Helvacı: "Misimovic'i Polat kadro dışı bıraktı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Helvacı: "Misimovic'i Polat kadro dışı bıraktı"

G.Saray'da başkan Adnan Polat'a karşı bayrak açan Mehmet Helvacı katıldığı bir tv programında ilginç açıklamar yaptı.

Helvacı eleştiri oklarını yine başkan Adnan Polat'a yönlerdi. Sarı kırmızılı yönetici kamuoyunda Misimovic'in Hagi tarafından gönderildiğinin doğru olmadığını söylerken bu konuda asıl sorumlunun Adnan Polat olduğunu açıkladı.

Helvacı sunları söyledi:

Sezgin, ‘Rijkaard ipi kaçırmış' dedi

“Galatasaray'ın şu an bir başkanı vardır. Başarısız da olsa istenilenleri yapmasa da o başkandır. Galatasaray'ın başkanı sözlerine itimat edilmelidir. Ama başkanlık koltuğunun arkasına saklanıp her istediğini yapamaz.

Bizim yollarımız Rijkaard ile Adnan Sezgin'in gönderilip gönderilmemesi sonrası ayrıldı. İlk yarıdaki Ankaragücü yenilgisi sonrası 8. haftadaki, Sezgin maçtan sonra gelip ‘Rijkaard ipi kaçırmış' dedi. Biz onun ipi kaçırdığını görmüştük.

Yanlışları 4 ay önce başkana söyledim

Sezgin, 24 saat Florya'da çalıştığını söyleyen biri. Bunu daha önceden görmeliydi. Bize haber vermeliydi. Demek ki o geçirdiği saatleri uzun kullanmıyordu. Bu yüzden gönderilmesi gereken Rijkaard'ın olmadığını söyledim o zaman. Ben bu yalnışları tam 4 ay önce başkana söyledim.

Bu sorumluluğu üzerimize almamız gerekirdi. İlk olarak sen açıklama yap başkan olarak 2. başkan olarak da ben çıkıp açıklama yapayım. Ya toplu istifa edelim, ya da erken seçime gidelim. Eğer bunları yapmazsak ben imza toplayacağım ve kongreye gideceğimi yüzüne söyledim.

Galatasaray'ı mahkemeye götürmez

Biz gemiyi çalkantılı bir şekilde limana yanaştırmaya çalışıyoruz, aslında tek bir liman var o da genel kurul. Erken seçimden başka çare yoktur. Ama erken seçim olmazsa toplanan imzalarla erken seçime gidilmesi şarttır. Ama ben Polat'ın gönlünün el vermeyeceğini ve Galatasaray'ı mahkemelere götürtmeyeceğini düşünüyorum. Bunu istemese mahkeme kanalı ile de hallederiz gerekirse.

Biz, yönetim olarak çok hata yaptık

Düşünebiliyor musunuz, G.Saray Başkanı, teknik direktörün kadro dışı bıraktığı Misimoviç'i affedemeyecek. Aslında oyuncunun kadro dışı kalmasını isteyen başkandır. Maalesef biz yönetim olarak bu hataları çok yaptık. Hagi'ye de bu yönde açıklama yapması için talimat verdi.

Hagi'ye karşı çıktım

Hagi futbolcularla şahsi yarışa giren bir kişiliğe sahip. Geçen sene takımın başına geçecekti. Ancak ben karşı çıktım. Hagi ilk dönem G.Saray'ın başına geldiğinde bir maçta Necati'nin koşma taklidini yapmıştı kulübede. Yönetici arkadaşlara dedim ki, bu durumda hangi oyuncu hocasına güvenir ve saygı duyar.

G.Saray'a zarar verdik

G.Saray'ın her zaman için misyonu ekoldür. Biz bu ekolü yapmak için Rijkaard'ı almıştık. Ona destek vermeliydik. Ama olan şu ki, transferler yapılan yalnıştı. Bu yüzden bu ekolü yapamadık. Biz yönetim olarak yeni bir hoca ve futbolcular alma yoluna gidip G.Saray'a zarar vermeyi seçtik.

"Misimovic'i Polat kadro dışı bıraktı" - Galatasaray

Cevap: Helvacı: "Misimovic'i Polat kadro dışı bıraktı"

Tahmin ediyordum. Zaten bir şey yapacak gibi değil, ikinci Elano olmadan diğer taksitleri ödemeyelim zarar etmeyelim diye düşündüler. Hagi de tamam ben

üstlenirim dedi.

Bozuk saat bile günde iki defa doğru zamanı gösterirmiş

FR'yi göndermenin hata oldugunu acik acik söylemis...hagi nin gelmesinin de hata oldugunu söylemis...misi nin polat tarafindan kadro disi birakildigini söylemis....

hala bu adama yükleniyorsunuz...!!! adama helal olsun ...herkesin gördügü ama yönetimin görmek bilmek duymak istemediklerini acik acik söylüyor...helvaci'yi harcamayin...gs nin basarisi ugrasan tek isim...polat kalsin demek gs nin bitmesi demek...hatalar üstüne hatalar...hagi nin daha ne isi var orada ?? madem hoca alacaksin getir simdiden takima alissin tr ye alissin futbolculari tanisin, zaten 0 iddiamiz kaldi...ne kupa, ne avrupa, ne de ilk 4 iddiamiz kaldi....YENI HOCA'YI GE-TI-RIN veya hagi yi yollayin....hagi hoca, td vs degil zaten !!!

Adam çok haklı ya toplu istifa edilmeli ya da erken seçime gidilmeli taraftarın da istediği bu zaten.4 ay önceden söylemiş Rijkaardın değil Sezginin gitmesi gerektiğini.Polat dinleseydi bu durumda olmazdık şimdi. Misimovici de kadro dışı bırakan kendisiymiş."Büyük" başkana yazıklar olsun!!!

zaten belliydi

hedef, kalan 5 milyonu ödememekti

yaptıklarının leasing anlaşması olduğunu söylemişlerdi zaten

şimdi bu yüzden hagiyi eleştirenler özür dilesin hagiden

Polat-Sezgin el ele bitirdiler takimi. daha hala bunlara destek cikan var.

Doğruluğu tartışılır.

Helvacı yönetimi yıpratmak için elinden geleni yapan bir adam.

Ama doğru olduğunu varsayarak söylüyorum.

Acaba Fatih Terim'e böyle bir şey yaptırabilirler miydi?

zaten belliydi

madem 5m ödemek istemiyorlar neden misi ile ayni tip diyebilecegimiz yekta'yi aldilar 4m?

yillik ücreti daha düsük diyemi? zaten 2,5m euro ödediler misiye...bir 2m da maas ödemislerdir =4,5m. + 4m yekta = 8,5m (yekta nin maasini katmadim daha)...

ne kadar sacma is yaptiklari ap acik ortada....

gittin elano yu sattin ve utanmadan bilmem kac euro kar yaptik diyorsun, keita yi sattin kar yaptik diyorsun...ama sunu da göz önünde bulunduracaksin: onlarin yerini doldurmak icin pino (bu sezon 10 mac yapmadi), stancu 5m KAZIK!, kazim senede 1,25m, culio 2m, yekta, misi, musa cagiran, batdal vs...toplasan kazandigin paranin 2-3 mislini harcadin ama yerlerini dolduramadin...!!! ligin baslamasindan 3 ay sonra hem lige, hem avrupa ya hem de kupaya havlu attin !!! bunlar senin eserin adnan polat !!! utanmadan bide 150m dolar zarar ettik diyorsun...zamaninda düsünecektin...!!!

sonra da utanmadan insanlarin önüne cikip "Ben ne yaptim" diyorsun" adnan polat...!!!! bunlari yüzüne vuracak kimse yok galiba koca kulüpte...

keita, elano, dos santos'u öpüp de basimiza koymaliydik...FR nin istedigi hic bir oyuncu alinmadi ama hagi'nin istedigi capulculara miloyn dolarlar harcadin...zamaninda FR nin istediklerini alsaydin her halukarda kar'da idin...ayni zamanda hem avrupa da hem ligde hem ziraat kupasinda sampiyonluga gidiyorduk...!!!

allah askina bir akli basinda insan bana söylesin: sezonda 5 mac yapamayan gökhan "cam" zan'a güvenerek, kademe hatalarin ustasi ve 0 esnekligi, pozisyon alma özelligi sifir olan servet'e güvenip emre güngör gibi genc (ve tabir-i caiz ise bülent korkmaz'in veliahti) satilir mi ????????????????????

10 sezondur sag beki yok takimin !! ümit karan, necati, hasan kabze, hakan sükür hepsi satildi ama yerlerine sadece baros alindi...!!! yerli en iyi ön liberoyu (m. topal) satip yerine 5 metre kare de oynayan faul ustasi cana yi getirdin...basari bekliyorsun !!! nasil olacak bu is ???

bir sezonda yeni takim yaratamazsin...gecen sezon hersey cok güzel baslamisti...ama herseyi ben daha iyi bilirm mantigin yüzünden batirdin kulübü adnan polat !!! istifa et ve bir daha bu kulübün hic bir kademesinde görev alma lütfen eger gs yi gercekten anlattigin kadar seviyorsan !!! koltuk sevdasini birak, kulübü düsün...artik verebilecegin bir sey kalmadi...gittikce daha da cok batacaksin...!!!

zaten belliydi

nie hagi den özür diliyoruz başarı için değil yönetimin piyonluğunu yapmaya geldiği içinmi ?

eger böyleyse gercekten rezillik. takımı resmen sabote etmişler. ulan madem gönderecektin niye aldın. yok arkadaş bu dallas dizisinden fırlamış herifler bu takımın basından gitmedikçe bişsey olmaz. civcivlere bile bize bukadar zarar veremez. hayatımda gördügüm en kötü yönetme özürlü yönetim...

Eger dogruysa; vay be Hagi, seni taniyamamisim, bu oyunun bir parcasi oldun ya, yazik yazik.

dogru veya dgl bnm icn farketmez.. komple yonetim olarak bi cuval incirin icine ettiniz.. hepiniz toplanıp gidin bi dha da gelmeyin..

ayrıca bu adama da nasıl inanılır yaa?? delikanlı olan zamanında ya istifasını verir acıklardı bunları ya da direkt basının ya da genel kurul (tercihim budur) karsısına gecip baskan sunları yapıyo bunları yapıyo kafasına gore davranıyo derdi.. yeri gelince atıp tutmasını biliyorlar ama GS'de biat kulturu yoktur diye..

madem 5m ödemek istemiyorlar neden misi ile ayni tip diyebilecegimiz yekta'yi aldilar 4m?

yillik ücreti daha düsük diyemi? zaten 2,5m euro ödediler misiye...bir 2m da maas ödemislerdir =4,5m. + 4m yekta = 8,5m (yekta nin maasini katmadim daha)...

ne kadar sacma is yaptiklari ap acik ortada....

gittin elano yu sattin ve utanmadan bilmem kac euro kar yaptik diyorsun, keita yi sattin kar yaptik diyorsun...ama sunu da göz önünde bulunduracaksin: onlarin yerini doldurmak icin pino (bu sezon 10 mac yapmadi), stancu 5m KAZIK!, kazim senede 1,25m, culio 2m, yekta, misi, musa cagiran, batdal vs...toplasan kazandigin paranin 2-3 mislini harcadin ama yerlerini dolduramadin...!!! ligin baslamasindan 3 ay sonra hem lige, hem avrupa ya hem de kupaya havlu attin !!! bunlar senin eserin adnan polat !!! utanmadan bide 150m dolar zarar ettik diyorsun...zamaninda düsünecektin...!!!

sonra da utanmadan insanlarin önüne cikip "Ben ne yaptim" diyorsun" adnan polat...!!!! bunlari yüzüne vuracak kimse yok galiba koca kulüpte...

keita, elano, dos santos'u öpüp de basimiza koymaliydik...FR nin istedigi hic bir oyuncu alinmadi ama hagi'nin istedigi capulculara miloyn dolarlar harcadin...zamaninda FR nin istediklerini alsaydin her halukarda kar'da idin...ayni zamanda hem avrupa da hem ligde hem ziraat kupasinda sampiyonluga gidiyorduk...!!!

allah askina bir akli basinda insan bana söylesin: sezonda 5 mac yapamayan gökhan "cam" zan'a güvenerek, kademe hatalarin ustasi ve 0 esnekligi, pozisyon alma özelligi sifir olan servet'e güvenip emre güngör gibi genc (ve tabir-i caiz ise bülent korkmaz'in veliahti) satilir mi ????????????????????

10 sezondur sag beki yok takimin !! ümit karan, necati, hasan kabze, hakan sükür hepsi satildi ama yerlerine sadece baros alindi...!!! yerli en iyi ön liberoyu (m. topal) satip yerine 5 metre kare de oynayan faul ustasi cana yi getirdin...basari bekliyorsun !!! nasil olacak bu is ???

bir sezonda yeni takim yaratamazsin...gecen sezon hersey cok güzel baslamisti...ama herseyi ben daha iyi bilirm mantigin yüzünden batirdin kulübü adnan polat !!! istifa et ve bir daha bu kulübün hic bir kademesinde görev alma lütfen eger gs yi gercekten anlattigin kadar seviyorsan !!! koltuk sevdasini birak, kulübü düsün...artik verebilecegin bir sey kalmadi...gittikce daha da cok batacaksin...!!!

renkdaş güzel döktürmüşsün. Burada adnanPolatı hala savunanlara, size sayfalarca onun hatalarını yazarım ama yazmaya değimez demiştim. Sen üşenmeden bir kısmını dile getirmişsin. Bunlara Gstv yi ücretli yapıp sosyete tv haline getirmesinden tutta, Galatasarayı halktan koparmasına, açılış rezilliğine, eski futbolcuları(hakanşükür başta olmak üzere, hasanşaş ve diğerleri) küstürmesine, Galatasarayın hiçbir hakkını medyada ve federasyonda savunamayıp takımın itibarının beş paralık edilmesine izin vermesine, Camiaya sembol olmuş herkesi bozuk para gibi harcamasına ve daha nice hatalarını daha eklemek mümkün. En kötüsüde 3 yıldır başarısız olan bu kulüpte, her sene 2 tejknikdirektör harcamasına ve 3 senede 40 tane futbolcu transfer edip bir o kadarınıda göndermesine rağmen hala başarısızlığı başka yerlerde araması, adnan sezgine ve kendine hiç dokundurmaması. Adnan sezgini hala savunması, sanki Galatasaray çok büyük bir değerini kaybetmiş gibi konuşması.

Mehmet Helvacı'yı hiç sevmiyordum ama; bütün pislikleri aydınlattığı için Adnan Polat'ın yaptığı pislikleri ortalığa döktüğü için bu adama kanım ısınmaya başladı. Sonunda tezim de doğrulandı. Misimovic'i yönetim, Hagi'yi maşa yapıp kadro dışı bıraktırmıştır dediğimde, özellikle Mete Alparslan arkadaşımız neler diyordu neler, ona da burdan selamlar olsun. Hagi'nin de maşa olduğu kanıtlanmıştır.

Üst Alt