GSC Scout - # Hirving Lozano | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yaşına rağmen baya olgun topcuyum ben diyo Uruguay maçında da baya iyiydi

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uruguay maçında benim de gözüme battı bu çocuk bayağı. Aynen böyle kanat lazım bize, akıp gidecek.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Geçen gün başlık açacaktım açmadım, Manchester United başlığına yazdım. Kulüp başkan yardımcısı açıklamış, Ingiltere, Almanya, Portekiz, İspanya, Fransa ve İtalya'dan 12 kulüp istiyormuş kendisini, Manchester United da teklif yapmış.

Türkiye'ye gelmeyecek yani malesef.

Geçen gün başlık açacaktım açmadım, Manchester United başlığına yazdım. Kulüp başkan yardımcısı açıklamış, Ingiltere, Almanya, Portekiz, İspanya, Fransa ve İtalya'dan 12 kulüp istiyormuş kendisini, Manchester United da teklif yapmış.

Türkiye'ye gelmeyecek yani malesef.

gelmez zaten de biz martin beniteze falan 7-8 veren kulubuz bu oyuncuları nasıl görmüyoruz anlam veremedim

gelmez zaten de biz martin beniteze falan 7-8 veren kulubuz bu oyuncuları nasıl görmüyoruz anlam veremedim

Bu oyuncuları 1-2 sene sürekli takip edip emin olup öyle talip oluyorlar, biz şimdi Copa America'da görüp istiyoruz, fark o. BU haber Copa Amerika'dan 1-2 gün önce çıkmıştı, adamlar 1-2 senedir izliyorlar.

Dünyanın heryerine her maça scout gönderip her oyuncuyu takip etmek imkansız, ama batı Avrupa'da kulüplerin scout işlerinin başında bu ülkelerde networkü olan adamlar var, her ülkede tanıdığı yerel scoutlarla ve akademilerle çalışıp oyuncuları izletiyorlar, önemli adam tespit ettiklerinde de kendileri gidip izliyorlar.

Bizde böyle bir olay yok, "menajerler komisyon yer", "yabancıya para gitmesin", "bunlar para peşinde " diye bir anlayış var. Para peşinde, bedava çalışan var mı bu devirde? Sen bedava mı çalışıyorsun, adama parasını vereceksin işini yapacak.

Batı Avrupa'yla oyuncu takibinde farkımız bu. Shakhtar Donestk 2010 yılında scout işlerinin başına Porto'nun scout uzmanını getirip anahtarı verdi, kaç senedir normalde Porto'ya gidecek tarz Brezilya'lıları bulup getirmeye başladılar. Adamların dünyanın heryerindeki scoutlarla bağlantıları var.

Biz elalemin kapıya koyduğu Skrtel'in peşinde koşalım.

Bu oyuncuları 1-2 sene sürekli takip edip öyle talip oluyorlar, biz şimdi Copa America'da görüp istiyoruz, fark o.

Dünyanın heryerine her maça scout gönderip her oyuncuyu takip etmek imkansız, ama batı Avrupa'da kulüplerin scout işlerinin başında bu ülkelerde networkü olan adamlar var, her ülkede tanıdığı yerel scoutlarla ve akademilerle çalışıp oyuncuları izletiyorlar, önemli adam tespit ettiklerinde de kendileri gidip izliyorlar.

Bizde böyle bir olay yok, "menajerler komisyon yer", "yabancıya para gitmesin", "bunlar para peşinde " diye bir anlayış var. Para peşinde, bedava çalışan var mı bu devirde? Sen bedava mı çalışıyorsun, adama parasını vereceksin işini yapacak.

Batı Avrupa'yla oyuncu takibinde farkımız bu. Shakhtar Donestk 2010 yılında scout işlerinin başına Porto'nun scout uzmanını getirip anahtarı verdi, kaç senedir normalde Porto'ya gidecek tarz Brezilya'lıları bulup getirmeye başladılar. Adamların dünyanın heryerindeki scoutlarla bağlantıları var.

Biz elalemin kapıya koyduğu Skrtel'in peşinde koşalım.

abi alakası yok koskoca galatasaray bu oyuncuyu daha önce görmesi lazım
ben tekil olarak geçen macta fark ettim ama gs'ın bu adamı daha önceden izlemesi lazım

abi alakası yok koskoca galatasaray bu oyuncuyu daha önce görmesi lazım
ben tekil olarak geçen macta fark ettim ama gs'ın bu adamı daha önceden izlemesi lazım

Koskoca Galatasaray'ın bu oyuncuyu daha önce görmesi için Meksika ligini bayadır takip ediyor olması lazım, ki bu herif daha 17-18 yaşında piyasaya çıkarken çoktan haberi olacak, diğer önemli oyuncuları da bilecek vs. Yarın Paraguay'lı birini beğendiğimiz zaman da aynı şey Paraguay için geçerli olacak.

Yukarda yazdım işte. Bu bir Türkiye gerçeğidir. Bir başka Türkiye gerçeği: Biz risk almıyoruz. Avrupa'daki büyük kulüpler risk alıyor. Bayern'in Renato Sanches'e 35 milyon bayılması, Dortmund'un Emre'yle Ousmane Dembele'ye 15'er bayılması da riskin Allahıdır, Atletico Madrid'in o kadar güney Amerika'lıyı getirmesi de Barcelona'nın genç oyuncuları oynatması da. Kaybedecek de bizden daha çok şeyleri var.

Ama biz risk alamıyoruz. Risk alamayan hayatı boyunca biryere varamaz, risk alanları pencereden seyreder anca.

Son düzenleme:
Ben bu adamin adini 3 senedir biliyorum asagi yukari. Oyunlardan yada herhangi bir yerden oldugu farketmez. Bir sekilde farkedemeyip anca Copa America da oynadiktan sonra konusuyor olmak uzucu.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

City alıp kiralar kiralamayı akıl etsek bari diyeceğim de son Denayer olayından sonra bize kiralık oyuncu yollamazlar.
PSV ile anlastilar, bundan boyle PSV'nin alamadigi genc oyunculari City alip onlara verecek. Ileride cok iyi olursa City'ye donecek veye daha iyi bir fiyata baska bir takima satip kar yapacaklar.

Bizimkiler de boyle bir anlasmayi United ile falan yapsa bari.

PSV ile anlastilar, bundan boyle PSV'nin alamadigi genc oyunculari City alip onlara verecek. Ileride cok iyi olursa City'ye donecek veye daha iyi bir fiyata baska bir takima satip kar yapacaklar.

Bizimkiler de boyle bir anlasmayi United ile falan yapsa bari.
İki taraf için de baya verimli anlaşma olmuş.Biz de Dursun varken ne yazık ki hâyâlden öteye gitmez bu düşünceler:(

transfer 14e bitmiş diye okudum.

brumadan geleni direkt yatırabilirdik son 2 senedir başarılı bir kulüp olsak ve bu kadar çok ihtiyacımız olan oyuncu olmasa.

Üst Alt