Hıncal Uluç: "3.5 sene sonra bir daha oy kullanacağınız Galatasaray olmayabilir" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hıncal Uluç: "3.5 sene sonra bir daha oy kullanacağınız Galatasaray olmayabilir"

589abf5956593455c80647bb.jpg

Düşünmek ve eyleme geçmek için fazla vakit kalmadı. Öbür gün, yani pazar saat 17.00'de Galatasaray'ın kaderi belli olacak.
Ya Özbek Biraderlerin elinde kalacak. Geri kalan tüm malları da satılmış, maddi, manevi tükenmiş, son yıllarda her dal ve kategoride ezeli rakip Fener'in şamar oğlanına dönmüş bir kulüp olarak batacak.
Ya da "Mayısta seçim yapacağım" diyerek aday olan Mustafa Cengiz kazanacak ve Ali Sami Yen'in "Lise"den doğmuş Galatasaray'ı için yaşama ve eski günlere dönme umudu doğacak..
Pazar günü yapılacak seçim budur..Ya "Yok oluş"a ya "Umut"a oy verecek, Galatasaray Kongresi..
Dün yazdım. Kongreye gitmeyenler, gidip oy kullanmayanlar, kullanıp "Beyaz" atanlar, fiilen Dursun Özbek'e oy vermiş olacaklar ve kulübün başında 3.5 yıl daha çöreklenip "Yok etme" işini tamamlayabilmek için "Baskın seçim" düzenleyen adam ve hazır kıtalarına seçimi peşinen kazandırmış olacaklardır.Pazar günü, "Dursun Özbek/ Mustafa Cengiz değil, kulübün kaderi oylanacaktır.Bunu herkes böyle bilsin.

Medyaya bakın.. Fenerli medyaya..
Dursun'un kazanmasını nasıl istiyorlar.. Dursun hemen her gün Galatasaray sayfasının manşetlerinde..
Mustafa Cengiz yok.. Ya da en altlardan minnacık..
Mustafa Cengiz "Ada'yı sattırmam. Kongre 'Ada Galatasaray'ındır' dedi. İstanbul Boğazı'nın en güzel yerinde Galatasaray bayrağını dalgalandıran bu benzersiz ve manevi değeri ölçüsüz, paha biçilmez hazine, eskisi gibi yaz kış üyelerimizin ve konuklarının hizmetinde olacak şekilde, düzenlenecek ve açılacaktır" dedi. Tek satır okudunuz mu?.
Öcal Uluç 15 gün önce "Ada konusu Toki koridorlarına kadar geldi. Açık konuş Dursun Özbek Ada'yı satıyor musun, satmıyor musun" diye sordu. O Öcal Uluç ki, başından beri İgor'a ve Dursun'a desteğiyle biliniyor.Tek kelime çıkmadı Dursun'dan.
"Sükût ikrardan" yani "Sessizlik, kabul etmekten" gelir, demiş eskiler. Belli Dursun Riva ve Florya'dan sonra Ada'yı da satacak.
Kasten bitirmeyip yarım bıraktığı Mecidiyeköy'deki otel leşinin arsasını da satacak.
Sonunda boşalttığı ve iflas ettirdiği kulübü de Çinliler'e ya da Katarlılar'a satıp gidecek..Niye satıyor ve satacak Galatasaray'ın her şeyini..
Söyletmeyin beni..
İyi düşünün sadece..İyi düşünün, bugüne dek oylarını hep Galatasaray'ı batıracak adamlar için kullanan Kongre üyeleri..
Bu defa iyi düşünün.. Çünkü 3.5 sene sonra bir daha oy kullanacağınız Galatasaray olmayabilir..
Bu kullandığınız son oy olabilir.
İyi düşünün..
Galatasaray'ın zaferlerinde çok büyük rol oynamış Erhan Önal'ın beyin kanaması geçirmiş, bilinçsiz, adeta bitkisel yaşarken, zamanın yönetimi tarafından bağlanmış 1200 lira maaşını bile "Tasarruf" diye kesen, ama tüm mallarını sattığı halde, banka borçlarını nerdeyse iki misline çıkaran Dursun Özbek, 3.5 yıl daha mı kalacak, "Yok etme" işini bitirsin..
Yoksa mayısta, yani beş ay sonra "Seçim" diyen Mustafa Cengiz'in yakacağı meşale, "Umut ışığı" mı olacak?.
Kararı siz vereceksiniz, hiç umutlu olmadığım Kongre üyeleri..Hadi bir, tek bir defa da beni yanıltın!.

Sabah

Son düzenleme:
Eskiden böyle şeyleri kafaya takardım. 1-2 aydır bir soğudum bir soğudum ama öyle böyle değil. Ama kafam çok rahat. Resmen işyerinde işe odaklanma oranım arttı.

Bilezik gibi 90a göndermiş meşin yuvarlağı üstad yine.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çinliler , Katarlilar,ya da Ruslara satilacaksa klup Dursun secilsin. Dursundan ilk secildigi hatta secimden.onceki andan itibaren haz etmemis biri olarak Hincal'in bunamis oldugunu ve hala adada cay icme pesinde olduklarını uzulerek goruyorum.

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Mali durum ve akabinde gelecek birkaç sportif başarı için kulübün satılması doğru mu sence?

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

Eskiden böyle şeyleri kafaya takardım. 1-2 aydır bir soğudum bir soğudum ama öyle böyle değil. Ama kafam çok rahat. Resmen işyerinde işe odaklanma oranım arttı.

Sinan Bilgin senin kadar takmıyor reis rahat ol.

Mali durum ve akabinde gelecek birkaç sportif başarı için kulübün satılması doğru mu sence?

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

Sinan Bilgin senin kadar takmıyor reis rahat ol.
Bu liseli hainlerin prangasında kaldığı sürece bu kulüpten bi bok olmaz. Bunların kökünü kazayacak bi tane çan çin çon veya vladimir lazım bize. Batmışız batacağımız kadar daha ne olabilir? Bu kulüp ancak satılarak profesyönelleşebilir. Aksi taktirde, burda boş boş ömrümüzü çürüteceğiz. Benim artık ne bu takımı ne bu ligi takip edesim gelmiyor. Gençliğimizi çürüttüler hain oğlu hainler.

Bu liseli hainlerin prangasında kaldığı sürece bu kulüpten bi bok olmaz. Bunların kökünü kazayacak bi tane çan çin çon veya vladimir lazım bize. Batmışız batacağımız kadar daha ne olabilir? Bu kulüp ancak satılarak profesyönelleşebilir. Aksi taktirde, burda boş boş ömrümüzü çürüteceğiz. Benim artık ne bu takımı ne bu ligi takip edesim gelmiyor. Gençliğimizi çürüttüler hain oğlu hainler.

Olayları sadece taraftar perspektifinden değerlendirmeyi doğru bulmuyorum.Galatasaray herhangi bir sermayeye satılırsa,birisinin tapulu malı olacak.Sırf başarılı olalım diye veyahut mali yapımız düzelsin diye bazı aidiyetlerden vazgeçmeyi sporun ruhuna uygun bulmuyorum.Hayatımda bu lafı hiç kullanmadım,ama bu kulüp birilerine satılırsa ancak o zaman soğurum Galatasaray'dan.Tamam günümüz endüstriyelleşme devri,ama böyle köklü kulüplerin,geleneklerin devamından yanayım.Galatasaray da son birkaç yıla kadar bugünkü noktasına liseye rağmen değil,liseyle beraber geldi.Günümüzde sportif açıdan ayak bağı oluyor doğru,Sportif A.Ş.'nin daha profesyonel bir hüviyete kavuşması lazım doğru,ama bunun yolu kulübün satılması değil.Sportif A.Ş. yönetim kurulu tamamen ayrılmalı dernekten ve yönetime kim gelirse gelsin ellememeli orayı.Bunun yolu budur.

Olayları sadece taraftar perspektifinden değerlendirmeyi doğru bulmuyorum.Galatasaray herhangi bir sermayeye satılırsa,birisinin tapulu malı olacak.Sırf başarılı olalım diye veyahut mali yapımız düzelsin diye bazı aidiyetlerden vazgeçmeyi sporun ruhuna uygun bulmuyorum.Hayatımda bu lafı hiç kullanmadım,ama bu kulüp birilerine satılırsa ancak o zaman soğurum Galatasaray'dan.Tamam günümüz endüstriyelleşme devri,ama böyle köklü kulüplerin,geleneklerin devamından yanayım.Galatasaray da son birkaç yıla kadar bugünkü noktasına liseye rağmen değil,liseyle beraber geldi.Günümüzde sportif açıdan ayak bağı oluyor doğru,Sportif A.Ş.'nin daha profesyonel bir hüviyete kavuşması lazım doğru,ama bunun yolu kulübün satılması değil.Sportif A.Ş. yönetim kurulu tamamen ayrılmalı dernekten ve yönetime kim gelirse gelsin ellememeli orayı.Bunun yolu budur.

Tamamen katılmıyorum. Fazlasıyla romantik düşünceler bunlar. Artık kulüpler tıpkı bir şirket gibi yönetiliyor. Ultra zengin iş adamları kulüpleri satın alarak kulüp yönetimini artık bu işin tamamen piri olmuş kişilere devrediyor. Gerek yönetim bazında, gerekse futbol aklı konusunda.
Sınırsız bütçe de bunlarla birleştiğinde ne olduğunu görüyoruz. City, PSG, Leipzig, Chelsea... Yakın zamanda çinlilere satılan Inter ve Milan... Inter buna rağmen belini doğrultamadı. Keza Milan da.

Bu hain oluşumdan kurtulmanın tek çaresi bu kulübün satılması.

Aksi taktirde, ne mali ne de sportif açıdan devlerin yanından bile geçemeyiz. Makas açıldı, açılmaya da devam ediyor.

Biz Belhanda'ya verdiğimiz 8M'u konuşuyoruz aylardır. Adamlar 18-19 yaşında daha oynadığı profesyönel maç sayısı 100'ü bulmamış veletlere 30-40M gömüyor. Böyle bir ortam futbol artık. Senin de ayak uydurman lazım.

Son düzenleme:
Tamamen katılmıyorum. Fazlasıyla romantik düşünceler bunlar. Artık kulüpler tıpkı bir şirket gibi yönetiliyor. Ultra zengin iş adamları kulüp yönetimini artık bu işin tamamen piri olmuş kişilere devrediyor. Gerek yönetim bazında, gerekse futbol aklı konusunda.
Sınırsız bütçe de bunlarla birleştiğinde ne olduğunu görüyoruz. City, PSG, Leipzig, Chelsea... Yakın zamanda çinlilere satılan Inter ve Milan... Inter buna rağmen belini doğrultamadı. Keza Milan da.

Bu hain oluşumdan kurtulmanın tek çaresi bu kulübün satılması.

Aksi taktirde, ne mali ne de sportif açıdan devlerin yanından bile geçemeyiz. Makas açıldı, açılmaya da devam ediyor.

Biz Belhanda'ya verdiğimiz 8M'u konuşuyoruz aylardır. Adamlar 18-19 yaşında daha oynadığı profesyönel maç sayısı 100'ü bulmamış veletlere 30-40M gömüyor. Böyle bir ortam futbol artık. Senin de ayak uydurman lazım.

Zaten biz onlarla rekabet etme olayını fazla abartıyoruz ki.Galatasaray hiçbir zaman onlarla rekabet edebilecek bir seviyede değildi,belki 1999-2002 arası şu anın Atletico'su gibiydik denebilir onun dışında birkaç maçta onları yenmiş olman,onların seviyesinde olduğun anlamına gelmez.

Romantik değil,sporun mantığı bu.Eğer kulübün satılmasını destekliyorsak o halde Fener'e niye Ülkerspor'un imkanlarını kullanıyor diye de kızmayacağız.

Gebersede kurtulsak su cerez kafalidan, bu adami 4-5 Senedir takip ediyorum, belkide en fazla 1 veya 2 galatasaray ile ilgili iyi bir seyler demistir, yoksa hep yerden yere vurmustur

Zaten biz onlarla rekabet etme olayını fazla abartıyoruz ki.Galatasaray hiçbir zaman onlarla rekabet edebilecek bir seviyede değildi,belki 1999-2002 arası şu anın Atletico'su gibiydik denebilir onun dışında birkaç maçta onları yenmiş olman,onların seviyesinde olduğun anlamına gelmez.

Romantik değil,sporun mantığı bu.Eğer kulübün satılmasını destekliyorsak o halde Fener'e niye Ülkerspor'un imkanlarını kullanıyor diye de kızmayacağız.
Şahsım adıma fener ne halt yapmış pek umurumda değil.
Ama kızdığım bir nokta varsa, o da fenerin zibilyon tane mali destekçisi varken bizi GS'lı iş adamlarının yıllardır sömürmesidir. (Bknz: Lise hainliği)

Şahsım adıma fener ne halt yapmış pek umurumda değil.
Ama kızdığım bir nokta varsa, o da fenerin zibilyon tane mali destekçisi varken bizi GS'lı iş adamlarının yıllardır sömürmesidir. (Bknz: Lise hainliği)

Maalesef öyle bir handikap var,Fenerliler çok büyük kaynak aktarırken bizde öyle bir şey yok.Hoş,bu duruma rağmen onlardan başarılıyız futbolda.

Üst Alt