Hasan Şaş ve Maraton'a Açıklamaları ! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hasan Şaş ve Maraton'a Açıklamaları !

Cevap: Hasan Şaş ve Maraton'a Açıklamaları !

Bizdeki sevgisini Tükettigi yok...

Anallati kendisi..hepsini Gazeteler yapiyor....

ne diyor Hasan: "Bana sordular Galatasaray bukadar Parayi sen gittikten sonra nereden buluyor da böyle Transferler yapiyor diye, ben Saka olarak ne bileyim ben bir Petrol cikti herhalde ondan almislardir...ertesi Gün gazetede ne okuyorum aman da Hasan Galatasaray i Bombaladi vs..vs..vs.."

ne diyor Hasan: Rijkard in Galatasaray a gelisini nasil yorumlarsin diye sordular bende cevapladim dedimki Rijkard galatasaray icin bir Sans Galatasaray da Rijkard icin bir sanstir...cünki Barcelona da herkes Kupalar aliyor insanlar tatmin olmuyorlar Galatasaray la UEFA yi kaldirirsa insanlara kendinio daha da ispatlayacaktir ve ne büyük Hocamis bu dedirtecektir...ertesi gün bi okuyorumki Hasan Sas Rijkard in Basarisi yok saadece Barcelona da var oda herkes yapar...

ne diyor Hasan: Galatasaray dan alacaklarim var Gecen Sezondan ve uuzlasmaya bakiyorum...Mehkemeye gidemem cünki bana ters geliyor ben 11 Yil galatasaray da ekmek parami kazanmisim Galatasaray i mahkemeye vermek bana yakismaz..!!

ne diyeyim hasan sen benim icin bir efsanesin...

Trt-Türk'te her hafta izledim ben Hasan'ın programını. Basının kışkırtmasıyla alakası yok, ben o gazeteleri okumuyorum bile. Ben direkt Hasan'ın yorumları üzerinden değerlendiriyorum. Takımdan ayrılmasının üzüntüsünü ve hırsını yorumlarına yansıtıyordu ama son 2 hafta yorumlarında düzelme var.

Ayrıca Hasan Şaş benim için de efsane, belki de senin için olduğundan daha büyük bir efsane benim için. Beni Hasan Şaş'a karşı biriymişim gibi lanse etme....

hala Lincolnu savunan var yaaa .. allahim inanmiyorum ... bu kadar kör olanlar var.....

galatasarayın eski kadrosunda hangi oyuncu çok iyi bir şekilde ayrıldıki galatasaraydan?ergünmü,hakan ünsalmı,hakan şükür,bülent korkmaz,hasan şaş?hiçbirisi senden farklı olmadı.o çok başarılı olduğumuz yıllarda sadece kendini kurtaran ve dillere destan bir şekilde jübilesini yapıp onurlandırılan tek oyuncu tugay kerimoğlu oldu.o ne yaptı peki türkiyede bir çok insanın futbolu bırakma devri geldiğini düşündüğünde daha yeni oynamaya başlıyorum tam anlamıyla en olgun zamanlarım yeni geliyor dedi ve önce glasgowa gitti sonraki yılda blackburn e transfer oldu ve kaptanlığa erişti orada.bu yılın başındada dillere destan bir şekilde kolunda pazubandıyla beraber jübilesini yaptı.seranomiye çıkarken bütün takım bilerek sahaya çıkmadılar tugay tek başına çıksın diye ve bütün stadtaki seyircilerin yüzünde tugay maskeleri vardı.bu anlatılamaz bir şey.senin yapman gereken en parladığın zamanda 2002 dünya kupasından sonra takımdan ayrılıp avrupa kariyerine geçiş yapman olucaktı ama sen ne yaptın gs da kaldın ve böyle polemiklere maruz kaldın.en sevdiğim futbolculardan biriydin ama profesyonel kalmadın sakatlıklar yaşadığın dönemlerde kendine dikkat etmen gerekiyordu.33 yaşına geldin ve göbek bağladın sahaya çıktığında eski halinden eser yoktu.yönetimi suçluyamıyorum bu konuda çünkü hangi zaman gerçek değeri verdiler ki şimdi sana vericeklerdi.keşke hasan arsenale gitseydin o zaman,röportajındada dediğin gibi ya da 3 ün 5 in hesabını yapmadan liverpool a gitseydin.sen her zaman bizim için önemli birisi olarak kalıcaksın hiç mrk etme adanalım benim

şöyle bir özet geçeyim kanaltürkdeki konuşmasında yorumsuz olarak;

-Ben ankaragücünden Galatasaraya gelmemi öncelikle fatih terim istemişdi,sonrasında dönemin başbakanı mesut yılmazın katkıları ile transferim gerçekleşdi.

Futbolculuk dönemimde her zaman profosyonel yaşadım,kendime baktım.Yemeklerime ,uykuma ve aile yaşantıma her daim dikkat ettim.Aldığım paralar ile güzel yatırımlar yaptım.Ne içkim ne kumarım nede gece yaşantım vardı,bence bir futbolcuda bu özellikler varsa parasını her şekilde değerlendirebilir.

-Ben her zaman hakan şükürün,arif erdemin,okanın ve bülent abinin arkasında dururum,durdumda.Yönetim bunun için benle ilişiği kesmiş ise kesmişdir diyecek lafım yok.

-Fatih hoca ile aramızda bir problem yok ama sıkda görüşdüğümüzde yok.En son parmağının kopması sonrası telefonla geçmiş olsun demek için aramışdım.

-Ben doğuştan Galatasaraylıyım ve Galatasrayda oynamak istedim v ebunu başardım.Galatasarayda oynarkende fenerden her dönem transfer teklifi geldi ama ben Galatasaraylı olduğum için kabul etmedim.

-Emrenin fenerli olduğunu aramıza katıldığı günden beri biliyorduk.Galatasaraydan gittikden sonra avrupada başarılı olamadı ve Galatasarayla gündeme geldi ama o fenerli olduğu için Galatasaraya gitmedi,onunla benim farkım bundan ötürüdür ama emre sevdiğim bir insandır görüşürüz ancak her oyuncununda tuttuğu bir takım vardır,bunu inkar eden doğruyu söylemez bende açıkça Galatasaraylı olduğumu söyledim her dönem.

-Teknik direktörler bağlamında en sevdiğim dönemi lucescu döneminde yaşadım.Hayatımda tüm teknik direktörler bana çalım atma der dururlardı ama lucescunun bana ilk dediği şey "sana topla oyun oynamak çok yakışıyor,sen çalım atacaksın" diyerek bana destek verdi ve biz o dönem çok iyi top oynadık,performansımda çok iyiyidi ve o sezon 3. yıldızı taktık ardından dünya kupasında bütün sezonun güzel birikimleri ile kendimi gösterme imkanım oldu.

-Dünya kupası sonrası birçok takımdan teklif aldım.PSG,PSV,lyon gibi birçok takım peşimdeydi ama en iyi takım teklifi liverpooldu ancak az para veriyorlardı.O dönem liverpoolda owen 7 milyon $alıyordu ve bana 1.2 milyon $teklif ettiler kabul etmedim,keşke etseymişim..

-Arda zamanı gelince avrupaya gitmeli,bizleri görerek geleceğini iyi planlamalı.Ben pişman oldum çünki kariyerimin zirvesinde liverpoola gitseydim belki şimdi tugay gibi uğurlanırdım.Şİmdi Galatasrayda eski oyuncuların gönderilişini görüyoruz,bunlardan biride benim.Ardada bu durumlara düşmesin isterim,adnan polat bu anlamda iletişimsizlik yarattı camiada.Umarım arda avrupaya gider ve başarılı olur..

-Elanomu lincolnmü derseniz şuanki tabloda lincoln derdim.Lincoln çok yetenekli bir oyuncu ama profosyonel değil.Bİze hep lincolnü pohpohlayın derlerdi bizde onu pohpohlardık.Oynayınca oynuyordu ama içine kapanıkdı ve soğuk bir insandı.Lincoln Galatasaraya 14 milyon euroya mal oldu ve lincolnde bu parayı hak etmedi oynadığı futbolda.

-Benim için türkiyeye gelmiş en iyi yabancı oyuncu hagidir.Bir kere adam gibi adamdı,profosyoneldi.Teknik adamlığıda iyiydi.Feneri 5-1 yendiğimiz kupa maçı onun döneminde olmuşdur ancak birazda şans gerekiyordu ama oda olmadı.

-Reijkaardın elinde çok iyi bir kadro var,öyle bir kadroki bu türkiyeye fazla.Mesela keita,adam benden daha hızlı ve türkiyeye çok fazla bir oyuncu.Biraz daha kontrollü oynasa tek başına takımı uçuracak,çok beğeniyorum.Bu kadro nasıl birden böyle oluşturuldu onada hayret ettim,floryada petrolmü çıktı dedim ama mecazi anlamda söylediğim bu lafı basın çok abarttı ,yoksa Galatasarayın bu duruma gelemesi gerçekten büyük bir olaydır.

-Galatasarayın en büyük deplasmanı kadıköydür.Bunu her Galatasaraylı düşünmeden söyler.10 yıldır feneri kadıköyde yenemedik,oraya girdiğiniz zaman metabolizmanız değişiyor,çok büyük stres yaşıyorsunuz ama bunun asıl nedeni korktuğunuzdan değil feneri çok yenmek istediğimizden kaynaklanıyor ama çok basit gollerle yenilip hüsran yaşıyoruz bunun tek sebebide o staddaki ağır atmosferden kaynaklanıyor ama bu sezon sanki kadıköyde Galatasaray kazanacak gibi görünüyor.Stres yapmadan o atmosferin ağırlığını taşıyabilecek şekilde maça çıkarsa Galatasaray alır diyorum.Takım rahat çıkmalı o sahaya..

-Unutmadığım fener maçı 2001-02 dönemindeki 4 kırmızı kartlık fener maçıydı.Maçı 1-0 kaybetttik ve 7 kişi kaldık.Bende atıldım maçda,serhatın saçından çektiğim için ali aydın beni attı ama ben serhatı o posizyonda ayırmak istemişdim saçından tutma gibi bir hareketim olmadı.Maçın hakemi ali aydın zaten tam bir fiyasko hakemdi.Her fener maçında bizi ezdi.bjk maçında 2 penaltımızı yedi,posizyonlardan sonrada bana "gören varsa onlara anlat" diyerek karakterini gösterdi.Bence ali aydın türk hakemliğinin kara bir lekesidir hiç şüphesiz.

-futbolu bırakınca bir boşluğa girdim,bunu ancak futbolcu olan anlar.Bende yorumculuk işini kabul ettim zira futbolu bırakınca bir şekilde futbolla bir yakınlık kurmak istiyorsunuz ancak bu yorumculuk olayını fazla sürdürmek istemiyorum amacım teknik direktör olmak.Yorumculuk zor iş zira Galatasaray için verdiğim bazı demeçlerden taraftarlar ciddi tepki gösterebiliyor,yanlış anlaşılabiliyorum.

-Şuan ligde en iyi takım Galatasaray en iyi yabancı oyuncuda keitadır.

Gercekten cok karakterli adam, Skibbe hakkinda da harika konusmustu o donemde hep yedek kulubesinde olmasina ragmen, gurur duyuyorum takimimda oynamis olmasindan.

Acilari var belli ama bu karakteri sayesinde ve zamanla kapanir yaralar diye umuyorum.

Ben röpörtajında sanki ilerideki hayalinin Galatasarayda teknik direktör olmak istediği gibi bir izlenim aldım.Adam zaten Galarasaraylı,Galatasarayda top oynayan adam elbetteki o takımada teknik direkötör olmak ister ama bu işlerin nasıl yürüdüğününde farkında.

Güzel ve samimi bir program oldu.İlginç yorumlarda beni etkiledi.Özellikle emrenin fenerli olduğunu ve avrupadan sonra taraftarı olduğu fenere özellikle gideceğini bildiğini söylemesi gerçekten önemli bir açıklamaydı.

Şİmdi aklıma emrenin fenere transfer günlerinde fener forması ile çekilmiş bir resmi geldi.O zamanlar çok tartışmışdık photoshopdur filan diye sornadan gerçek olduğu çıkmışdı.Harbiden çok kafa yormuşuz emre için değmezmiş...

yahu hasan yaşınız geçmiş iyice tosun gibi olmuşsun hala topmu oynayacaktın o zaman uefa kupasını alan oyuncular 50 yaşına kadar oynasalardı kulüpte nasıl olurdu size kalsa 50 yaşına kadar devam ederdiniz

hasana sallayanlar dünkü programı izlemişlerdir umarım verdigi roportajdan ne farkı vardıkı.basının gaz vermesiyle bizde galeyana geliyoruz. röportaj okurkenki cımbızla seçilmiş başlıklar, yazarın belli yerleri kalın belli yerleri italik yapması farkı...

helal olsun sana hasan şaş.

MARATON.COM.TR: SON OLARAK GALATASARAY TARAFTARINA BİR MESAJINIZ VAR MI?

Hasan ŞAŞ: Yok.

:(

Üst Alt