Hıncal Uluç'un Galatasaray,Ligtv ve Ntvspor hakkındaki görüşleri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hıncal Uluç'un Galatasaray,Ligtv ve Ntvspor hakkındaki görüşleri

Şenol Güneş ile Lig TV arasında sezon içinde başlayan gerginlik devam ediyor. Lig TV, herkesin açıklamalarını merakla beklediği Güneş'in basın toplantısını yayınlamadı.

Lig TV ile herkesin arası açılır. Şenol Güneş'in basın toplantısını, Lig TV'nin yayınlamayışı gazetecilik adına, meslek adına bir yüzkarasıdır.

NTV Spor'un da yayını kesmesi çok ayıp. NTV'nin kendisi bölümler verebilir ama NTV Spor bu kadar önemli bir basın toplantısını nasıl keser? Ne yayınlıyorsun ki? Arkadan Barcelona-Manchester United maçı başlıyor olabilir. 'Kusura bakmayın. Wembley'e dönmek zorundayım' dersin ve yayını kesersin. Arkada bir şey yoksa ve kesersen yayını bunu izah etmekte güçlük çekersin.

Ben o zaman NTV Spor'a sorarım; Trabzon şampiyon olsaydı ve Aziz Yıldırım ile Aykut Kocaman bu basın toplantısını yapıyor olsaydı, NTV Spor yine kesebilir miydi acaba yarısında?

Yüzlerce Galatasaraylının, Lig TV üyeliğini kestiğini ben biliyorum. Ve bunların bazılarına şahit oldum; "Fenerbahçe televizyonuna dönen Lig TV ile ilgimi kesiyorum. Lütfen bunu yazın hanımefendi" dediler telefonda karşısına çıkan görevliye... "Lütfen bunu yazın ki niye iptal ettirdiğimi Lig TV'yi yönetenler bilsin!"

'Galatasaray'ın iddiası kalmadığı için değil; bu televizyon, Fener televizyonuna döndüğü için...' Bunu ben de söylüyorum hala da iddia ediyorum. Sevgili Şansal (Büyüka) kızmasın. Lig TV'nin sunucuları ve yorumcuları, Fenerbahçe televizyonu çalışanı gibiydi sene boyunca...

Melih Şendil'e teslim edilmiş. Melih Şendil orada bildiği gibi at oynatıyor. Melih Şendil, Fenerbahçe'ye amigoluk yapacak kadar iyi bir Fenerbahçeli!.. Coşkulu bir Fenerbahçeli ve de maçı anlatırken coşkusunu hissediyorsun zaten.

Lig TV anlayış olarak genelde yanlış. Yani 'Ben alenen büyük takımları tutuyorum' diyor!

İSTEDİĞİ PROGRAMI KALDIRIYOR

Adama ceza veriyorsun ama göstermelik, işe yaramaz bir ceza... Protokole giremiyor!.. Hepsi bu... Umurunda mı? Locası var adamın. O cezayı bir de Tahkim Kurulu indiriyor ya!.. Mükerrer, tekrarı olduğu için arttırılması gerekencezayı, benim hukukum indiriyor. 'Sen bu suçu bir defa işlemiştin, ceza almıştın. Şimdi bir daha işledin onun için bu sefer daha az vereyim! Üçüncüyü işlersen ceza da yok!..' Şimdi kendini Aziz Yıldırım'ın yerine koy; niye konuşmasın adam ya? Niye konuşmasın? Federasyon sus pus, savcılar bu işe karışmıyor, Sivil Toplum Örgütleri, gazeteci örgütlerinin çıtı çıkmıyor. Aziz Yıldırım istediği programı kaldırtabiliyor! Adam da rahat rahat konuşur.

Aziz'in bu tehditleri beni etkilemez. Ama 'Ya benim patronumu ararsa' diyen 25 yaşındaki bir gazeteciyi, sözleşmesi bile olmayan bırak 212 sayılı yasayı, sözleşmesi bile olmayan telif ile çalışan bir gazeteciyi çok fena etkileyebilir. 'Onun için neme lazım! Ben Aziz Yıldırım'a bulaşmayayım' diyebilir. Adam bunları söylerken lafının nereye gideceğini çok iyi biliyor. O "Hedefte" dediği iki adamı susturamayacağını biliyor. Ama ötekileri susturur.

-Yıldırım isim vermedi ama sizi ve Erman Toroğlu'nu hedef aldığı yönünde yorumlar var.

Ben hiç üzerime alınmadım. Ben Aziz Yıldırım'dan teşekkür bekliyorum! Fenerbahçe'nin şampiyonluğunda başrol oynamış gazeteci olarak.

Galatasaray, Trabzonspor'da forma giyen Selçuk İnan'ı alarak büyük yankı uyandırdı. Bonservis bedeli ama yok ama buna rağmen 20 milyon euro'luk bir maliyetten bahsediliyor. Selçuk, pahalıya mı mal oldu?

Yerli transferler çok kıymetli. Çünkü sahaya çıkan takımda 5 yerli futbolcu oynatabiliyorsun. Özellikle 3 büyükler, geri kalan 6 futbolcu için dünya çapında yıldızlar getirebiliyorlar. Bu 6 adamın yanında oynayacak 5 yerlinin aynı düzeyde olması lazım.

Real Madrid'den Guti'yi getiriyorsan onun yanına koyacağın yerlinin de Real Madrid'de oynayacak düzeyde olması lazım ki takım ahenkli olsun.

Onun için yerli bu 5 adamın fiyatı olağanüstü yükseliyor. İki yabancı, üç yabancı oynasa takımda 8-9 Türk olacaktı. O zaman böyle bir koşul yok. Ama şimdi, dışarıdan getirdiğin oyuncular düzeyinde 5 adam alman lazım. Çok seçme adam lazım. Bunlar da tarlada yetişmiyor.

Selçuk bu senenin en iyi yerli transferlerden bir tanesi... Fiyatının bu düzeyde olması normal... O ayarda bir adamı dış piyasadan çok ucuza bulabilirsin. Brezilyalı, İngiliz, Alman, Fransız alabilirsin. Nereden alırsan al. Pazarı geniş. Binlerce adaydan seçiyorsun.

Yerli pazarda kısıtlı sınırlar. 10 kişinin olduğu bir yerden seçiyorsun. O 10 kişiden biri olunca da fiyatı yüksek oluyor. Dış pazar ile mukayese etmemek lazım.

Quaresma ucuz ama Selçuk pahalı... Selçuk bu pazardan alman gereken 5 kişiden biri... Öbür taraftan 10 bin kişinin olduğu bir pazardan seçiyorsun.

Galatasaray'a yararlı olur mu?

Olmaması için bir sebep yok. Bana 'Sen yönetici olsan, Türkiye'de ilk talip olacağın adam kim?' diye sorsalar 'Selçuk' derim. Çünkü Galatasaray'da o mevkii bomboş senelerden beri. "Kazmalar, kazmalar" diyorum onlarla oynuyor Galatasaray! İlk defa futbolcu ile oynayacak. Emre'den bu yana ilk defa oraya iyi bir yerli geliyor.

Bir de Elmander de transfer edildi.

Onun hakkında bir fikrim yok. Galatasaray transfer edene kadar Elmander gibi müthiş bir golcü olduğunu bilmiyordum.

Cevap: Hıncal Uluç: GALATASARAY, Ligtv ve Ntvspor hakkındaki görüşleri

Adama helal olsun ya , harbiden yazıyor bu adam. Çok eleştirilmişti zamanında , ne dediyse çıktı.

Adama kızıyoruz falan ama iyi giydiriyor Lig tv ye Hürriyet e Ntv ye bunun gibi 10 adam daha olsa bukadar rahat at koşturamazlar.

hıncal başkan gene döktürmüş gene bizi savunan zaten bir tek bu adam var sonuna kadar arkandayız

Adama helal olsun ya , harbiden yazıyor bu adam. Çok eleştirilmişti zamanında , ne dediyse çıktı.

Ustelik Nontspor'da program yapmasına rağmen onlarıda eleştiriyor, Ligtv ve Nontvspor'un yanlı yayın yapmasını ondan başka yazanda yok zaten, gerçi Galatasaray'lı medya diye birşeyde kalmadı zaten elini attığın her yerde fb'li medya.

Zamanında A.Polat'ın yapması gereken herşeyi bu adam yaptı ve hala daha yapıyor. Kime isterse ona giydiriyor , kimseden çekindiği ettiği yok. Yeri geldi mi bize de giydiriyor ama Galatasaray'ın haklarını Hıncal Uluç kadar koruyan 3 adam daha da yok şuan ortada.

Zamanında A.Polat'ın yapması gereken herşeyi bu adam yaptı ve hala daha yapıyor. Kime isterse ona giydiriyor , kimseden çekindiği ettiği yok. Yeri geldi mi bize de giydiriyor ama Galatasaray'ın haklarını Hıncal Uluç kadar koruyan 3 adam daha da yok şuan ortada.

Şuanda yegane isim, herkez bize taraf almış durumda sanki bizim için bişey söyleseler işlerinden atılcaklar yazılı medyayı gectım tv kanllarıda boyle, GS muhabirliğini yapanlar bile F7'li.

taraftarin bu adami desteklememesi bizim sucumuz olarak tarihte yer alacak

yonetimde desteklemeli bu adami

Helal olsun Hıncal abiye. Galatasaraylıyım diye geçinipte haklarımızı zerre kadar savunmayan yorumcular tırnağın olamaz senin Hıncal Uluç !

super yazmis hisslerimize tercuman olmus turkyeden dusundugunu soyleyen kimseden korkusu olmayan tek gazeteci.

Ne kadar arada biz Galatasaray taratarına sallasada bizi yinede savunacak tek isim medyada.

Bazen acayip kızıyorum bu adama ama ara sıra öyle şeyler yazıyor ki helal olsun diyorum.Bu da öyle bir yazı olmuş.

Üst Alt