Haşhaş: "Teşekkürü bile çok gördüler" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haşhaş: "Teşekkürü bile çok gördüler"

Mali Genel Kurul’da ibra edilemeyen Galatasaray yönetiminin en çalışkan isimlerinden biri olan Genel Sekreter Ali Haşhaş, tarihi kararın acısını derinden hissettiğini belirtti ve “Her gün ağlamak istiyorum. Bunu hak etmedik” dedi.

Tarihe geçen genel kurul sonrası görüştüğümüz Ali Haşhaş son derece üzüntülüydü. Genel kurul öncesi cuma günü Başkan Adnan Polat ile buluştuklarını belirten Haşhaş bir gerçeğin altını çizerek, “Seçim kararını pazartesi ya da salı günü (dün) açıklayacaktık. Bu sözü başkanımız Adnan Polat’tan almıştık. Ama nasip olmadı. Yönetim olarak dağılmıştık. Bir yıl daha devam edemezdik. Seçim kararını duyuracaktık ancak basiretimiz bağlandı” dedi ve devam etti...

"Değerlerimiz zarar görmesin"

Galatasaray’ın değerleri çok önemli. Göreve kim gelirse, gelsin bu değerlere zarar vermemek lazım. Gelen yönetim kulübe hizmet için gelecek. Biz o kadar çalıştık, gecemizi gündüzümüze kattık. 3 yıl boyunca Galatasaray için savaştık. Büyük bir kulübüz ve üniversitesiyle, lisesiyle inanılmaz bir aristokrasi alt yapısına sahibiz. Mühim olan Galatasaray’ın bu değerlerini kaybetmemesi.

"Bir yıl daha devam edemezdik"

Yönetiminin iki ayağı yoktu, üç bacağı sakattı. Bunu biz de görüyorduk. Bir yıl daha devam edemezdik. Herşey yarım da olsa işi götürüp, koşturuyorduk. Keşke müsaade etselerdi de seçime gitseydik. Karar vermiştik, seçime gidecektik. Dört aydır zaten bunu konuşuyorduk. “Seçim yapmalıyız” diye hep bunu tartışıyorduk aramızda. Nitekim ben ve Işın Çelebi, Başkan Adnan Polat ile cuma günü görüştük. Bu durumu kendisi de kabul etti.

Mali Genel Kurul sonrası pazartesi ya da salı günü (dün) seçime gideceğimizi açıklayacaktık. Bu durumun daha önce açıklanmasını istedik, hatta toplantı sırasında da söyledik. Ama başkan, “Divan Kurulu’nda ben bir laf ettim. Sözümün arkasında duracağım” dedi. Seçim kararı alsaydı, kahraman olurdu başkan. Adeta basiretimiz bağlandı. İbra edilmedik. Bu üyelerin almış olduğu bir karardır.

"Teşekkürü bile çok gördüler"

Kaderimizde bu varmış. Alnımıza ibra olmamış bir yönetici olarak bu yazıldı. Nasip böyleymiş. İnşallah bundan sonra kulübü yönetecek cesur yürekli arkadaşlarımız bu durumları göze alır. Bu bir sevda. G.Saray için işlerimizi geri planda bıraktık. 3 sene sonra çocuklarımıza anlatacak bir şeyimiz olacaktı. “Hizmet ettik, işte yaptıklarımız” deyip Galatasarayımızla gurur duyacaktık. “Teşekkürler aldık” diyecektik. Onu bile diyemiyoruz. Onu bile çok gördüler.

"Her gün ağlamak istiyorum"

Üzülüyorum, 3 yıl boyunca elimizden geldiğinde çaba gösterdik. Çok üzülüyoruz bu duruma. Vücut kimyam bozuldu. Stadımızı yaptık, bitirdik hizmete açtık. Teşekkür beklerken nelerle karşılaştık. Adnan Polat için “Kötü çalıştı” diyebilir misiniz?. Yaptıkları orada. Tarih yazdı. Ailemizle kavga ettik. Her gün ağlamak istiyorum. G.Saray’ın 5 kuruşu için yeri geldi, dünya ile kavga ettik, düşman edindik. Ama bu yapılanları kesinlikle hak etmedik.”

Kaynak: Hürriyet

Cevap: "Teşekkürü bile çok gördüler"

Sallamis. Secim karari almistik da, aciklayacaktik da. Öyle olmuyor bu isler. Secim karari alacak gibi durmuyordunuz ama kongrede. Hala 10 gün düsünecegim dedi Polat. Pazartesi aciklayacaktik :) Yalancilar

Onur sence seçim kararı alındı mı. Yeni gelen yönetim falan diyo çünkü

Aynı anda sorduk birbirimize. Hep salı gunlerı toplanıyodu galiba. Neyse abi ben cumaya razıyım. Hatta Pazarteside olur. Ama yeter ki mahkeme olmasın. Bence seçim kararı işi olacak. İnşallah ya. Horoz kescem valla. Adak adıyım bari

Onur sence seçim kararı alındı mı. Yeni gelen yönetim falan diyo çünkü

Bence alinmistir. Yani Adnan Polat´in cirpinacak hali kalmadi. Her yerden saydiriyorlar.

1. Medyaya dikkat ettim, Polat´i koruyacaklar dedim ama büyük bir bölümü bunu hakettigini söylüyor.

2. Artik kongre üyeleri bile seni istemiyoruz dedi

3. Taraftar zaten aylardir Polat´a cephe aldi

4. Kendi yönetimi bile arkasinda degil

Ben bugün veya yarin bir aciklama yapilacagini düsünüyorum. Cünkü dün Isin Celebi de böyle bir aciklama yapti, simdi beklemedigim halde Hashas da böyle bir aciklama yapti.

Cevap: Haşhaş: "Teşekkürü bile çok gördüler"

Bence Adnan Polat seçim kararını açıklayacak. Bu çok net. Kanımca tek düşüncesi ibra edilmeme lekesinden nasıl kurtulacağını bilememesi! Mahkemeye gitmek istiyor fakat çekinceleri var muhtemelen. Bu nedenle her zaman yaptığı gibi vakit kazanmak adına 2-3 gün bekleyerek nabzı yoklamak ve gelen tepkileri görüp o yönde bir açıklama yapmak istiyor. Fotoğraf bu kadar net önüne koyulmuşken hala açıklama yapmamış olmasını ben böyle yorumluyorum. Tüzük seçim kararı alması gerektiği söylüyor, şayet sende bu karara saygı duyuyor, camianın huzurunu ve G.Saray menfaatlerini istiyorsan bu açıklamayı hemen yaparsın. Adnan Polat ile G.Saray menfaatleri deyince nedense kafamda örtüşmüyorlar!!

Orda linc edilmediginize dua edin.

MODERATOR: türk ceza kanunu'na göre bir derginin ya da gazetenin yazi isleri müdürü ile ayni kefeye konulan kisi. ismi geçen kanunu'nun 4771 sayili uyum yasasinin basin hukuku ile ilgili düzenlemeleri ve 5187 sayili basin kanunu ile rtuk yasalari uyarinca çesitli listelere (e-gruplara) yazilan yazilar sorumlu müdür sifati ile moderatörleri cezai sorumluluk altina sokuyormus. listelere gönderilen tüm yazilarda suç unsuru (kiskirtma, asagilama vb. saçmaliklar) varsa öncelikle moderatörler bundan sorumlu imis.

ammmannn deyim moderatör... ağır gel... yol kaygan...

Galatasarayımızı, küme düşme potasına yaklaştırdığınız için teşekkür ederiz...

Demagoji yapmayı bırakın artık Sayın Haşhaş,

Tarih yazmış falan,

Dolu bardağı görerek tamamı ile acitasyon yapmaktır bu,

Madem öyle tarih yazılmış, boş bardaklardan da bahsedin biraz, ki taraftar olarak beni asıl ilgilendiren de bu.

Ligin bitmesine 7 hafta kalmasına rağmen çoktan kırılmış mağlubiyet rekoru gibi, bir sezonda iki teknik direktörün vazifesine son verme gibi,

Beni asıl ilgilendiren konular bunlar,

Tarih yazmak marifetse eğer,

Kongre üyeleri de tarih yazdı o zaman.

Hala konuşacak bir ruh halini nasıl buluyorsunuz gerçekten anlamıyorum.

Adnan Polat eğer ibra edilseydi seçim kararı almayacaktı bunu %100 belli etti. Kendisi daha kongreden 2 gün önce dedi seçim 2012 de diye. Adnan Polat nasıl bu duruma düştü suçu kendinde arasın. Kongrede camianın nabzını bile ölçemedi. Deneyimli bir yönetici seçim kararını o gün açıklar kendinide aklardı. Seçim kararını açıklasa herkes onu ayakta alkışlayacak belkide onurlu bir şekilde görevini bırakacaktı. Şimdi ise tarihe kara bir leke olarak geçti.

Ümit Aktan abimizin bugünkü yazısı..Muhteşem, yüreğine sağlık. (Sn.Ali Haşhaş' ın okumasını çok isterdim)

Buradan Çıkış Yok

Ümit Aktan

umit.aktan@tg.com.tr

30 Mart 2011 Çarşamba

‘Gelecek’ geldi bile...

Ünal Aysal başkan olur ve kaosu göğüsler kocaman bir beyefendililik ve sapına kadar Galatasaraylılık ile. Adnan Öztürk ve Ali Dürüst geleceğe hazırlanır. Faruk Süren, Semih Haznedaroğlu desteğini verir. Hayri Kozak ile Doğan Hasol iter arkadan. İnan Kıraç kurgulamıştır bunu ve bu pırıl pırıl bir gelecektir Galatasaray için...

Fatura kabarık çıktı, hesap ağır oldu... O beklenen sona, son ana 1 hafta kala İnan Kıraç gösterdi yolu. Ama ona “ağır ağabeylerden biri” diyerek kulak asmadılar...O beklenen sona 1 saat kala Hayri Kozak gibi bir isim “yalvardı” adeta Polat‘a. “Seçime git, aday ol” dedi öbür kulaktan çıktı sözler...O beklenen sona yarım saat kala Doğan Hasol uyardı “yarım saat kendi aranızda toplanın ve bir karar alın” diye. Ciddiye bile almayıp inatlaşmayı tercih ettiler...O beklenen sona 10 dakika kala Semih Haznedaroğlu, Polat‘ın ayağına kadar bizzat giderek “kongre kararı al, devam edebilirsin o zaman” dedi. Gülüp geçtiler.O beklenen sona 4 dakika vardı ve Adnan Öztürk kaş ve gözleriyle uyardı ve işaret etti Sayın Başkana. “Direnme, gidişat kötü” demek istedi. Bunu ben gördüm ama Polat görmezden geldi.Ne zaman ki salon artık unutulmuş olan ve Galatasaray’ı Galatasaray yapan o muhteşem haykırışı döktü dilinden. Ne zaman haykırdılar “RE RE RE... RA RA RA...” diye; işte o an geldi beklenen son...Kabulü için çok uğraştığı kendi tüzüğüyle devirdi başkanını...

Veee...

O beklenen son beklendiği gibi geldi...

O “son” geldiğinde Polat da oradaydı maalesef...

İyi ki, lise bitmemiş

Bu olanlar neyin bedelidir biliyor musunuz?..

Turgay Kıran için “süslü” demenin bedelidir bu...

İnan Kıraç için “ağır ağabeylerden biri” demenin de bedelidir bu...

“Liseyi yok etmek” istemenin bedelidir bu...

Ali Sami Yen‘i unutmanın bedelidir bu...İrfan yuvasının televizyonu bu mu olmalıdır diye düşünenlere kulak vermemenin bedelidir bu...

Hıncal Uluç Ağabeyin üç gün önceki başlığı olan “lise bitti” yazısının tersinin hâlâ daha geçerli olduğunun bedelidir bu.

Mahkemeye gidecek kadar gözü dönmüş olmanın bedelidir bu...

Siyaseti içeri sokup “siyaseti içeri soktular” diye üste çıkmayı denemenin sonudur bu...

Geçmişiyle şımartılmayı en çok hak eden camianın içine düşürüldüğü duruma isyanının bedelidir bu...

İnternet ortamında içini dökmek isteyen gücün sessizliğini, korku olarak algılayan çağımızın hastalığını yaşamayı sürdürmenin bedelidir bu...

Kırık kolu yenin dışında tutup etrafa incinmenin bedelidir bu... O yen ki; bütün yaraları sarıp sarmalayacak bir üç harftir ve bir soyadıdır. YEN diye yazılır...

Camiayı zamandan başka hiçbir şey kazanamayacağı mahkemelere sürüklemenin bedelini ise ben bile tahmin edemem.

Onun sonu ise çok daha beter olabilir...

Yapılan eleştirilerle başkan zaten yeterince linç edildi :)

Sadece sözlü olarak yapildi bunlar ama daha beteride olabilirdi o gün. Mesela Adnan Polat'in bize 1 hafta düsünmek icin süre verin sözünden sonra orda ona birileri saldirsaydi kimse bisey diyemezdi. Biz tv karsisinda bile cok sinir olduk bu seye ama birde salonda olanlari düsün. Öyle gergin bir atmosferde resmen dalga gecersine cevaplar verdi millete.

Üst Alt