Hazırlık Maçı | Türkiye 2-3 Finlandiya | Maç Sonucu - Sayfa 25 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | Türkiye 2-3 Finlandiya | Maç Sonucu

Cevap: Hazırlık Maçı | Türkiye 2-3 Finlandiya | Maç Sonucu | 26 Mayıs

Bu takımın yapma ihtiyacı ve lüksü de yok çünkü zaten oturmuş bir kadrosu var ve daha önemlisi önünde bir turnuva var.

Bizim ise önümüzde bir turnuva yok ve bundan önce oturmuş bir adam gibi kadromuz yok. Daha geçen sene savunmada Servet, orta sahada Selçuk Şahin oynuyordu.

Senin mantığınla Fatih Terim sezon başından itibaren son haftalarda oynadığı ilk 11 ile oynamalıydı ama bu futbol işte öyle olmuyor.

Bu takım nasıl oturdu biliyor musun löw denilen adam bu oyuncuları aldı iskeletini kendi oyun sistemiyle kurdu ve takımının arkasında durarak üst üste maçlar oynatdı bu kadroyu 3 değişik milli takımdan çıkarmadı adamın planları kafasında belliydi ne yapacağını biliyordu - kusura bakmayın ama yine kaybolan yıllar olur kaybolan gençler olur bu bakış açısıyla finlandiya yaptığı son 15 maçta sadece kimleri yenmiş biliyor musun ? moldova sanmarino ve türkiye - işte sana vizyon

Sadece almanya yokki,ispanyollarda ayni bugün ispanyanin ilk 11'ni herkes sayabilir sanirim,yillardir ayni oyuncular oynuyor,perfonmansi düsüste olsun olmasin,sakatlik olmadigi sürece ispanyada asla oyuncu degistirmiyor.

Ingilterenin yillardir ulusal bazda basarisiz ve günü birlik patlamalarida bu yüzden,bizde 3 gömlek kaliteli kadrolari var ve onlarinki daha tuhaf oluyor,ingiltereye bir bakiyorsun canavar gibi oynuyorlar,bir bakiyorsun almanyadan 4 yemisler,cünkü onlardada sürekli bir degisim hakim,ama cok kaliteli bireysel oyunculari oldugu icin biranda süper iyi skor alabiliyorlar.

Bizde öyle rooney walcoot,gerrard lampardlar v.s olmadigi icin gidip finlandiyadanda 3 tane yiyip oturuyoruz.

Bugün yedigimiz gollerde stoper kaynakli olmadi,takim savunmasindan kaynakli sorunlar var,cünkü takim degiliz,yoksa bekirde bence gayet iyi perfonmans gösteriyor,egemen olsun,kadrodami bilmiyorum ama kullanabilecegimiz bir giray,semih,bekir,serdar iyi denebilecek stoperlerimiz var.sorun öndeki takim savunmasinda orasi aksiyor.

Finlandiya dedigimiz takim topu alip göstere göstere gelmemeli bizim ceza sahamiza,biz malesef zaten bunu yapamiyoruz.

Ayni kadro ve istikrar konusunada kesinlikle katiliyorum bugün bir vatandasimiz sayabilirmi bizim milli takimin 11'ni? herkes baska isim sayar,halbuki milli takimin 11'ni tak diye sabilmeli herkes 13-14 oyuncu olmali ve o takim satkalik cezali olmadikca sürekli oynamali.

Suan inanilmaz oyuncu bollugu var,cok fazla elimizde oyuncu var ama saglam bir 11 yok,brezilyaya benzetiyorum oyuncu cok ama dogru düzgün bir 11 cikartamiyoruz,eskiden daha az ama öz bir 11miz vardi,Fatih hocanin zamaninda assagi yukari 11'miz belliydi.

Orta sahanin gobeginde oynayacak oyuncu bollugu var, yoksa asla oyuncu bollugu sozune katilmiyorum. Bence hala defansif zaaflarimiz var. Semih nekadar iyi olsada, bugun fizik guclu oyuncular karsisinda bayagi zorlandi.

Hasan Ali'ye yapilan elestirileri'de anlamis degilim (soz meclisten disari). Bu adama topcu degil, vasat solbek diyenler aciklayabilirmi neden ? Ilk yarida yaptigi her pas yerini buldu. Rakip kanat oyuncusuna orta verdirmis olabilir 3.cu golde, ama her kanat adami orta acabilir. Senin stopperlerin kendilerinden 8-10cm kucuk Pukki'ye kafa vurduyorlar ise sorun bek'te degil.

Yalniz muhakak sabretmeliyiz,ve abdullah avcinin arkasinda ülke olarak durmaliyiz,cünkü artik bir istikrar yakalamaliyiz,ilk öncede kötü sonuclardan sonra teknik direktör yollamaktan vazgecmeliyiz.

Bu takım nasıl oturdu biliyor musun löw denilen adam bu oyuncuları aldı iskeletini kendi oyun sistemiyle kurdu ve takımının arkasında durarak üst üste maçlar oynatdı bu kadroyu 3 değişik milli takımdan çıkarmadı adamın planları kafasında belliydi ne yapacağını biliyordu - kusura bakmayın ama yine kaybolan yıllar olur kaybolan gençler olur bu bakış açısıyla finlandiya yaptığı son 15 maçta sadece kimleri yenmiş biliyor musun ? moldova sanmarino ve türkiye - işte sana vizyon

Yahu sen bizi Almanya ile mi kıyaslıyorsun???

Bizim takımlarda normal kulüp performansı ile milli takım performansı arasında dağlar kadar fark olan adamlar var(Gökhan Gönül), adam gibi kendi takımlarında oynamayan ama milli takım için yıldız statüsünde adamlar var (Hamit) sen ha diye kafasında ilk 11'i kurmasını bekleyemezsin ki Abdullah Avcı'nın. Belki Abdullah Avcı'nın da kafasında planlar bellidir ve şu anda sadece ekstra oyuncular arıyordur mesela Sercan Saraer gibi.

Ve hazırlık maçını da skor odaklı yorumladığın için de sana kocaman bir alkış.

ben oyuncu denemez demiyorum denenir ama bunun yöntemi bu değildir ... elinde gökhan töre gibi bir değer var ve kazanırsan en az gelecek 10 yıl kanadında sorun yaşamayacaksın üstelik bu adam güvenmiş istemiş orada yetişse de kendi milli takımını seçmiş şimdi sen bu adamı iki maçta izledin ve ne anladın ? hala demiyor musun kafanda acaba arkasında hamit yanında selçuk ilerde burak olsa asıl takımda ne yapar diye ? yazık değil mi bu oyunculara ondan sonra almanyada 26 yaşında podolski 100 maç yapmışken senin sağ kanadında 6 senede 100 oyuncu oynamış oluyor?

Kalecide önemli,malesef tek kalecimiz volkan,volkan cok önemli bir faktör bugünkü 3 golü volkan yermiydi tartisilir...Kaleci hatasi yok ama kaleci dedigin ekstra is yapacak bana,muslera mesela bu sezon sampiyonlukta katkisi tartisilmaz,gene volkanin milli maclarda perfonmansi cok iyidir genelde su son grup maclari ve hirvatistan maclarini saymazsak.

Cenk,mert millitakimin kalecileri degiller en azindan suanlik,onurda uzun zamandir oynamiyor yani volkanin olmamasi bizim icin büyük hadikap.

Ben stoperlerde iyi oyuncularimiz oldugunu düsünüyorum,semih-ömer toprak veya semih-egemen sürekli oynatilirsa orda iyi bir istikrar saglariz,cok kötü denebilecek stoperlerimiz yok ortalamanin üstünde iyi stoperlerimiz var.

Gökhan gönül cok önemli oyuncu bugün yoktu,hamit mac eksigi cok sag bekte normalde baya iyi oyunlari var ama mac eksigi cok,hasan alide hic siritmadi bende cok begendim ama defansif anlamda bir hakan baltanin tecrubesi tartisilmaz,hasan ali hucuma bindiriyor ama arka taraf koca bir bosluk.

Selcuk inansiz asla bir milli takim kurulamaz,elinde selcuk inan ve arda turan burak yilmaz varsa bu 3 ismi yazip öyle takim kurmalisin diye düsünüyorum.

bize aslinda bir felipo melo lazim,milli takima melonun oldugunu düsünün ve yapacagi etkiyi,o bölgede oyuncu cok ama oyunu melo gibi oynayacak bir oyuncu yok,topal iyi ama kalibresi capi belli,emre 30 yasinda 20 yasindaki gibi tempo basamiyor,digerleride ise isin defansif yönünde zayif kaliyorlar,cok iyi kesici ve hucumda skor üretecek melo gibi bir oyuncu bulmamiz cikartmamiz gerekiyor,mesela gökhan inler türk olsaydi cok isimize yarardi,mesut ile gökhan suan bizde olsaydi 2 gömlek yukari tasirlardi bizi.

Defansif anlamda Hakan Balta'nin hangi tecrubesi ? Hakan Baltanin milli takimla 1 tane iyi oynadigi mac yoktur. Bircok kez buyuk hatalar yapti. En basiti Ali Sami Yen'deki Ispanya macinda Guiza'ya topu kaptirip Riera'ya assist yaptirmasi. Hakan'in bu sene "iyi" oynamasinin en buyuk sebebleri ligimizdeki lesh oglu lesh, yeteneksiz "kanat" oyunculari ve Galatasaray'in takim defansini cok iyi uygulamasi. Top surmesini bilen her orta seviye, tempolu kanat oyuncusu Hakan'i zorlar.

Yoksa Hakan hala ayni Hakan.

Yahu sen bizi Almanya ile mi kıyaslıyorsun???

Bizim takımlarda normal kulüp performansı ile milli takım performansı arasında dağlar kadar fark olan adamlar var(Gökhan Gönül), adam gibi kendi takımlarında oynamayan ama milli takım için yıldız statüsünde adamlar var (Hamit) sen ha diye kafasında ilk 11'i kurmasını bekleyemezsin ki Abdullah Avcı'nın. Belki Abdullah Avcı'nın da kafasında planlar bellidir ve şu anda sadece ekstra oyuncular arıyordur mesela Sercan Saraer gibi.

Ve hazırlık maçını da skor odaklı yorumladığın için de sana kocaman bir alkış.

arkadaşım birincisi ortada sadece kaybedilmiş bir skor yok ben oyun ve futbolda görmedim sen gördüysen ayrı

-sercan sararer örneği vermişsin gir sözlüğe orada benim açtığım başlığa bak ..ben milli takım antrenörü değilim ama sana bu adamın nasıl oynadığını nerde nasıl hamle yaptığını oyun stilini herşeyini anlatırım ve ben bu başlığı milli maçlardan önce açtım...bunu yapmak marifet değil -

-Almanyayla mı kıyaslıyorsun derken ben bundan şunu anlarım'' biz hiçbir zaman oralara gelemeyiz ki zaten'' vizyon buysa evet o zaman şu anda doğru yoldayız çünkü biz bu şekilde asla Almanya olamayız

-bu takımda burak selçuk semih arda emre hamit gibi adamları yedek bırakamayacağına göre bunların üzerine bir takım inşa edersin içinde ufak değişikliklerle herkese yer bulursun bu şekilde hollanda maçına daha 11i belli olmayan bir topluluk olarak gideriz ancak

Cevap: Hazırlık Maçı | Türkiye 2-3 Finlandiya | Maç Sonucu

Saçma sapan bir basit bir hazırlık maçından ne muhabbetler dönmüş..Bu maçlara takılmamak gerek Abdullah hocanın henüz 3 maçı henüz oyuncuları deniyordur.

Sen hazırlık maçında mahalle takımlarına yenilirsen olan olur.fifa sıralamasında aşağı düşersin san marinoyla aynı torbadan katılırsın kuralara

Gürcistan maçında ne yaptık.10 dakika oynadık 20 dakika kayıp.daha sonra yine 10 dk oynadık 20 dk kayıp

bu maç daha iyidik ama en kritik sürelerde yine kayıbız.

kaldıki ideal 11 den en fazla 3-4 oyuncu değişirdi dünkü kadroda.(arda,burak,hamit,emre,mehmet,semih,bekir,caner vs.)

sercan saraer i de fazla göklere çıkarmayın hemen.adam bi maç oynadı daha.o da Gürcitana karşı.dur bakalım istikrar yakalayabilecekmi ne yapacak

bizim FORVET açığımız var.ve bu da önümüzdeki 5-6 sene kapanacağa benzemiyor.

burak forvet değil.zaten asıl yeri sağ kanat.ve topu aldımı top tutamıyor.direk ileri sprint.

iyi bir golcümü evet orası tartışılmaz.ama bu iş Burak+Umutla olmaz.

Burağın yanına birde forvet lazım.

Ya abi hadi Emre'yi anlarım herkes çağırıyordu milli takıma da Bekir'in, Serdar'ın bu milli takımda ne işi var bu mu gençleştirmek?

Artik benim ............Gokan sevidam bitti ,kardesler!Adam tek kelimeylen balon!Top ayana geldinen calim atmak birinci isi...rakip furbolcuda olmasa onenunde KENDISINE CALIM ATACAK:D :D!

Emre Colak bundan 3 sene once daha iyiydi:D :D

:sgr: :sgr:

Avci ya biri Milli takimi calistirdigini söylesin, adam IBB de saniyor kendini

Üst Alt