Herkeste Nimet Azgınlığı Var, Şükretmiyoruz! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Herkeste Nimet Azgınlığı Var, Şükretmiyoruz!

Nimet azgınlığı daha çok kendini müslüman olarak tanımlayan fakat dinden haberi olmayan, eline para geçmiş sonradan görme, cahil, kültürsüz kesimin etrafına hava atma dürtüsü neticesinde müsrifliği şiar edinmesiyle meydana gelebilir. Bu tür bir gösteriş budalalığı ile yaşadığını iddia ettiği hayatın çeliştiğini görememek de mevzu insanların en bariz özelliklerinden.

Üstat tutumlu olmak için tek şart kendine para harcamamak mı
Hiçbir şeye harcamıyorum şef düğün mevzusundan kitledin de onu yengene, anama, babama yapıyorum tek seferliğine

Görgüsüzleri, hasut, kıskanç ve fesatları üzerime salma şef sen dedin diye yazdım dün masraf kalemlerini

Bir de baliciye Bali almaktan, evsize yardım etmeye kadar girdiğim her ortamda yardımcı olurum müslüman müslümanın kardeşidir o israf olmadığından yazmadım en zengin de en fakir de aynı sonda buluşur biriktirsen ne olacak namerde muhtaç olma kafi

Yarın ölmeyeceğinin deprem olmayacağının işşiz kalmayacağının garantisi mi var? bu ülkede 65yaşına kadar yaşayıp emekli maaşı ile rahat yaşama seçeneği sınırlı bir zümrede var.

Üst Alt