Hidayet Türkoğlu'ndan Shane Larkin Açıklaması | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hidayet Türkoğlu'ndan Shane Larkin Açıklaması

TBF Başkanı Türkoğlu, Shane Larkin’in milli takıma devşirilmesi hakkında konuştu.

TRT Spor 2’ye konuk olan Türkoğlu, bu kararı milli takımın başantrenörü Ufuk Sarıca‘ya bıraktıklarını belirtirken Sarıca‘nın istemesi durumunda Larkin’i devşirmek için hemen harekete geçebileceklerini söyledi.

Türkoğlu, “Shane Larkin’in Milli Takımımız hakkında böyle güzel sözler sarf etmesi bizi çok mutlu ediyor. Kendisine teşekkür ediyorum. Ancak bu benim karıştığım bir konu değil. Oyuncu tercihini, koçumuz Ufuk Sarıca ve antrenörlerine bırakıyorum. Kendisi, bu kararı vermesi gereken insandır. Şu an Wilbekin’i kullanıyoruz. Milli takıma çok iyi adapte oldu ve iyi de bir havamız var. Shane Larkin’in ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz. Bu, teknik ekibin kararı. Bize bir talep gelirse, Larkin’i Türk yapmak için Bakanlıklarımızla birlikte devreye girer, milli takımımıza kazandırırız. Teknik ekip, Shane Larkin’i uygun gördüğü taktirde oyuncunun Türk olması için bütün girişimlerde bulunuruz” dedi.

Koç Ufuk Sarıca ise geçtiğimiz günlerde Larkin hakkında kararın Federasyona bağlı olduğunu söylemişti.

TRT Spor 2’ye konuk olan Türkoğlu, bu kararı milli takımın başantrenörü Ufuk Sarıca‘ya bıraktıklarını belirtirken Sarıca‘nın istemesi durumunda Larkin’i devşirmek için hemen harekete geçebileceklerini söyledi.

Koç Ufuk Sarıca ise geçtiğimiz günlerde Larkin hakkında kararın Federasyona bağlı olduğunu söylemişti.

sanırım son kararı ben vericem.

ulan ne adamlarsınız milli birlik beraberlik diye yabancı sınırını eleştirenler devşirme basketçilerle doldurdu milli takımı. bu kadar tutarlısınız işte.

İkisi de "Sorun yok" minvalinde açıklamalar yaptığına göre devşirilip olimpiyat elemelerinde oynatılır o zaman. Takıma da uyum sağlarsa Olimpiyat Oyunları için bile umutlandırabilecek bir basketbolcu.

Koç, işin Wilbekin’e vefa tarafını düşünüyor gibi geldi bana biraz, sanki Larkin’i devşirirse Wilbekin’e ayıp olacak gibi.

Ama profesyonel dünya, Larkin’i Türk yapıp oynatmak çok iyi olur takım için. Wilbekin’e teşekkür edilir yapacak bir şey yok.

Wilbekin’in de artık çok sallamadığını düşünüyorum açıkçası son zamanlarda milli takımı, zoraki geliyormuş gibi bir tavrı vardı bence.

Koç, işin Wilbekin’e vefa tarafını düşünüyor gibi geldi bana biraz, sanki Larkin’i devşirirse Wilbekin’e ayıp olacak gibi.

Ama profesyonel dünya, Larkin’i Türk yapıp oynatmak çok iyi olur takım için. Wilbekin’e teşekkür edilir yapacak bir şey yok.

Wilbekin’in de artık çok sallamadığını düşünüyorum açıkçası son zamanlarda milli takımı, zoraki geliyormuş gibi bir tavrı vardı bence.
Yok fenerin Euroleague’den kopması bekleniyor eğer öyle olursa larkin gelir bebek otelindeki rezillik için yazdığım minvalde Hıncal Uluç da demiş hepsi Ali Koç ve şürekasının işi sezon sonu kobra giderse fenerin son oyuncağını da elinden alırız

Sevdirmeye ihtiyacimiz mi varmış. Ulan olay futbol oldu mu yabanciyi yok etmenin peşine takılırlar. Basketbol oldu mu her sene 2 kişi türk statüsüne girer hayır sanarsin NBA. Hepsi topu sümüklü TBL .
Seneye fenere gidecektir de o yüzden türk statüsüne alacaklardır başka türlüsü mümkün değil.

##Hemen bir portekizli hoca##

Ülke basketbolunun en itici 2 basketbol kulübünün sidik yarışı. Demirel varken de dopingli oyuncuyla Efes şampiyonluğu tescilliyordu. Harun-Hidayet'le de 10 yıldır şikeciler ülke basketbolunun kanını sömürüyor. 2014'te bunlara boş sahada kupa kaldırıp federasyon başkanının koltuğunu bile sallayamayan bir kulübüz. Şimdi şuradan Efes'e bir mağduriyet çıkarmak saçma geliyor.

Madem bu kadar kolay,ayni bakanlik zamaninda Fatih Terim’in istegi dogrultusunda vedat muriqi’ye neden vatandaslik vermedi

Larkin Türk olursa ligi direkt Efes’e versinler bu sene.

Yalı çocuğu yazın yıllık 5 milyon dolar verip fenere alır ama Larkin’i.

Gerçi Obra derki bu çizgiyi geçmeyeceksin, içeri dalmayacaksın, ben demeden şut atmayacaksın, Larkin de olur Soner Şentürk.

Üst Alt