Henry Onyekuru, Galatasaray'da Kalmak İstiyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Henry Onyekuru, Galatasaray'da Kalmak İstiyor

41043

Galatasaray'ın sezon başında Everton’dan kiraladığı Henry Onyekuru, şu ana kadarki performans ortalamasıyla büyük beğeni kazandı. Süper Lig’de 9 gol atmayı başaran 21 yaşındaki futbolcudan, Sarı-Kırmızılılar oldukça memnun.

Teknik direktör Fatih Terim’in de takımda kalmasını istediği Onyekuru ile yönetim arasında bir görüşme gerçekleştiği öğrenildi. Genç futbolcunun bu görüşmede, “Galatasaray’da mutluyum. Burayı çok seviyorum. Hayalim Premier Lig ama orada çalışma iznimle ilgili bazı sorunlar var. Kiralık ya da bonservis fark etmez, kulübümle anlaşırsanız ben seve seve burada kalırım” dediği bildirildi.

8 milyon Euro’ya aldılar

Nijeryalı futbolcu Onyekuru, Senegal’daki futbol akademisinde gösterdiği performansla 18 yaşında Belçika’nın Eupen takımına transfer oldu. Burada yaptığı patlamanın ardından 20 yaşında 8 milyon Euro’ya Everton’a giden Onyekuru, çalışma izni alamadığı için önce Anderlecht’e, ardından Galatasaray’a kiralandı.

Fanatik

Onye potansiyelli adam ama..

Onyekuru ve Ndiaye gibi geçiş oyununda etkin olacak isimlerden gelecek yıl uzak durmamız gerekiyor. Bize yerleşik savunmalara karşı etkili olacak al veri olan oyuncular lazım büyük takım gibi oynamak için ihtiyaç bu. Süper ligde rakibi bozma dışında bir sistem uygulayan takım yok. Oyun kaliteleri çok düşük ve sırf sertliğe dayalı. Bu yüzden belli bir fizik kalitesini korumayı başaran ve oyun zekası yüksek teknik oyunculara sahip olan takım her zaman avantaj sağlar.

Onyekuru'nun benzeri ucuz maliyetli birini bulup UCL maçlarında veya kopan maçlarda kontra yaparken kullanabiliriz. Onun dışında as takım için bu tip oyuncu istemiyorum.

Onyekuru ve Ndiaye gibi geçiş oyununda etkin olacak isimlerden gelecek yıl uzak durmamız gerekiyor. Bize yerleşik savunmalara karşı etkili olacak al veri olan oyuncular lazım büyük takım gibi oynamak için ihtiyaç bu. Süper ligde rakibi bozma dışında bir sistem uygulayan takım yok. Oyun kaliteleri çok düşük ve sırf sertliğe dayalı. Bu yüzden belli bir fizik kalitesini korumayı başaran ve oyun zekası yüksek teknik oyunculara sahip olan takım her zaman avantaj sağlar.

Onyekuru'nun benzeri ucuz maliyetli birini bulup UCL maçlarında veya kopan maçlarda kontra yaparken kullanabiliriz. Onun dışında as takım için bu tip oyuncu istemiyorum.

Trezeguet i begenir misin

şampiyonluk için fikrin ne Ozan?

Trezeguet i begenir misin

Onun hücum skill'leri daha fazla çeşitlilik arz ediyor. Hızı da Onye'ye göre daha standard olduğu için pas ve koordinasyonu bir tık daha iyi. Trezege'yi yine de çok tutmuyorum ben, geçen sezon dribling deneme sıklığı yüksek ve başarı yüzdesi ligin en düşük kanat oyuncusu olduğuna dair bir veri duymuştum bir scout ve analizciden. Tabi bunda K.Paşa'nın oyun formatı da etkili olmuş olabilir kesin sonuç vermez bu veri. Bu sene için de kilit pas da ligin en iyilerinden ama.

Ezcümle 6-7, max 8 mio'nun üzerinden para vermeye değmez. Gelirse vay efendim diye ortalığı yakmam ama başka oyuncular alınmasını da tercih ederim.

Hızı olmasa çok kötü ya da bilmiyorum bizim teknik ekip oyunculara bir şey katamıyor da olabilir. Topu rakip yarı alanda 30 saniye tutamıyoruz, ikiye bir yapmak yok, boş alan bulan gidiyor ve boktan ortalar kesip duruyor, geçen yıl ilk Kayseri maçında olan takım içi yardımlaşma sadece o maçta kaldı herhalde, meziyetleri olan adamlar potansiyellerinin yüzde 30 unu falan kullanıyor.

Üst Alt