Harun Tekin: "Bir daha Bursaspor forması giymem" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Harun Tekin: "Bir daha Bursaspor forması giymem"

bursaspor-taraftar-protesto-25-02-681x377.jpg

Kasımpaşa'ya 4-0 kaybeden Bursaspor'da bir grup taraftar takım otobüsünün yolunu keserek oyunculara saldırdı... Saldırı anlarını anlatan Bursasporlu oyuncular o anları Hürriyet'e anlattı...

TOMAS SIVOK

Osmangazi köprüsü’nde gişelerinde bir grup taraftar bizi bekliyordu. Tahmini 15 kişilik bir grup yolu kesince şoför kapıları açtı. Bağırarak içeri girdiler. Mutlu Topçu hocaya ve bize anlayamadığım bazı sözler söylediler. Araya futbolcular girdi. Harun ile kavga ettiler.

PABLO BATALLA

Taraftarlar otobüse bindi, ne olduğunu anlamadık. Kalecimiz Harun’la tartıştılar. Sonra araya girdik, ortalığı yatıştırmaya çalıştık.

HARUN TEKİN

Otobüsün ön sırasındaydım. İçeri giren taraftarlar küfürlü konuşuyordu. ‘Ayıp oluyor’ dedim. Sonra biri bıçak çekti. Araya sızıp koltuklarda oturan arkadaşlarıma saldırdılar. Ben de yabancı oyuncularımıza bir şey olmasın diye saldırgana müdahale ederken düştüm. Bıçaklı şahsa müdahale ettim. Beni tekmelediler. Böyle bir şeyi ilk kez yaşadım. Bir daha Bursaspor forması giymem.

Hürriyet

Volkan Demirel ve Fabiano’nun kontratını uzatmayacak olan Fenerbahçe yönetimi, yaşanan olaylar nedeniyle takımdan ayrılmak isteyen kaleci Harun Tekin için Bursa ile görüştü.

Envoyé de mon iPhone SE en utilisant Tapatalk

7 macta 1 puan alabilmisler hala konusuyor

zaten 21 puan var 20 sini kaybetmisler ,insan utanir susar en azindan

Saçmalama istersen. Adama bıçak çekip, küfür etmişler. Utanması gereken Harun değil. O adam sadece işini yapmaya çalışan, profesyonel bir futbolcu. Sen iş hayatında mükemmel misin ? Hata yapmıyor musun ? Esas utanması gereken şiddet ve holigan yanlısı zihniyeti destekleyen taraftarlar. Bu sadece bir oyun. Eğer Harun ve diğerleri işinde başarılı değilse, bunu şiddet ve farklı bir biçimde çözemezsin. İş yerinde başarısız olduğunu düşün ve bu başarısızlığın nedeniyle sana bıçak çekilip, hakaret edildiğini. Biz bu basit oyunu gözümüzde çok fazla büyütüyoruz. Hayat memat meselesi haline getiriyoruz ki çok cahilce ve ahmakça bir düşünce tarzı.

Biraz insan olun herşey futbol mu seneye fbdeymişte..
konu futbol olduğu için böyle söylemler normal. Ülkede böyle şeyler olmasında yöneticiler ve bir takım futbolcuların da payı var. Böyle bişey utanç verici ama taraftarlar kadar yöneticiler ve bazı futbolcularda kendilerine çeki düzen vermesi gerekiyor. Yönetici ve futbolcular yaptıkları açıklamalar ile, ortaya koydukları tutum ile milleti geriyorlar. Hepsi işini yapıp sadece işine baksa sırf taraftar suçlanabilir. Şiddet çözüm mü, tabiki hayır ama ülkemizde ki bazı insanların ne kadar kolay şiddete yönelebildikleri de malum.

Son düzenleme:
Emre Arslan

Saldiriyi dogru bulmuyorum ama onu firsat bilip boyle aciklamalar yapmayi da dogru bulmuyorum

Orada senin kontratin var 1 , boyle kafana gore cekip gidemezsin ,ikincisi dogru bulmadigim bu olayin da bir kaynagi var , sen ve arkadaslarin 21 puanin 20 sini kaybetmissiniz ,sportif sonuclari kabullenmek gerekirse de bu kadar laubalilik olmaz , mucize eseri fb den aldiklari 1 puan olmasa 7 de 7 maglubiyet olacak

bu yapilanlari klup sahipleniyor olsa elbette hak veririm ,ama sen seyirciye ya da oradaki ipsiz sapsiz takimina kizip kendi klubune rest cekiyorsun

Son düzenleme:
@Emre Arslan

Saldiriyi dogru bulmuyorum ama onu firsat bilip boyle aciklamalar yapmayi da dogru bulmuyorum

Orada senin kontratin var 1 , boyle kafana gore cekip gidemezsin ,ikincisi dogru bulmadigim bu olayin da bir kaynagi var , sen ve arkadaslarin 21 puanin 20 sini kaybetmissiniz ,sportif sonuclari kabullenmek gerekirse de bu kadar laubalilik olmaz , mucize eseri fb den aldiklari 1 puan olmasa 7 de 7 maglubiyet olacak

bu yapilanlari klup sahipleniyor olsa elbette hak veririm ,ama sen seyirciye ya da oradaki ipsiz sapsiz takimina kizip kendi klubune rest cekiyorsun

bi bitmediniz amk - YouTube

Açıklamalarında ne varmış? Taraftarı tarafından saldırıya uğradığı bir kulüpte forma giymek istememesi gayet normal değil mi? Yok kontratı varmış da yok şuymuş da. Kontratı olan futbolcuyu kendi sorumluluğu altındayken koruyamayan kulübün bırak oyuncuya hesap sorması kapısına kilit vurulup tarihe karışması lazım. Herkes önce insan olacak ama bu 15-20 yaratık karakolun ön kapısından girip arka kapısından çıkacağını bildikleri için bugün otobüsü basıp dövdüler yarın kulüp binasını basıp döverler

Floryanin basilmasi ile ilgili az yorum okumadik sitede takim kotulestikce . Buna lise basilmasi , ada basilmasi , kongre basilmasi gibi varyasyonlar da eklendi . O zaman eyleme gecmedigi icin kulaga hos geliyordu galiba ?

Üst Alt