Hıncal Uluç: "Keşke 10-0 olsaydı... Özbek kardeşlerin kumpanyası batardı"


3-LTMF_cover-V8Eo_cover.jpg

Duayen yazar Hıncal Uluç, Vodafone Park'ta oynanan Beşiktaş - Galatasaray derbisini analiz etti.

İşte Uluç'un kendi köşesindeki yazısından çarpıcı bölümler...- Galatasaray, Beşiktaş deplasmanında varlık gösteremeden ağır bir sonuç aldı. Bu maçı nasıl okumamız lazım Galatasaray cephesinde?
Galatasaray'ın sorunu Tudor değil… Tudor'un getirilmesine de bir diyeceğim yok. Getirirsin, olur olur, olmazsa olmaz. Gordon Milne gibi İngiltere'de bizdeki teknik direktörün karşılığı olan menajerliği bir tek gün bile yapmamış, sadece antrenörlük, çalıştırıcılık yapmış bir adam geldi, 3 sene üst üste şampiyon yaptı. Brian Birch… Olabilir, bu bir frekans tutması meselesi ama tutmadığını göre göre hala işin başında tutunca günah Tudor'da olmaz.

- Bu adam Beşiktaş-Galatasaray derbisinin oynadığı gün, öğleden sonra Galatasaray kongresinden güven oyu aldı. "Sen daha fazla borç yapabilirsin, biz sana o kadar güveniyoruz" dediler. Borç istedi, "Bana borç hakkı verin, biraz daha fazla batırayım kulübü" diye… O zaman kusurlu, kabahatli olan Galatasaray kurultayıdır.

ÖZBEK KARDEŞLER KUMPANYASI

- Vaktim vardı pazar günü bütün gazetelere baktım. Galatasaray'ı eze eze yenen Beşiktaş, 6-8 puan farkla lider olur da tamam. Lider bile değil, lider Başakşehir… Eze eze yenmiş! Maçı seyretmiş biri olarak ben de hayır demiyorum. O maç 10-0 bitebilirdi, Galatasaray tarihinin en büyük faciası yaşanabilirdi.

- Samimi bir Galatasaraylı olarak söylüyorum, bir spor yazarı olarak değil: Keşke 10-0 olsaydı… 10-0 olsaydı Özbek kardeşler kumpanyası batardı. Geriye harabe de olsa yeniden yapılanabilecek bir enkaz kalırdı, geriye kalan Galatasaraylılar bir kulüp yaratırdı. Özbek kardeşler ise "3 maç daha geçsin de, devre arasını bir görelim de…" diyor hala. Böyle koyun kongreye böyle başkan da müstehak… Böyle başkana Tudor nasıl müstehaksa... Mesele bundan ibaret.

- Küçük maçları iyi oyunculardan kurulu bir takım zaten kazanır. Hocalık büyük maç kazanmak… Adamın kazandığı bir büyük maç yok, kazanma şansı olan bir maç da göremedim. Bu adam hala orada duruyorsa o zaman kabahat kimde? Onu orada tutanda… Peki onu orada tutanın, yani Dursun Özbek'in parlak bir başarısı var mı Galatasaray'da? Doğru dürüst bir yönetim kurulu var mı, yok. Kendisinin bir başarısı var mı, yok.

Sabah
 
Üst Alt