Herkeste Nimet Azgınlığı Var, Şükretmiyoruz! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Herkeste Nimet Azgınlığı Var, Şükretmiyoruz!

vala üzüldüm videoyu izlerken. bu şükürmatikler olduğu sürece işimiz iş. dini olarak bir elestiri değil bu yanlıs anlasılmasın.
bazı insanları sembollestirmeye calısıp yaptığı her şeyi doğru bilenlere çalışmaya devam ettiği sürece bu şükürmatikler, bazılarının sırtı yere gelmez, bazıları da götü doğrultamaz daha da dibi görür.

Son düzenleme:
vala üzüldüm videoyu izlerken. bu şükürmatikler olduğu sürece işimiz iş. dini olarak bir elestiri değil bu yanlıs anlasılmasın.
bazı insanları sembollestirmeye calısıp yaptığı her şeyi doğru olan bilenlere çalışmaya devam ettiği sürece bu şükürmatikler, bazılarının sırtı yere gelmez, bazıları da götü doğrultamaz daha da dibi görür.
Buradan bu mu çıkıyor üstat? Buradaki hisse yeni neslin ve ailelerin şımarık ve müsrif olması. Hayır imkanın varsa yap ama yokken de ayağını yorganına göre uzat bu kadar basit.

Kadını amacını bilmem ama bugün bu topluma ne verirsen ver yetmez yetişmez o konuda haklı insanlar geçinmeyi bırak birbirleriyle yarış içinde kimsenin derdi açta açıkta kalmak değil kimse açlıktan ölmüyor aksine artık obezlikten ölen daha çoktur herkesin amacı en lüks arabaya,eve,telefona vs sahip olmak olamayan ağlıyor olan da havasını atıyor

Iyi güzel de 2000 yillarin basinda dünya genelinde cep telefonlar pahaliydi

Ilerde nauralink gibi teknolijilerin fiyati düsünce de buna benzer insanlar cikip malum partiyi övecek
Onun sayesinde bunlara sahip olduk diye

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

Buradan bu mu çıkıyor üstat? Buradaki hisse yeni neslin ve ailelerin şımarık ve müsrif olması. Hayır imkanın varsa yap ama yokken de ayağını yorganına göre uzat bu kadar basit.
fikrinin kendine ait olduğunu düşünmüyorum bu ablanın. kulaktan dolma bilgilerle boy göstermiş mikrofon karsısında. elbette müsriflik kötü ama sen o zamanlar böyleydi diye 40 50 sene öncesiyle bu zamanı karsılastırıp güzelleme yapamazsın. dönem değişiyor, ihtiyaclar farklılasıyor. bu ihtiyacların maksimum seviyede kullanılması milletin, insanın en dogal hakkıdır. ülke ekonomisi ve refahını saglayacak olanda hükümettir. kendi kendimizi gecindiremeyecek hale gelmişiz, baskalarının ürettiği ürünler üzerinden ülke ekonomisi dönüyor. 1 lira olan malı 5 liraya satılmasında benim sıkıntım. 4 lira vergi olmaz. geçimi sıkıntıya sokturan seyler bunlar. sonraki süreçte müsrifliği konusmak lazım. yemek müsrifliğinden batmaz insan. elektrik, su, kira, doğal gaz, 3 cocuk yaptırıp (ki çeşmenin suyunu sıkamayıp 5-6 yapanlar oldu) o çocukların masraflarını karsılayamadığından krediye abanıp onları doğal olarak ödeyemediğinden batar. cahillikten batar, düşünme yetisini kaybettiğinde de batar insan.

Ablamız dibine kadar haklı. Nalına mıhına vurmuş vallahi tebrik ediyorum. Kral çıplak demiş ablamız. Lan 2002'den önce buzdolabı nedir bilir miydiniz? Yemeklerinizi erzaklarınızı mahzenlerde saklıyordunuz bozulmasınlar diye ayıptır. Şimdi hepinizin evinde buzdolabı var hem de nofrost! Şimdi o buzdolabınızda yeni erzak koyacak yer bulamıyorsunuz. Yediğiniz önünüzde yemediğiniz arkanızda nankörler. 2002'den önce afedersiniz kıçınızı A4 saman kağıdı ile siliyordunuz da reyiz hepinize rulo rulo tuvalet kağıtları getirtti ecnebi memleketlerden.

Bir millet nankör olmaya görsün! Jilet gibi yollar, köprüler, hastaneler, avmler, camiiler.... vs. say say bitmez. Yemin ediyorum sinirleniyorum ya bu kadar nankörlük olmaz.

Üst Alt