Hatırladın mı Angut? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hatırladın mı Angut?

Cevap: Hatırladın mı Angut?

[video=dailymotion;xelnic]https://www.dailymotion.com/video/xelnic_fb-tv-animasyon-ampiyon-fener-mi-22_sport[/video]

İnsan ne zaman şüphe duyar? İnsan ne zaman korkuya düşer? İnsan nezaman olacağını düşündüğü şey için endişeye kapılır?

Yıl 2001; Fb 4 - 3 G.antepspor 0-3 den....Hatırladın mı?

Şeref insanlara bahşedilmiş bir olgudur, bir duygudur....Ve İnsanları hayvanlardan ayıran en büyük erdemdir!!!!! Peki ya siz kimsiniz

Unutmamak ve affetmemek üzere;

1954-1955 sezonunda Türkiye şampiyonası, 19-25 Nisan tarihlerinde altı takımın katılımıyla gerçekleştirildi İstanbul Spor ve Sergi Sarayı’nda: Modaspor, Galatasaray, Fenerbahçe, Harp Okulu, Ankaragücü ve Altınordu.

İlk günkü maçlarda Galatasaray, Fenerbahçe ve Modaspor rakiplerini kolayca yendiler. Ertesi günkü en önemli maçta Modaspor Galatasaray’ı yenmeyi başardı; 67-62’lik skorla. Dördüncü günkü önemli maçta Modaspor’u 55-47 yenerek şampiyon olmak için büyük bir avantaj sağlayan takım Fenerbahçe’ydi.

Galatasaray’la Fenerbahçe arasındaki şampiyonluk maçı 25 Nisan 1955, Pazartesi gecesi oynandı Spor ve Sergi’de. Fenerbahçe’nin şampiyon olması için Galatasaray’ı yenmesi yetiyordu. Hatta altı sayıyla kaybetse bile yine de şampiyon olacaktı Fenerbahçe. Galatasaray’ın şampiyon olması için ezeli rakibini en az 7 sayıyla yenmesi gerekiyordu.

Bu önemli maçın ilk yarısını 25-20 önde kapattı Galatasaray. İkinci yarıda ise farkı 13 sayıya kadar yükseltti. Fenerbahçe’nin en iyi oyuncuları Altan Dinçer ve Sacit Seldüz beşer faulle oyun dışı kalınca Galatasaray’ın şampiyonluğu neredeyse kesinleşmişti.

Tribünden inen bir çirkin adam

Ya da öyle sanıyordu herkes. Tâ ki maçın bitimine 44 saniye kala Galatasaray 40-27, yani 13 sayı öndeyken tribünden bir Fenerbahçe yöneticisinin inmesine dek. Türkiye spor tarihinin en çirkin kararlarından birine imza atarak Fenerbahçe basketbol takımını sahadan çekti tribünden inen o Fenerbahçe yöneticisi.

Tam anlamıyla şeytanî bir plandı bu. Şöyle. Fenerbahçe sahadan çekilip hükmen yenildiği için puan alamayacaktı o maçtan. Böylece Fenerbahçe sekiz puanda kalacak, Modaspor’la Galatasaray’ın puanları ise (9 puan) eşit olacaktı. Böylece ikili averaj devreye gireceği için şampiyon, Galatasaray’la oynadığı maçı kazanan Modaspor olacaktı. Galatasaray ise ikincilikle yetinmek zorunda kalacaktı şampiyon olması gerekirken.

Buydu işte o şeytanî plan. Ancak bu plan federasyondan döndü o gece. Çünkü kararlarını sahada yapılan şeytanlıkları görmezden gelerek değil, spor ahlâkını gözeterek veren yürekli insanlar vardı o dönem federasyonlarda. Maçtan hemen sonra acilen toplanan Basketbol Federasyonu kupayı ikiye bölerek hem Galatasaray’ı, hem de Modaspor’u basketbolda Türkiye Şampiyonu ilan etti. (Galatasaray’ın tarihinin en şerefli kupalarından birisi olan o yarım kupanın fotoğrafı yukarıda. O kupayı daha da yakından görmek isteyenler Galatasaray Kültür ve Sanat Merkezi’ni ziyaret etmeliler.)

Böylece 1954-1955 sezonu basketbolda ilk ve tek olarak iki takımın da şampiyon olduğu sezon olarak geçti tarihe.

Hani var ya hafta sonu oynanacak maç sonunda Fenerbahçe’nin şampiyon olmaması için gönüllerinden Galatasaray’ın yenilmesini geçirenler. Unutmasınlar o sezonu. O yarım ama şerefli kupayı. Çünkü tarih sadece şampiyonları değil, küçük oyunlar yüzünden şereflerini korumayan takımları, kulüpleri de yazar. Hem de üzerinden tam 55 tane kocaman sene geçmiş olsa bile. Hem de unutmamak ve affetmemek üzere.

Kaynak: gayin-sin.net

Gaza getirmeye çalışıyor geri zekalılar.

Kalecilerimiz hatalı gol yese yattı der bu aptallar.

Naçizane benim de bir önerim var. Modasporla paylaştığımız kupaya gönderme yapılarak kupanın resmini koyup sonrasında ''Unutmadık'' yazıp En sonunda da ''Kupamız yarım ama, onurumuz tam'' şeklinde bir ifadeyle biterse sanki daha şık olur.

Kuş beyinliler akılları sıra Galatasaray futbolcularını ve taraftarlarını kışkırtıp Trabzonu yenmelerini sağlayacaklar. Biz daha önce büyüklüğümüzün şanındandır deyip Trabzonda Trabzonu yendik. Siz ne yaptınız her fırsatta çamura yatmaya elle kolla puan almaya hakemlerle maç kazanmaya devam ettiniz. Bir tarafınızı yıtrsanız bu sefer papaz pilav yemez kardeşim. Ben Trabzonun kazanmasını istiyorum. Size şampiyonluğu gösterip son dakikada elinizden almanın verdiği mutluluk yeter.

girişteki şarkı yenimi koyuldu ya ilk açtığımda yoktu sanki yada hoparlör kapalıydı benim :D güzelmiş adı ne ki bunun :D

Bir arkadaş 1-2 resim koymuş. Ben de hatırladığım bir senaryoyu koyayım istedim.

7597.bmp

7615.bmp

Bu maçtan sonra Fenerbahçe şampiyonluğu garantilemişti.

Forumlarda herşey söylenebilir, söyleniyor da zaten.

Esas problem forum yönetiminin düzeyinde böyle hatalı bir davranışta bulunulması. Geçen sene ki gibi ayıp etmişler yine. Üstelik Bursa maçına rağmen.

Antu yönetiminin aile ferdlerine ne yapmış Galatasaray'lılar merak içindeyim.

Senelerdir aynı taktik. 20 senelik Galatasaraylılık hayatım boyunca hic boyle bir seye ihtiyac duydugumuzu hatırlamıyorum. Denizlispor doneminde bile gaza getirmedik kimseyi. Yinede o sezon her golden sonra bir yazı cıkardı: "iyiler mutlaka kazanır".

Üst Alt