Hayri'den DEV Araştırma: "Bir ara yıldızı parlayıp sonra yok olan yabancı futbolcular" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hayri'den DEV Araştırma: "Bir ara yıldızı parlayıp sonra yok olan yabancı futbolcular"

Evet basligi anlamayanlar icin anlatayim yaptigim mukemmele yakin arastirmada ligimizde oynayan yabancilara deginecegim ama nasil degineceksin derseniz bu oyuncular bir ara yildizlasip sonra ortadan kaybolan futbolcu kardeslerimiz olacaklar. Insallah anladiniz. :eek:

Basliyorum

1) Andre Macanga - Gaziantepspor (2004-2005)

Antep'te oynayan siyahi bir kardesimizdi. DMC oynayan fisek gibi bir adamdi. Antep'te bir sene oynadiktan sonra dinar kokusunu alip Kuveyt yolunu tutmus. Ulkemize gelen ender Makalele ozellikli siyahi topculardandi. Belki de baska yoktu bile o denli iyiydi.

610x.jpg

Macanga sagdaki kardesimiz.

2) Miikka Multaharju - Denizlispor (Bilmiyorum)

Denizli'de oynayan mukemmel bir adamdi. Orta sahanin ve forvetin her yerinde oynardi. Bize gol atip sevenlerini uzmustu. Fener'e de sallayip sevenlerini sevindirmisti. Denizli bunca sene ligde kaldiysa bu adam sayesindedir diyerek abartayim.

29-3-2009-19-15-33-MULTAHARJU_Miikka_2.jpg

Denizli'den ayrilinca kilo verdigini kaydeden Miikka bunca sene Denizli'de oynadigima ben de inanamiyorum diye konustu.

3) Zdravko Lazarov (Bilimum takim ve sene)

Kocaeli, Antep ve Erciyes'te oynayan Lazarov gayet iyi bir topcuydu. Soldan iyi bindirir, caprazdan uzak koseye kondurdugu sutlarla can yakardi. Sonra kayboldu. Erciyes'te oynadigi icin olabilir. Ben ne yapiyorum la diye dusunmus olacak ki ulkesine kacti.

lazarov.jpg

Lazarov iste boyle bir adamdi.

Devami gelecek gencler ayni formatta ise eger sizler de yazabilirsiniz

Sevgiler saygilar:eek:

Cevap: Hayri'den DEV arastirma: Bir ara yildizi parlayip sonra yok olan yabanci futbo

Lazarov çok iyi topçuydu.Her takımda kendinden bahsettirirdi.

Cevap: Hayri'den DEV arastirma: Bir ara yildizi parlayip sonra yok olan yabanci futbo

Aslında Baliç,Boliç de bunlar arasına girebilir ama bunlar göze pek çarpmayanlar olmuş.

Güzel araştırma.

Bi alex yordanov vardı bide iyi topcuydu .

Trabzon'da bir adam vardı bir aralar.İsmi r ile başlayan.Çok iyi topçuydu.Rom.... bilmemneydi ismini tam hatırlayamadım.

Tijani Babangida vardı

Gençlerbirliği'ne transfer olmuştu.

12 maç filan oynadı 2 yada 3 golü vardı. Adam sağ kanatta fırtına gibi esiyordu.

Bu denli büyük bir futbolcu nasıl geldi, neden geldi anlayamadan bir anda ayrıldı gitti Vitesse'ye sonra kayboldu gitti.

Trabzon'da bir adam vardı bir aralar.İsmi r ile başlayan.Çok iyi topçuydu.Rom.... bilmemneydi ismini tam hatırlayamadım.

szymkowiak olmasın o.

hayranıydım bu adamın ama nedendir bilmem peşinde juve filan varken ülkesine dönmek istemişti ve döner dönmez futbolu bırakmıştı.

szymkowiak olmasın o.

hayranıydım bu adamın ama nedendir bilmem peşinde juve filan varken ülkesine dönmek istemişti ve döner dönmez futbolu bırakmıştı.

Yok değil ama o da iyi futbolcuydu.Trabzon'a pek katkı da bulunduğunu hatırlamıyorum.Sonrada dediğin gibi futbola küstü.Bir nevi ülkesine kaçtı.

Gençlerbirliği başkanı Cavcav 'ın süperstar olarak tanıttığı Pascal, Piri, Lukaku üçlüsünden Roger Lukaku. 1996 senesinde oynamıştı. Belçika 'ya döndü peşinden.

LUKAKU.jpg

Trabzonspor 'da 12 maça çıkan, 45 yada 47 -emin değilim- numaralı krampon giyen Rune Lange

fft5_mf139258.Jpeg

Yine Trabzonspor da oynamış -30maç- çok yabancı br futbolcu. Çek Karel Rada

LiveImages%5CYeniFotoAnaliz%5CT%C3%BCrkiye%27den%20ka%C3%A7an%20y%C4%B1ld%C4%B1zlar%5C05.jpg

Gençlerbirliği oyuncularından Piri ve Pascal 'ı bulamadım. 1 resim bile bırakmadan çekip gitmişler.

Gençlerbiriğinde ne oyuncular vardı özellikle 2003-2004 senesindeki sporting lizbon,valencia,blacburn,parma maçlarını kazandığı senelerdeki bunlardan bir kaçı

mbayo

skoko

filip

kaleci damir botonjic

Hayri abi bumudur DEV araştırma:D

Tijani Babangida vardı

Gençlerbirliği'ne transfer olmuştu.

12 maç filan oynadı 2 yada 3 golü vardı. Adam sağ kanatta fırtına gibi esiyordu.

Bu denli büyük bir futbolcu nasıl geldi, neden geldi anlayamadan bir anda ayrıldı gitti Vitesse'ye sonra kayboldu gitti.

Hayal mayal hatirliyorum bunu ufacik boyu vardi cok süratliydi hatta nijerya milli takim oyuncusuydu.

Filip Deams kraldır.Gençler'de oynadığı zaman sırf onun için bütün maçlarını takip etmeye çalışıyordum.Tam bir sol kanat adamıydı.Sonra Almanya'ya gitti.

Filip Deams oynuyordu heralde,sanırsam Kaiserslautern'de falan.

Ama Gençlerbirliği'nden Belçika takımına gitmişti sanırım,tam hatırlamıyorum.Hatta tüm yazdıklarım da yanlış olabilir :D

Filip Deams oynuyordu heralde,sanırsam Kaiserslautern'de falan.

Ama Gençlerbirliği'nden Belçika takımına gitmişti sanırım,tam hatırlamıyorum.Hatta tüm yazdıklarım da yanlış olabilir :D

Yok direk Almanya'nın Mcglbagh mı ne o takıma gitmiş:D.

Yıllardır o takımda sanırım.

İşte eskiden çaplı olan bir takım diye hatırladım,Mönchen de iyiydi eskiden :)

Üst Alt