük topçusu. Üzerine ne Arda tanırım ne Alex hatta ne de Keita.

Ben hayatımda Hagi'den daha iyisini görmedim. Benim için Hakan ve Bülent'ten bile önce Hagi gelir.İşte Ondan sonra bir yabancıyı ilk kez bu kadar seviyorum diyebilirim.

Hagi

Hakan

Kewell

Oldu bile bence Hagi'den sonra efsane futbolcudur Harry Kewell....

Rakip takım taraftarı bile saygı gösteriyor o derece profesyonel ve karizma isimdir....

Helal olsun Kewell'a !

Üst Alt