Hıncal ULUÇ : İşte Terim farkı..


a8050583.jpg

GALATASARAY'IN ikinci golünde Baros'u dikkatle izleyin.. Bilhassa yavaş çekimde.. Top kalenin sağından Ujfalusi'nin kafasından sol direğe doğru şandellenirken, Baros atak yapıyor. Liverpool'u rakibi bu atağı önce vücudu ile engellemeye çabalıyor. Baros düşmüyor, atağını sürdürüyor, rakibinin önüne geçiyor. O zaman Liverpoollu arkasından çekip durdurma ve indirmeye çalışıyor. Baros silkeliyor ve müthiş bir hırsla topla buluşup, kafayla ağlara yolluyor..

Nerden baksanız bir iki saniyelik bir iş.. Ama bu bir iki saniye bile, Terim farkını göstermek için yeterli..

Baros geçen yıllarda bu muydu?. Rakibi yanından hızla geçse, kendini yere atar, hakemden penaltı ve kırmızı kart beklerdi. Amacı gol atmak değil, rakip eksiltmekti. Bunun için hakemi aldatmaya baş vurur, kendi kart görürdü.

Geçen yılki Baros, top sağdan yükseldiğinde olduğu gibi kendini yere atmıştı. Terim'in Baros'u ayakta kaldı ve golü attı..

Çünkü Terim "Senin ölün oynar" diyenlerden değil.. Terim "Hak edersen forma giyersin" diyenlerden. Yıllanmış Baros da, bu yıl gelen Elmander de, formanın aslanın ağzında olduğunu anladıklarını Liverpool önünde gösterdiler.

Galatasaray'ın takım olarak futbolu da sezon başında çok umut vericiydi. Anlamsız geri paslar kalkmış.. Takım savunmayı ilerde kurup, hızla hücuma çıkıyor. Üç pasla gol pozisyonlarına girilen harika akınlar izledik. Top rakipte olduğu zaman kurulan inatçı ve ısrarlı press de müthiş..

Hocam, eline sağlık..***​Bu arada Galatasaray yönetiminde, bu yılki transferlerle ilgili eleştiriler olmuş. Olabilir. Yönetim her şeyin konuşulduğu yer. Ama bu konuşmalarla ilgili bilgiyi, kulüp basın sözcüsü verir ve iş biter.. Yönetimde konuştuklarını, toplantının ardından her türlü kötü kullanmaya meraklı medyaya aktarmak, Galatasaray terbiyesine yakışmaz. Terim, sert yanıtında bu bakımdan haklı..

Sedat Doğan'ı yakından tanırım. En sevdiğim arkadaşlarımdan biridir. Onun çok içten bir Galatasaraylı olduğuna kefilim.

Adnan Öztürk'ü sokakta görsem tanımam. Ama geçmişte yaptıklarına ve onu iyi tanıyan Fatih Altaylı'ya bakarsam, Yönetim içindeki Truva Atlarından biri.. Böyle bir kaç kişi daha var. Ünal Aysal, bu kadroyu seçim öncesi alel acele kurdu. Çoğu kendi seçimi bile değil, ona empoze edilen isimler.. Bu yüzden, sezona çok iyi başlayan takımı, medyaya yem yapmamak, Başkanın elinde.. Ekibine sahip olmalı..***​Galatasaray'ın transferleri "Pahalı" diye eleştiriliyor.. Neye göre pahalı.. Paha, göreceli bir kavramdır. Ortaköy'den Çin işi bir yüzüğü 50 liraya alırsınız, pahalıdır. Kazık yemişsinizdir. Tiffany'den 5 bin dolara tek taş alırsınız, bedavadır.

Galatasaray, tribünlere cazip gelecek bir takım kurmak zorundadır. Böyle oyunculara verilecek para, aynen döner, hatta iyi bir GalatasarayStore pazarlamasıyla kar da getirir.

Terim'in seçimleri de bu yönde ve doğru!..
 
Cevap: Hıncal ULUÇ : İşte Terim farkı..her zamanki gibi haklı yanları var.hıncal çoktan beri olumlu bir yazı takım hakkında:)
 
Cevap: Hıncal ULUÇ : İşte Terim farkı..Rijkaard´i da yaglamisti ilk günlerde. Sonra birden Rijkaard düsmani oldu. 2 mac gectikten sonra hemen. Hani gelen gideni 4´ledigimiz zamanda. Hincal´in sagi solu belli degildir. Yarin kafasi birseye takilir, Terim´i amatör yapar yine. O yüzden söyledikleri umrumda degil.
 
Cevap: Hıncal ULUÇ : İşte Terim farkı..Hıncal'ın klasik yeni antrenör geyiği.İlk geldiğinde Bülent Korkmaz,Hagi için söylediklerini okuyun ne demek itedeğimi anlayacaksınız.İlk mağlubiyetten sonra FATİH TERİM'İ TANIYAMIYORUM.Bu Fatih Terim Galatasaray'ın antrenörü olamaz demeye başlar.
 
Cevap: Hıncal ULUÇ : İşte Terim farkı..hıncalın yaptığı en iyi yorum taraftarlarla ilgiliydi. lalalallaylay saldır gaaaaaaaaalaaatasaray tezahüratı tv başında benim uykumu getiriyordu.
 
Cevap: Hıncal ULUÇ : İşte Terim farkı..Rijkaard´i da yaglamisti ilk günlerde. Sonra birden Rijkaard düsmani oldu. 2 mac gectikten sonra hemen. Hani gelen gideni 4´ledigimiz zamanda. Hincal´in sagi solu belli degildir. Yarin kafasi birseye takilir, Terim´i amatör yapar yine. O yüzden söyledikleri umrumda degil.Süper tespit.
 
Cevap: Hıncal ULUÇ : İşte Terim farkı..Rijkaard´i da yaglamisti ilk günlerde. Sonra birden Rijkaard düsmani oldu. 2 mac gectikten sonra hemen. Hani gelen gideni 4´ledigimiz zamanda. Hincal´in sagi solu belli degildir. Yarin kafasi birseye takilir, Terim´i amatör yapar yine. O yüzden söyledikleri umrumda degil.bi kere dogru yapan hep dogru

yanlis yapan hep yanlismi yapacak?terim simdi dogru yapip ilerde gene bez getiremezmi?
 
Cevap: Hıncal ULUÇ : İşte Terim farkı..Hıncal Uluç'tan Bu Tarz Bir Yazı Beklemezdim. Fatih Terim'e Destek Çıkmış Resmen.Ayrıca Baros İçin Söylediklerine Katılıyorum :animation:
 
Cevap: Hıncal ULUÇ : İşte Terim farkı..bi kere dogru yapan hep dogru

yanlis yapan hep yanlismi yapacak?terim simdi dogru yapip ilerde gene bez getiremezmi?Sorun üslubunda.. Rijkaard geldiginde "Gurur duydum" diyen adam, iki tane maglubiyetten sonra "Rijkaard hoca falan degil" demeye basladi.. Bu da ne kadar tutarsiz, ne kadar bos bir yorumcu oldugunu gösterir.. Sahsen kendinisi hiç dinlemem, okumam..
 
Cevap: Hıncal ULUÇ : İşte Terim farkı..Rijkaard'ın Galatasaray'ın da zerre mücadele hırs yoktu.. Nonda'yı burun kıvırıp Dos Santos'u aldırdı.. Elano ve Keita'ya verilen rakamlar ortada, orta sahaya takviye isteseydi alınırdı, en azından Elano ve Keita'yı getiren yönetim bu isteği gerçekleştirebilirdi.(Kiralıkta olsa yönetim getirirdi, Jo düzensiz başıboş olabilir ama kiralık geldiğinde değeri olan biriydi.) Emre Çolak'ı 80'lerde kurtarıcı olarak oyuna sokan da Rijkaard'dı.(Eskişehir maçı deplasman), Mustafa Sarp'ı 11'den eksik etmeyende.. Ufuk'u yedeğe hapsedip sonra birden aklına getirip, olmadık zamanda(Antalya Kupa maçında) oynatan da Rijkaard'dı. Uzun süre oynamayan Ufuk'u hatalı gol yediğinden dolayı tekrar yedeğe hapseden de odu. İlgilenmedi oyuncularla, üstüne düşmedi. Fatih Terim gibi "bu formanın hakkını verin" demedi. Kısaca Rijkaard'ın takımı ruhsuz, mücadele etmeyen, GALATASARAY olduğunu unutmuş bir takımdı. Özellikle saç baş karışmış, gözler kan çanağı içindeki hali beni taraftar olarak rahatsız ediyordu. Mustafa Sarp ile idare ederim ayaklarını bırakıp, kiralıkta olsa bir orta saha isteseydi alınırdı. Mehmet Topal yok pahasına satıldı, Fatih Hoca'nın şimdi elinde olsaydı kötü mü olurdu? "Yönetim sattı Rijkaard ne yapabilir?" diyenler olabilir, aslında çok şey yapabilirdi. Postasını koysaydı, Mehmet Topal'ı sattırmazdı.. Orta sahaya bir takviye yapıp Mustafa Sarp'ın eline bakmazdı! Koca Rijkaard markasını ayaklar altına aldırmazdı.. Ben bundan bundan dolayı istifa ediyorum der, kovulmazdı! Rijkaard fanları kızmasın :p ama gerçek budur(Bana göre)..Hıncal Uluç'un bazı yazılarını, sitemlerini yaşına vermek lazım. Baros hakkındaki değerlendirmesi ise çok doğru, 2. gol özellikle.. Ayrıca o golde, arkadan çekiştiren Poulsen'in en ufak itmesi Baros'u sakatlayabilirdi. Kale direğine kafası vurabilirdi..
 
Üst Alt