Hikmet Karaman'ın Kerem ve Yunus Analizi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hikmet Karaman'ın Kerem ve Yunus Analizi

bu sey degil mi ya 500 takim yonetip hic bir basarisi olmayan ve aldigi takimlari devamli kumeye dusuren hoca
''Doktor ne yerse yesin dedi'' noktasına gelmiş, tamamen ümit kesilmiş durumdaki takımları ligde tutmayı başardığı pek çok sezon da var. Hele Manisasporda yaptığını başarmış çok az TD vardır; yanlış hatırlamıyorsam o 'bitik' takımı küllerinden canlandırıp ligin ikinci yarısında en çok puan toplayan ikinci takım yapmıştı. Benzer başka hikayeleri de var ama üşendim kurcalamaya. Ligin en underrated TD lerinden biridir benim nazarımda; hayatının en büyük hatası, bizde de çalışmış Saftig' in Kocaelisporda tercümanlığını yapmış olmasıdır, affedilmez bir ayıp gibi üzerine yapıştı o paye...Mourinho da tercümanlıktan gelmedir, öncesinde Hikmet Hoca kadar birikimi de yoktur ama ''Special one'' dır kendisi...

''Doktor ne yerse yesin dedi'' noktasına gelmiş, tamamen ümit kesilmiş durumdaki takımları ligde tutmayı başardığı pek çok sezon da var. Hele Manisasporda yaptığını başarmış çok az TD vardır; yanlış hatırlamıyorsam o 'bitik' takımı küllerinden canlandırıp ligin ikinci yarısında en çok puan toplayan ikinci takım yapmıştı. Benzer başka hikayeleri de var ama üşendim kurcalamaya. Ligin en underrated TD lerinden biridir benim nazarımda; hayatının en büyük hatası, bizde de çalışmış Saftig' in Kocaelisporda tercümanlığını yapmış olmasıdır, affedilmez bir ayıp gibi üzerine yapıştı o paye...Mourinho da tercümanlıktan gelmedir, öncesinde Hikmet Hoca kadar birikimi de yoktur ama ''Special one'' dır kendisi...

Her hocanin vardir oyle kariyeride top noktasi Bulent Uygun da sivassporu sampiyon yapiyordu neredeyse , bu iyi hoca oldugunu gostermez bir arada sergen her aldigi takimi ust siralara tasiyordu en cok puan takim oluyordu ama devamliligi yoktu.
Hikmet hocanin da devamliligi yok , takima ilk geldiginde cok puanlar topluyor ve sonra perfomansi dusuyor.

Her hocanin vardir oyle kariyeride top noktasi Bulent Uygun da sivassporu sampiyon yapiyordu neredeyse , bu iyi hoca oldugunu gostermez bir arada sergen her aldigi takimi ust siralara tasiyordu en cok puan takim oluyordu ama devamliligi yoktu.
Hikmet hocanin da devamliligi yok , takima ilk geldiginde cok puanlar topluyor ve sonra perfomansi dusuyor.
Hikmet Hocanın fanboyu filan değilim. Kayseriliyim; elbette Galatasarayımız kadar olmasa da KS u takip ederim; yıllar yılı saçma sapan yönetilen, senede iki kez takımın % 70 ini değiştiren, geçen yıl başka herhangi bir TD le düşmesi gereken Kayserisporu ligde tutmak bir yana, iyi konuma taşıyan, kupada final oynatan bir adamdan bahsediyoruz. Ucube bir kadronun başına geldi, inisiyatif kullanarak bir tek Thiam' ı transfer ettirdi ve ona rağmen kadrodan azami verimi elde etti. Bizim Kayserililer kıymet bilmez, yine de yaranamadı tabii...

Abdullah Avcı, Aykut Kocaman, Sergen Yalçın vs TD lere sağlanan imkanlarla çalışma imkanını da hiçbir zaman bulamadı ki şampiyonluğa filan oynasın. Çalıştığı kulüplere ve harcayabildiği bütçelere bir baksan bunları söylemezdin herhalde. ''Uçsa da oğlak'' diyorsan ayrı konu!..

Ben bu siteye üye olduğumdan beri bazı kişilerde 1 Fatih hoca nefreti var anlamadığım.O sezondan önceki şampiyon olduğumuzda Bein Sports'un sezonun hocası ödülünü taraftarların oy vererek seçtiği 1 yarışmaydı ve Fatih hoca seçildi.O zamanlar 1 üye niye Fatih Terim'e verildi bu ödül Abdullah hocaya verilmesi gerekilir mi tarzında 1 şey demişti.Kendi tuttuğu takımının hocası şampiyon olduktan sonra ödül alıyo ve bunu eleştiriyo :D O'nun düşüncesine göre demek ki Fatih hocanın şampiyonlukta 1 etkisi yokmuş :D İşte böyle tipleri gördükten sonra onlara 1 şey anlatmaktan vazgeçtim Fatih hoca Şampiyonlar Ligi'ni alsa Uefa'yı aldığı gibi kadro iyiydi ondan aldı diyecek kişiler illa ki çıkar burda reis :D

Son düzenleme:
Hikmet Hocanın fanboyu filan değilim. Kayseriliyim; elbette Galatasarayımız kadar olmasa da KS u takip ederim; yıllar yılı saçma sapan yönetilen, senede iki kez takımın % 70 ini değiştiren, geçen yıl başka herhangi bir TD le düşmesi gereken Kayserisporu ligde tutmak bir yana, iyi konuma taşıyan, kupada final oynatan bir adamdan bahsediyoruz. Ucube bir kadronun başına geldi, inisiyatif kullanarak bir tek Thiam' ı transfer ettirdi ve ona rağmen kadrodan azami verimi elde etti. Bizim Kayserililer kıymet bilmez, yine de yaranamadı tabii...

Abdullah Avcı, Aykut Kocaman, Sergen Yalçın vs TD lere sağlanan imkanlarla çalışma imkanını da hiçbir zaman bulamadı ki şampiyonluğa filan oynasın. Çalıştığı kulüplere ve harcayabildiği bütçelere bir baksan bunları söylemezdin herhalde. ''Uçsa da oğlak'' diyorsan ayrı konu!..
Sergen ve Yalcina anadoluda saglanipda hikmet karamana saglanmayan ne vardi ki ?
20 yilda sadece 2 kere 2 sezon bir takimin basinda kalabilmis
, finale cikti diyorsun da aykut kocaman konyaspor ile okan buruk akhisar ile riza calimbay sivas ile o kupayi kazandi.
Aykut kocaman 1,50 milyon euro harcadigi transferi doneminde ikinci yari sadece bir maglubiyet alarak ligi 3u bitirdi.
2020/2021 de sivasspor hic para harcamadan ligi 5. bitirdi ve 12 mac maglup olmama rekoru kirdi kendi tarihinde.

Hikmet karamani iyi hoca yapan durum nedir onu anlamadim , eger onlar iyise bunlar ne.

Sergen ve Yalcina anadoluda saglanipda hikmet karamana saglanmayan ne vardi ki ?
20 yilda sadece 2 kere 2 sezon bir takimin basinda kalabilmis
, finale cikti diyorsun da aykut kocaman konyaspor ile okan buruk akhisar ile riza calimbay sivas ile o kupayi kazandi.
Aykut kocaman 1,50 milyon euro harcadigi transferi doneminde ikinci yari sadece bir maglubiyet alarak ligi 3u bitirdi.
2020/2021 de sivasspor hic para harcamadan ligi 5. bitirdi ve 12 mac maglup olmama rekoru kirdi kendi tarihinde.

Hikmet karamani iyi hoca yapan durum nedir onu anlamadim , eger onlar iyise bunlar ne.
Sadece finale çıktı demiyorum; ''Ucube bir kadro ile sezona başladı'' da diyorum ki Aykut Hocanın teslim aldığı kadronun kalitesi ile kıyası kabil değil...Keza TD liğini beğendiğim Rıza Hoca da SS un oturmuş kadrosuyla yaptı o istatistiği...

Denklem basit; göreve geldiğinde nasıl bir kadro vardı, hangi imkanla nasıl kadro planlaması yapıp ne sonuç elde etti?..Mesela başarısızlık hanesine kaydedilen son AG macerasında da ümit kesilmiş bir takımın başına gelmiş, sayısız beleş transferle oluşturduğu 'toplama' takımla ligde kalmanın kıyısından dönmüştü. 1-2 maçta şansı yardım etse kariyerinin en büyük başarısını elde edecekti bence; ligden düştü diye ezbere tu kaka etmek hiç adil değil...

Torrent ve Hikmet Karaman' ın tespitleri atom parçalamak gibi bir şey değil. Onların ve hatta bizlerin bile bildiğini FT ve OB da mutlaka biliyordur ve bu değerli futbolcularımıza bildirmişlerdir şüphesiz...Direkt rakip sporculara karşı oynanan bireysel veya takım sporlarında, bir sporcunun aksiyonlarının rakip sporcu tarafından tahmin edilemezliği ne derece fazlaysa o kadar iyidir (Teniste servisi nereye atacağını belli etmemek, futbolda tek pas/dripling/şut tercihi vs...Yüksek atlama, Cirit/Gülle atma, Golf gibi kendinle başbaşa değilsin yani)...

Kerem ve Yunus için en büyük problem, ne yapacaklarının rakip futbolcular tarafından haddinden fazla tahmin edilebilir oluşu. İkisi de rakip sahanın sağ ve sol, kanat ve iç pozisyonlarında topla buluşup bir an önce ceza sahası ön çizgisine hareketlenmek ve orada doğaçlama şut-ara pası fırsatı kovalamak derdinde ve bunun yeterli olduğunu zannetmekteler gözlemlerime göre...Kendi çapımda çoğunlukla hücum, bazen defans oyuncusu olarak da futbol oynadım; defans oynarken en sevmediğim şey, ne yapacağını kestiremediğim, çok yönlü hücum oyuncularına karşı oynamak olmuştur hep...

Son düzenleme:
Üst Alt