Her Şeye Rağmen Destek Zamanı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Her Şeye Rağmen Destek Zamanı!

Başakşehir maçından sonra hiç birimiz daha henüz kendimize gelemedi biliyorum. Son 2 yıldır başımıza gelmez denilen ne kadar musibet varsa geldiği için bu mağlubiyetler artık daha da umutsuzluğa sürüklüyor bizleri.

Yeni kurulan kadro 3 ciddi sınavında sadece 2 gol atıp 7 gol yiyerek 1 puan alabildi. Bundan daha da kötüsü 3 maçın 10 dakikasında bile sahada daha iyi olan takımın sarı-kırmızı olduğunu da hissettiremedi belki ama...
Evet büyük bir ama koymak istiyorum tam da bu noktada. Çünkü üst üste biriken artık hepimizin sinirlerini laçka eden kötü ne varsa başımıza gelme halini bir yerde kırmamız gerekiyor. Bu maçta da kıramadık ve belki bu sene derbi kazanamadan bitireceğiz yine ama şampiyon olmamıza engel olmamalı bu senaryo bile.

TUDOR'A RAĞMEN ŞAMPİYON OLMALIYIZ

Son oynanan maçlar gösterdi ki Tudor'a ile birlikte değil ona rağmen başarılı olabiliriz en fazla. Bu sene nerede ise sıfırdan kendisine göredizayn ettiği kadrosu ile yola çıktığından beri hiç bir mazeret onun hatalarını aklamamıza sebep olamaz.

Oyun içinde yaptığı saçma hamleler, oyunu okuyamaması egosunun başardıklarına kıyasla oldukça şişik oluşu bir yana başarılı olmak zorunda olan bir camia ve kadro var elde.

Bu kadronun da yetersiz yanları var elbette. Hala bir sol beki, doğru düzgün bir 8 numarası, ve sorumluluk alıp net katkı verecek bir kanat oyuncusu yok. Bunun yanında derinliğinin yeterliliği de tartışılır ama büyük maçlarda bu kadar tutuk kalacak, oyundan kopacak kadar da kötü değil.

Olduğundan daha kötü görünüyor çünkü oynattığı her büyük maçta beyninde ki prangaların esiri olmuş ve takımın eksik yanlarını telafi edip güçlü yanlarını sahada göstermekten alıkoyan bir hoca var. Burada bugün herkesin gelsin diyeceği Abdullah Avcı'nın belki de tek esprisi bu. Rakibe göre eksik yanlarını tespit edip ona göre bir oyun oynuyor. Beşiktaş'ı pas ile paspas ederken bizde çok daha basit bir taktik ile Adebayor'un güçlü fiziği ile galibiyete uzandı.

Burada hatanın çoğu Adebayor'a Denayer gibi bir çaylağı veren hoca da. Oysa sene başından beri yerlerde sürünen Visca, Elia gibi isimlerin açığını, göbekte aslı 10 numara olan İrfan ile Gökhan gibi fiziken kendini tüketmiş bir futbolcu eskisinin oynayışını pek ala alt edebilirdik. Ama buna göre hiç bir taktik esneklik gösteremeyen bir takım vardı sahada. Bu da sanıldığı kadar zor değil. 10 gün çalışmasına gerek yok başımızda ki kişinin. Tudor'un ciddi bir futbol aklına ve egosunu törpülemeye ihtiyacı var.

Bunu bu yıl yaptı yaptı. Yapamazsa bir daha bulduğu şans bundan iyi olmayacaktır. Bunun bilincine varıp bu şansı değerlendirmeli. Devre arası da yönetim mutlaka çok iyi bir sol bek ile iyi bir 8 numara bulmalı bu takıma. Ndiaye-Fernando hattı da bize çare olmayacak seviye yükseldiği zaman.

HER ŞEYE RAĞMEN DESTEK OLMALIYIZ

Çünkü destek olduğumuz zaman kadro da kötü değilse bu takım teknik direktörü kötü de olsa başarabilir. Rakipler Avrupa'da devam ederken, ligde ki tarihi rakibi kendisinden kötü durumda iken, taraftar desteği olmayan ve sadece doğruları yaptığı için bir seviye yakalayan ve bu sebeple de en tehlikeli rakibi olarak gözüken Başakşehir'i geçebiliriz.

Tudor'un sene sonu ne olacağını da ne büyük maçlarda alacağı sonuçlar ne de şampiyonluk belirlemeli.Tıpkı bu yönetimin devamını belirlemesi gerektiği gibi. Hatalarından ders alıp sağlam performans sergileyen bir takım olup olmayışımız belirlemeli. Süper Final'De Fenerbahçe'ye 2-1 yenildiğimizde 1 gün üzülüp bu takım şampiyon olacak demeliyiz mağlup da olsak. Bunu yapacak güçte hem takımda hem de taraftarın genetiğinde var. Yeter ki geçmiş 2 senede olduğu gibi BİZ VAZGEÇMEYELİM.

malesef bu sene çok kırılganız. Her puan kaybından sonra kaos oluyor. Kişisel nefret veya sevgiler Galatasaray'ın önüne geçmemeli. Tudor'un kalması bence doğru olandı. Yerine Terim'in şu aşamada gelmeyeceğini biliyorum. Kadroyu kuran,liderliğe taşıyan ve zevk veren oyunu oynatan yine Tudor'du.

Bundan sonra nefret değil kenetlenme bizi başarıya ulaştıracak.

Ben güvenmediğim adamı desteklemem. Burası Galatasaray. Çömez yetiştirme merkezi değil.

Bayern Münih Ancelotti'yi kovarken çok bir şey kaybetmemişti. Ama Bayern Münih'e, Ancelotti ile tünelin ucunun bombok bir yere çıkma ihtimali bile yetti.

Ben güvenmediğim adamı desteklemem. Burası Galatasaray. Çömez yetiştirme merkezi değil.

Bayern Münih Ancelotti'yi kovarken çok bir şey kaybetmemişti. Ama Bayern Münih'e, Ancelotti ile tünelin ucunun bombok bir yere çıkma ihtimali bile yetti.

Güvenmediğim adam Dursun olduğu için Galatasaray'ı desteklemeyi bırakmam lazım bu mantıkla.

Tudor'u değil Galatasaray'ı destekleyeceğiz ve başarısı için daha fazla tezahurat gerekiyorsa yapacağız. Taraftar da çok saldı. Terim dönemi ötü başlarken bile Florya'ya gidip destek olunuyordu. Şimdi hiç bir şey yok. Yönetim de mangal partisi yapmaktan başka bir halta yaramıyor.

İlişki olmayan yerde başarı gelmez. Bir tek Gomis forma ile aşk yaşıyor takımda. Muslera bile eski samimiyetinden uzak. Bunu zerresine kadar hissettirmemiz lazım futbolculara.

Her şeyi akışına bıraktım artık umurumda değil. Ne olacaksa olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sen o örneği verirsen ben de Pep örneğini veririm. Adam geçen sene rezil ötesi durumdaydı. Şimdi herkesi ezerek yeniyorlar. Aynısı Mourinho için de geçerli. Bu işlerde tek doğru yoktur. Bazen devam etmek,bazen yollamak doğrudur.

Ayrıca mesele Tudor'u desteklemek değil Galatasaray'ı desteklemek. Sürekli ortalık yangın olursa kimseye fayda getirmez.

Ben her zaman desteklerim
Ite köpeğe karşı
Burda biz bize iken birbirimizi yeriz ama dışarıya karşı her zaman destek olurum
Neyim varki Galatasaray dan başka

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sadece bir noktayı düzeltmek isterim ki o da Adebayor'a Denayer'in verilmesi mevzu. Böyle birşey yok bence. Zaten adam adama oynamıyor normal akan oyunda hiçbir takım. Ama Avcı ve Adebayor akıllıca sürekli o tarafa kaydırdılar yüksek oyunu. Eleştirilecek konu Ahmet Çalık ile başlamamak. Denayer en kötü stoperimiz.

Tudor ile sampiyon olma ihtimalimiz oldugunu dusunmuyorum. 2 hafta sonra muhtemelen 3. luge dusecegiz. Tudor yerine klubeye bostan korkulugu koy sampiyon oluruz ancak Tudor ile olmayacak gorursunuz.

Güvenmediğim adam Dursun olduğu için Galatasaray'ı desteklemeyi bırakmam lazım bu mantıkla.

Tudor'u değil Galatasaray'ı destekleyeceğiz ve başarısı için daha fazla tezahurat gerekiyorsa yapacağız. Taraftar da çok saldı. Terim dönemi ötü başlarken bile Florya'ya gidip destek olunuyordu. Şimdi hiç bir şey yok. Yönetim de mangal partisi yapmaktan başka bir halta yaramıyor.

İlişki olmayan yerde başarı gelmez. Bir tek Gomis forma ile aşk yaşıyor takımda. Muslera bile eski samimiyetinden uzak. Bunu zerresine kadar hissettirmemiz lazım futbolculara.

Bizim Dursun ile olan kavgamız yönetimsel meselelerdir. Konu Dursun Özbek değil. Senin dediğin ile bu mevzu aynı değil. Takıma ve hocasına güvenmemek ile Başkan'a güvenmemek farklı şeyler.

Biz Galatasaray'ı destekliyoruz eyvallah da o sahaya çıkan takımı Tudor yapıyor. Biz desteğimizle futbolcuları motive edelim ama o motivasyonu bizden önce Teknik Direktör veriyor. Olumlu ya da olumsuz.

Ve görüyoruz ki, Tudor dışında kimse memnun değil. Buna futbolcular da dahil.

Bu durum ise destekle, ilişki kurmakla ya da buna benzer başka şeylerle düzelecek bir durum değil.

Söylediklerin Hamzaoğlu dönemi için geçerli olabilirdi. Terim döneminde de teknik ekibe güvensizligimiz yoktu. R. Madrid'ten içerde 6 yedik ama bir kazadır oldu diyebiliyorduk.

Ama Tudor öyle biri değil. Adamın yanlış da olsa değişmeyen prensipleri var bi kere. Sadece bize değil, hiçbir büyük takıma uymayacak prensipler bunlar.

Biz istedigimiz kadar kendimizi yırtalım, Tudor efendi içerde ya da dışarıda farketmez her büyük maçta takımı frenlemeye devam edecek.

Ve ben Tudor'un Galatasaray'a zarar verdiğini düşünüyorum. Gönderilmediği her hafta sıkıntı büyüyecek.

Alnitak Alnilam Mintaka

Üst Alt