Üye Görüşü - Hesap Sorulmalıdır | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Hesap Sorulmalıdır

Riva ve diger projelerle ilgili finansin nereye dogru yon aldigi , kimlerin cebine girdigi , klubun bu gayrimenkul satislarindan ne ve nasil faydalandigi hakkinda eski baskan Dursun bey' e ivedilikle sorular sorulmalidir.

Futbolcularin maasini odeyemeyen bir ekonomik yapi var. Koca klubu nasil bu hale getirdiniz ?

Sadece Riva hakkinda hesap verilmesi bile yeterli olacaktir.

Ne oldu o kadar gayrimenkul bilen biri aydinlatsin..

Hukumete yakin insanlarla gayrimenkulu pasta gibi paylastiginiz soylentileri var dogru mudur ?

Hic huzurlu degilim okadar arazi satisi yaptik ama futbolcu maasi veremiyoruz. Akil izan disi aklim almiyor izah edecek biri varsa buyursun.

Yapilan aksiyonlarla ilgili cok bilgi sahibi degilim. Tamamen taraftarligim agir basiyor ve soruyorum...

Paralar nerede ???

GS tarihine kara leke olarak gececeksin Ozbek..

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gerçekten merak unsuru. Tamam kulübün borcu her zaman vardı ve diğer yöneticiler de eksi hanede ilerliyordu ama en azından bunları yaparken arazi satışı yapmıyorlar ve sportif başarı elde ediyorlardı sen bu adamların yaptığı olumlu tek bir şeyi yapmazken üstüne eldeki mal varlığını yok edip hala ve hala onlardan fazla kötü durumda bırakıyorsan bu takımı bunun hesabını vermelisin. He incelensin her şey ve kuralına uygunsa ben kendi adıma özür dilerim ancak incelensin muhakkak.

2 yıldır Avrupa geliri yok ve ödenen 120 milyon euro sadece maaş var.

Riva peşinatı da direk borçlara yatırıldı gelinen nokta normal.
Stad gelirleri +sponsor gelirleri +store gelirleri gibi gelirler maaş bütçeni karşılamak gerekir aslında.
Ortaya çıkan bukadar maaş borçunu hesap kitap bilen bakal yönetici açıklayamaz.
Bütçe tamam belki biraz hesaba göre az çok farklılık gösterebilir de bu kadarı da oha denilecek cinsten vallahi.
40-50 milyon euro maaş açığı mevcut ki sezonun ortasındayız şu an.
Avrupa kupası gelirlerine göre bütçe yapılmaz. Yapılıyor ise bu daha da feci

Stad gelirleri +sponsor gelirleri +store gelirleri gibi gelirler maaş bütçeni karşılamak gerekir aslında.
Ortaya çıkan bukadar maaş borçunu hesap kitap bilen bakal yönetici açıklayamaz.
Bütçe tamam belki biraz hesaba göre az çok farklılık gösterebilir de bu kadarı da oha denilecek cinsten vallahi.
40-50 milyon euro maaş açığı mevcut ki sezonun ortasındayız şu an.
Avrupa kupası gelirlerine göre bütçe yapılmaz. Yapılıyor ise bu daha da feci
Stat geliri düşüktü iki yıldır zaten store geliri 10 milyon euro oluyor mudur yılda? Hiç sanmıyorum maks 4-5 kağıt geliyordur oradan.

Sponsor geliri zaten Gomis ile Fegho'nun maaşını ödemeye yetmez muhtemelen.

Dolayısıyla iki haneli rakama adam satmadan, CL olmadan ya da şampiyon olmadan zarar yazarsın.

Sıkıntı o maaş bütçesini o kadar yüksek seviyede tutmak 60 milyon euro ödendi son iki yıl, alınan katkı 20 milyon euroluk falan maks.

Açın bilançoları inceleyin rakamlar ortada zaten.

Stat geliri düşüktü iki yıldır zaten store geliri 10 milyon euro oluyor mudur yılda? Hiç sanmıyorum maks 4-5 kağıt geliyordur oradan.

Sponsor geliri zaten Gomis ile Fegho'nun maaşını ödemeye yetmez muhtemelen.

Dolayısıyla iki haneli rakama adam satmadan, CL olmadan ya da şampiyon olmadan zarar yazarsın.

Sıkıntı o maaş bütçesini o kadar yüksek seviyede tutmak 60 milyon euro ödendi son iki yıl, alınan katkı 20 milyon euroluk falan maks.

Açın bilançoları inceleyin rakamlar ortada zaten.
Lafı fazla dolandırmadan.. Şampiyon olamazsan batarsın büyük kulüp olarak Türkiye'de mi oluyor?
Yani sadece bizimle ilgili bir durum değil bu. Uzun vadede bu kulüpler batar bu yöntem ile ki zaten borç batağında yüzüyor bütün kulüpler. Bu insanlar yani yöneticiler yüksek eğitim görmüş insanlar bide. İnanılır gibi değil

Lafı fazla dolandırmadan.. Şampiyon olamazsan batarsın büyük kulüp olarak Türkiye'de mi oluyor?
Yani sadece bizimle ilgili bir durum değil bu. Uzun vadede bu kulüpler batar bu yöntem ile ki zaten borç batağında yüzüyor bütün kulüpler. Bu insanlar yani yöneticiler yüksek eğitim görmüş insanlar bide. İnanılır gibi değil
Hayır üstat maaş bütçeni düşürmen lazım.

Beşiktaş için Fikret ilk geldiği dönemde o bütçeyi 30 civarına indirmişlerdi mesela biz 65 öderken onlar 30 ödüyordu evet biz başarılı olduk o dönem ama biz 60 ödemeye devam ettik onlar 40 ödeyip şampiyon oldular üstüne CL'ye onlar gitti biz gidemedik. Şu iki rakamın farkı euro bazında 50 milyon euro min, TL bazında ise 200 küsür milyon TL, yani skala çok açılıyor kesinlikle.

Hayır üstat maaş bütçeni düşürmen lazım.

Beşiktaş için Fikret ilk geldiği dönemde o bütçeyi 30 civarına indirmişlerdi mesela biz 65 öderken onlar 30 ödüyordu evet biz başarılı olduk o dönem ama biz 60 ödemeye devam ettik onlar 40 ödeyip şampiyon oldular üstüne CL'ye onlar gitti biz gidemedik. Şu iki rakamın farkı euro bazında 50 milyon euro min, TL bazında ise 200 küsür milyon TL, yani skala çok açılıyor kesinlikle.
Bütçeni şampiyon olamazsan ve Avrupa kupasına katılamazsan şekilde kurman gerekir işte.
Yayın gelirleri ve saire sabit ne kazanıyor isen yıllık ona göre bütçe kurduk hiç bir sorun çıkmaz. Yok Avrupa ya gideceğim, şampiyon olacağım diye bütçeye olmayan parayı eklersen kumar oynamış oluruz ki biz bunu yaptık yıllarca galiba.

Neyse... İnşallah bu yeni yönetim işi doğru dürüst bir yöne yönlendirecek seviyeye mevcuttur. Yol bitti bitecek artık vallahi.

Ne olduysa oldu ben Dursun'un talimatla getirilip bazi insanlari mutlu edip koseye cekildigini dusunenlerdenim. Ciddi olarak hesap sorulmali. Kalem kalem harcamalari aciklayamiyorsa eger hakkimiz doguyor ise dava acmaliyiz diye dusunuyorum.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mevzu düşündüğünüz kadar basit değil. 2 ay sonra yıllık olağan kurul var ibra mevzusu olacak normal şartlarda bu ekonomik yapıların ibra edilmemesi lazım ama kendi şirketleri için asla kabul etmeyecekleri durumları her sene ibra ediyorlar.

Maddi karşılığı olacağını sanmam ama tüzükte yazar bunlar muhtemelen başkanlığı falan düşüyordur olağanüstü seçim gerekiyordur.

Evet o var zaten. Ama adam zaten seçimle düşmüş. Onun dışında bir yaptırımı yoksa ibrasızlığın bir manası kalmıyor.

Tüzüğe bakmak lazım. Eğer yoksa bence düzenlenmeli. Cebinden para koymak vs kesinlikle olmamalı hiç bir yönetim için. Kaynak yaratmak bu kadar zor değil. 2 sene Avrupa'ya gidememek de bu adamın suçu. 6. ve 4. olursan sen ne ulusal ne uluslararası gelir alabilirsin.

Kaldı ki FFP cezasında da önce ki belirlenmiş protokole uymadığı ve bozduğu için ceza yemişiz. Dursun yerine akıllı bir adam olsa kılıfını uydururdu büyük ihtimal. Aysal olsa mesela o cezayı bir şekilde yedirmezdi, tablo daha kötü bile olsa. Ben bunların hiç çalışmadığını düşünüyorum. Böyle bir durum varsa zaten en az 10-15 Milyon Euro yayın ve maç gelirini yok etmiş olur yönetim.

Evet o var zaten. Ama adam zaten seçimle düşmüş. Onun dışında bir yaptırımı yoksa ibrasızlığın bir manası kalmıyor.

Tüzüğe bakmak lazım. Eğer yoksa bence düzenlenmeli. Cebinden para koymak vs kesinlikle olmamalı hiç bir yönetim için. Kaynak yaratmak bu kadar zor değil. 2 sene Avrupa'ya gidememek de bu adamın suçu. 6. ve 4. olursan sen ne ulusal ne uluslararası gelir alabilirsin.

Kaldı ki FFP cezasında da önce ki belirlenmiş protokole uymadığı ve bozduğu için ceza yemişiz. Dursun yerine akıllı bir adam olsa kılıfını uydururdu büyük ihtimal. Aysal olsa mesela o cezayı bir şekilde yedirmezdi, tablo daha kötü bile olsa. Ben bunların hiç çalışmadığını düşünüyorum. Böyle bir durum varsa zaten en az 10-15 Milyon Euro yayın ve maç gelirini yok etmiş olur yönetim.
Deklarasyon yazısında ya da bir yerde anlatmıştım. Ciddi şekilde çöpe giden paralar var. Bir ilk yapılıp kesinlikle ibra edilmemeli bu adam.

Deklarasyon yazısında ya da bir yerde anlatmıştım. Ciddi şekilde çöpe giden paralar var. Bir ilk yapılıp kesinlikle ibra edilmemeli bu adam.

Bütünleşme vs ayağına katikulle ile aklanmak peşindeler. İbra etmezsek gölge edip, paralı mensupları ile ayak kaydırmaya kalkacaklardır. Ama savaş olacaksa olsun. Safraları atmanın başka yolu da yok.

Üst Alt