Hayrettin Demirbaş - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yıl 93 tü sanırım.Ts le samiyende oynuyoruz.Maçta 1 0 öndeydik.Son dakkalara girerken ts nin şutu yok bizim kaleye.Olsa gol olurdu o ayrı konu.:D.Ts kalecisi degaj dikti top bizim kaleye kadar geldi rüzgardan.Hayrettin topu eliyle tutup başlatacak heralde dedim.Oda ne top 18 çizgisinin oradan zıpladı bu malın üzerinden kaleye gidiyor.Son anda çizgiden kornere atmıştı gerizekalı.9 yaşında etmediğim küfür kalmamıştı buna.Sonra dedim bundan daha kötü kaleci izlermiyim acaba.Hakkaten 23 yıl geçti bunun kadar kötüsünü görmedim.

Cevap: Hayrettin Demirbaş ...!

Hayrettin'in Galatasaray'daki son senelerini hatirliyorum aciyla, ama babam eskiden fena degildi der hep. Formdan dususu hizli olmus. Hayrettin sonrasinda Taffarel gelene kadar bir suru kaleci denenmisti ama Friedel disinda (o da o zamanlar vasatti diye hatirliyorum) hicbiri basarili olmamisti ve kale yine Hayrettin'e kalmisti. Bizlerin aklina Hayrettin denince hemen PSG ve 4-0'lik Fener maci gelir ama yillarca kulubumuze hizmet etmis bir oyuncunun Galatasaray kariyerinde iyi maclar cikardigini da unutmamak gerekir.
O maçlar kariyerinin düşüşte olduğu yıllar, Allah korusun Muslera 34 yaşına geldiğinde birkaç kötü maç çıkarsa ve teneke bağlanıp yollasa o günlerde ergen olanlar 10 sene sonra rezalet kaleciydi diye anacak.İşte bu kadar vefasız bir meslek kalecilik , bir maç bile sizi gömmeye yeter.

Bu arada dikkatimden kaçmadı değil , eski başlıklar uplanmaya başlayınca hemen yaşını yükseltmişsin Hayri ;)

2 Mart 1993 yılında İnönü Stadı'nda oynanan hazırlık maçında Diego Maradona'nın formasını giydiği Sevilla Galatasaray ile 1-1 berabere kaldı. Maçta goller Torsten Gütschow ve Davor Suker'den geldi.

42757

bir fotoğraf iki efsane hayrettin ve maradona:)

42758

2 Mart 1993 yılında İnönü Stadı'nda oynanan hazırlık maçında Diego Maradona'nın formasını giydiği Sevilla Galatasaray ile 1-1 berabere kaldı. Maçta goller Torsten Gütschow ve Davor Suker'den geldi.

Ekli dosyayı görüntüle 42757

bir fotoğraf iki efsane hayrettin ve maradona:)

Ekli dosyayı görüntüle 42758
İlginç olan Ege Seramik Sevilla'ya sponsor olmuş ta o yıllarda.

EML-L29 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

O maçlar kariyerinin düşüşte olduğu yıllar, Allah korusun Muslera 34 yaşına geldiğinde birkaç kötü maç çıkarsa ve teneke bağlanıp yollasa o günlerde ergen olanlar 10 sene sonra rezalet kaleciydi diye anacak.İşte bu kadar vefasız bir meslek kalecilik , bir maç bile sizi gömmeye yeter.

Bu arada dikkatimden kaçmadı değil , eski başlıklar uplanmaya başlayınca hemen yaşını yükseltmişsin Hayri ;)
Ben bir Bremen deplasmanı hatırlıyorum.
Kalede sanki iki tane Neuer vardı.
Bir hayli iyi maçı var.
Sonra bunu bir sürgüne yolladılar bir dalavere döndü orada.
Yeni yönetim bunu geri getirdi bu da bize koydu.
Psg maçındaki golleri bile bile yedi diye tahmin ediyorum.
Baya sıkıntılıydı kendisi o zamanlar.

EML-L29 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt