Hayat'ta En Uyuz Olduğunuz Şeyler Neler? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hayat'ta En Uyuz Olduğunuz Şeyler Neler?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Hayat'ta en uyuz oldugunuz seyler neler?

Şimdi detayıyla vermediğin için millet yanlış anlayacak. Ama ne dediğini ben iyi biliyorum. Keşke herkes bilsede şu ülke ve islam alemi gözünü açsa. Ama burada afaroz etmeye kalkarlar şimdi seni. Dediğin gibi özelden idare et ;)

DEĞİL tabiki. konuyu mahfetmiyelim, ozelden acıklarım bi zaman ; )

"Allah kurban istiyo bizden" değil. Allah onun yolunda insanoğlunun kendileri için yaratılmış hayvanları, usulune uygun bir şekilde acı çektirmeden, fakiri fukarayı ihtiyaç sahiplerini, yetimleri doyurmalarını istiyor!!! Emin olun Kurban kesip kavurma yapmaktansa o parayla üşüyen bir insanı giydirmenin, ihtiyaç sahiplerin dertlerini gidermenin hiçbir farkı yok!!! Belkide daha evla.

yanlış bilgi

kurbanın başka bir anlamı var

Allah hz ibrahimden oğlunun boğazını kesmesini istemiş

demekki olay fakirin et yemesinden öte bişey

demekki Allah katında farklı bir anlamı var

kendi kendimize insan mantığıyla din yorumlayamayız

Sen nereye gittin? Allah Hz. İbrahimden Oğlunu kurban etmesini istemiş. Hz. İbrahimin kendisine olan sadakatini sınamak için. Bir insanın evladını kesmesiyle kurban kesmesi aynı sebepten olabilirmi? Bu nasıl bir mantıktır nasıl bir izandır. Ayrıca Kuran pek çok yerinde kendisini eksiksiz ve apaçık bir şekilde indirilmiş olduğunu söylemiyormu? Bu nedemek? Neden başka anlamlar aranmaya çalışılıyor. Neyse bu konuyu bu forum kaldırmaz. Siz iyisimi bildiğiniz gibi bilmeye devam edin. Belki birgün merak eder araştırırsınız. Ozamana kadar siz kestiğiniz koçların sırtında sırat köprüsünden geçmeye devam edin. Tabi bir sırat köprüsü bulursanız!!!

yanlış bilgi

kurbanın başka bir anlamı var

Allah hz ibrahimden oğlunun boğazını kesmesini istemiş

demekki olay fakirin et yemesinden öte bişey

demekki Allah katında farklı bir anlamı var

kendi kendimize insan mantığıyla din yorumlayamayız

aslında olayı saptırmaya gerek yok

benim söylediğim

islamda vejetaryenlik diye bişey yoktur

et yenilebilir

"siz Allahtan daha mı merhametlisiniz ki onun kesin yiyin dediği hayvanlara acıyıp yemiyosunuz ?" diye sorarlar adama

emir sen muhtemelen müslüman olmadığın için cevap vermesen de olur

ben bunları ayselin müslüman olma ihtimaline karşı yazdım

Amatör lig yamasını yükledim vizelerden sonra sağlam bir kariyere başlayacağım. Hedefimiz Amatör ligden bir takımı alıp 10 yıl sonra süper lig şampiyonu yapmak.

Yanlız acayip isimli takımlar var amatör ligde

İzmit Çenesuyu Plajyoluspor

Babaeski spor

Gaybi Efendispor

Kalkanderespor

gibi :)

Aynen katılıyorum. Ayrıca Emirin müslüman olmadığını nerden çıkardın? Kendisiyle bir konuşmamı yaptın? Ben mesela bilmiyordum bunu!!! Hoş müslüman olmasa ne farkeder?

aslında olayı saptırmaya gerek yok

benim söylediğim

et yenilebilir

"siz Allahtan daha mı merhametlisiniz ki onun kesin yiyin dediği hayvanlara acıyıp yemiyosunuz ?" diye sorarlar adama

emir sen muhtemelen müslüman olmadığın için cevap vermesen de olur

ben bunları ayselin müslüman olma ihtimaline karşı yazdım

Vizeler seni baya bir yıpratmış. Mesajı doğru yere attığına eminmisin çağlar :asd:

Vejetaryenlik herhangi bir dine mensup birşey değildir. Bir çok dinde bir çok hayvanın yenmesi zaten yasaktır.

Misal müslümanlıkta domuz, maymun, tavşan, ayı eti haramdır. Birde it yada fildi?!!

Yani dine geçmeyelim tabii ki ama orda da bir sürü hayvan etleri yenmez ztn.

Buna bir başlık açsam, msjları da taşısam nasıl olur diye düşünüyorum ama iş dini bir konuya döneceğinden ortada ne sağlık kalacak nede vejetayenliğin amacı.

O yüzden burda da fazla uzamasınn :ays:

Benim de çok yakın bir arkadaşım vejetaryen, konuştuğu zaman kendimi şerefsiz gibi hissediyorum :) Çok güzel düşünceler aslında tabii ama çelik gibi irade gerek. Ben yapamam yani, yapanı takdir ederim ama bazısı inadına önünde et yer bu yenmez mi falan diye hiç hoş şeyler değil.

Neyse konuya gelirsek, dar anlamda düşünürsek sanırım küçük parmağı sert bir yere çarpmak evrensel bir uyuz olma durumu.

Vejetaryenlik herhangi bir dine mensup birşey değildir. Bir çok dinde bir çok hayvanın yenmesi zaten yasaktır.

Misal müslümanlıkta domuz, maymun, tavşan, ayı eti haramdır. Birde it yada fildi?!!

Yani dine geçmeyelim tabii ki ama orda da bir sürü hayvan etleri yenmez ztn.

Buna bir başlık açsam, msjları da taşısam nasıl olur diye düşünüyorum ama iş dini bir konuya döneceğinden ortada ne sağlık kalacak nede vejetayenliğin amacı.

O yüzden burda da fazla uzamasınn :ays:

tek soru sen müslüman mısın

bak yazmıyım yazmıyım diyorum zorla yazdırtıyorsun :D en nefret ettigim sey cehalettir bu dunyada biliyormusun ? sen Kuran'ı al bastan sona oku once. birde biliyormus gibi "yanlıs bilgi" falan diyorsun Selim. cahil insanlardan ogrenmeyin dininizi, acın okuyun, irdeleyin ,tartın.

aç oku, hac suresi / 37.

uzatmayın ozelden msg atsın isteyen varsa. :)

bu ayet beni destekliyomuş zaten

benim söylemek istediğim şudur

bazı ibadetlerin önemini biz anlayamıyoruz

kurbanın Allah katında başka bir önemi olmalı

neden namaz ve hac gibi ibadetlerin mantığı sorgulanmıyo da iş kurban kesmeye gelince mantık aranıyo ???????????????????

"o zaman para yardımı yapalım daha küsel olur" demekle olmaz

Aynen katılıyorum. Ayrıca Emirin müslüman olmadığını nerden çıkardın? Kendisiyle bir konuşmamı yaptın? Ben mesela bilmiyordum bunu!!! Hoş müslüman olmasa ne farkeder?

daha önceki mesajlarından kurbanı reddetmesinden ve yanlış hatırlamıyosam hz ademi reddetmesinden anlıyorum müslüman olmadığını

müslüman olmaması bişe farketmez evet bi çok fikrine katılıyorum zaten onun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt