Hollanda'nın Utrecht Kentinde Tramvayda Silahlı Saldırı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hollanda'nın Utrecht Kentinde Tramvayda Silahlı Saldırı

Avrupada doğdum ve yaşıyorum Türk pasaportum var.
İstatistik ve Ekonomi üzerine üni bitirdim.
Hem yönetici olarak maaşlı çalışıyorum hem kuaför dükkanım var.
Sizde olduğu gibi ne biryerlerde dayım var ne de birisi beni bir örgüt dershanesinde torpille bir yerlere yerleştirdi.

Haberi okusaydın bunun Yozgat doğumlu olduğunu görürdün bunu neresi almancı?!?

Çomar piç miç demişsin.
Bende sana diyorum ki söz sahibindir.

Size acıyorum çünkü siz kendinizi hep dev aynasında görüyorsunuz.

Benim sizin için tanımlamam kısaca şu şekilde.

Çalışmadan, emek vermeden, torpille, hile hurdayla nasıl bir yerlere kapak atarım derdi olan, yarım yamalak ağızdan dolma bilgilerle birşeyler yapmaya çalışan ve sonunda başarısız olan bir topluluk.
En büyük zaafınız da sizi herkes dinle kandırabiliyor.
Ve en önemlisi de bu balık taa en baştan kokuyor.
Bir Dekan düşün torpille Uni yönetiyor.
Bir yönetici düşün insanların hayatını yön verecek soruları çalıyor ve dağıtıyor.
Bir müteahhit düşün inşaat malzemesi olarak deniz kumu kullanıyor.

Say say bitmez sabaha kadar yazarım ama siz yine böyle salak salak cümleler kurarsınız.

EML-L29 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Yanlis bilmiyorsam alintiladigin Can da yurt disinda yasiyor yani serzenisi kismen hakli bence yurt disinda yasayan bir Türk olarak.

Ben de kismen aynisini düsünüyorum. "Türk" milletini yurt disinda asagiya ceken ve yabancilarin gözünde kötü algi olusmasini saglayan hareketlerde ve tavirlarda bulunan o kötü örnekler kesinlikle üstünlükte ve maalesef senin benim gibi yurt disinda dogup büyümüs ve bu bahsedilen kisilerden hem karakter hem de kafa yapisi olarak ileride olanlar bunun ceremesini cekebiliyorlar Almanya daki yasamlarinda.

Sizde olduğu gibi ne biryerlerde dayım var ne de birisi beni bir örgüt dershanesinde torpille bir yerlere yerleştirdi.

Çomar piç miç demişsin.

Çalışmadan, emek vermeden, torpille, hile hurdayla nasıl bir yerlere kapak atarım derdi olan, yarım yamalak ağızdan dolma bilgilerle birşeyler yapmaya çalışan ve sonunda başarısız olan bir topluluk.
Bir yönetici düşün insanların hayatını yön verecek soruları çalıyor ve dağıtıyor.

Say say bitmez sabaha kadar yazarım ama siz yine böyle salak salak cümleler kurarsınız.

Sanki Avrupada yasayan Turkler Turkiye’dekilere nispeten daha ustun bir soydan, irktan olusuyor gibi anlatiyorsun.

Tam tersi, kirsallardan kacan dedelerin torunlariyiz. Avrupa standardina, kulturune en uzak kesim goc etti buralara. Avrupadaki kulturden, geleneklerden nasibini aldigin icin Turkiye’deki topluma tepeden bakman sacma, temelde aynisin.

işidçidir bu zellandaya misilleme yapmaya çalışıyorlar şerefsizler. Ulan Avrupa'ya girebilmişsin iş bul çalış bir git kursa dil ögren, ortama adepte ol... Bu avrupada vatandaşlığı böyle insanlara veriyor hep, eli ayağı düzgün tiplere vermezler ama pkklıyım beni Türkiyede öldürcekler diyince kapıları açıyorlar.

Ya bu kadar cahil olmanin mantigi nedir

Cogu boyle demek neyin kafasi

Turkiyede yasiyan erkeklerin alayi sapik ve tecavuzcu ozaman, cunku cogu oyle.
Çoğu ve hepsi arasında fark var
Ben mi yanlış biliyorum?
Çoğu derken %60 %70 vs bahsediyor olabilir
Türkiyedeki erkeklerin çoğu sapık demek ile hepsi sapık demek arasında fark var bence

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Çomar heryerde çomar, Türkiye’deki insanlarında coğu çomar zaten.

Şu olayda kendini savunacaksan Hollandalıya, ülkene geri dön derim. Adam Türk ırkı adınamı bişey yapmışta savunuyosun yada savunma ihtiyacı hissediyosun? Hollandalı yapsa şu olayı, Hollandalıların alayı sana açıklamanı yapacaktı? Hollandada doğmuş büymüşünüz verirsiniz ağızlarının payını.
Münferit bi olay, sapığın teki. Ailevi sorunlar yüzünden gelişen saçma bi olay ve ölen 3 suçsuz insan malesef.

Ama terör üstünde duruluyo ve böylede bırakılacak, algı meselesi çünkü seçimler yaklaşıyo ve iktidar partinin işine geliyo kaotik ortam.

Enerji vergisi üzerinde müthiş salvolar vardı, artık seçimlere kadar bu konu konuşulmaz, geçmiş olsun.

Nasıl Yeni Zelanda’daki olaylarda bi takım kesimler bundan rant sağlayıp seçimde propogandasını yaptıysa, aynısı şuan Hollanda’da oluyor kısmen. Politikadan iğreniyorum!

Bu arada avrupa’daki çoğu Türk çomardır, zaten çomar olmasaydı zamanında Avrupa’ya gitme ihtiyacı olmazdı, adam dağdan, bayırdan, anadoludan kaçıp güzel ülkesini bırakıp Avrupa’ya gitmiş, bunlara o dönemler sebep olanların abv.

Yapı olarakta, din olarakta batı’ya uymuyoruz. Ama dünya öyle bi yer haline geldiki, ne güzel geçinip giderken taaaa 9/11 de başlayan olaylardan sonra din olayları bu seviyelere geldi ve aşırı kutuplaşmalar var, insanlar yüz yüze bunu demesede, her alanda bu malesef Hollandalının aklından gecen acı gerçek. Siz nasıl Suriyeliye kızıyorsanız, onlarda Türklere, Faslılara kızıyor.

Ayrıca olayın olduğu Utrecht kentinde Faslılar kaynıyor.
Gazeteciler roportaj almak için gidiyor ve araçlarındaki elektronik cihazlar çalınıyor, işte böyle kendini bilmez insanların olduğu yerler var Hollanda’da. Ve burada doğup büyüsen bile yaşamı zorlaştıran şeyler bunlar malesef. Sonra avrupa’da yaşamak süper deniliyor. Böyle insanlar yüzünden belirli pozisyonlara gelmekte kattiyen zorlaşıyor iş hayatında, çünkü alenen ırkcılık yapılıyor iş hayatında malesef, kapalı kapılar ardında neler konuşuluyordur allah bilir.

Buda Italyan gazetecinin paylaşımı

Çomar piç miç demişsin.

Hocam alıntıladığınız mesajı okuduğunuza emin misiniz? Eğer okuduysanız ve bu cevabı verdiyseniz cevap tamamen ne olduğunu, nelere sahip olduğunu kısaca kendini anlatmak için yazılmış gibi. Üstelik sözde karşı çıktığınız zihniyetin aynısına da sahipken çok iddialı bir yazı olmuş. Tamamen genellemeler yaparak ''çoğu'' kelimesi kullanılan bir mesaja bu denli sert girmek olmamış.

Hocam alıntıladığınız mesajı okuduğunuza emin misiniz? Eğer okuduysanız ve bu cevabı verdiyseniz cevap tamamen ne olduğunu, nelere sahip olduğunu kısaca kendini anlatmak için yazılmış gibi. Üstelik sözde karşı çıktığınız zihniyetin aynısına da sahipken çok iddialı bir yazı olmuş. Tamamen genellemeler yaparak ''çoğu'' kelimesi kullanılan bir mesaja bu denli sert girmek olmamış.
Bilhassa ve özellikle böyle genellemelere böyle cevap verdim.

Neyin kafasini yasayarak bu olayin sonrasinda bircok turk gurbetciye hakaret etme gereksimi duyuyor birtakim arkadaslar, cozemedim. Kiskanclikmidir, cekememezlikmidir bilemedim.

Haddimizi asmayalim. Had bilmek iyidir

Olaya terör muamelesi yapıyorlar şuanda.

Medya ağız birliği yaptı, güya bi kağıt parçası bulunmuş üstünde Allah yazıyormuş, İslam için yaptım yazıyormuş.

Hatta ertesi gün biri röpörtaj veriyor, Allahu Akbar dedi diyo, yersen. :)

Şapkali Işidci Fazli & Türk comari "vuile slet" diyorlar.

Vuile slet = pis o***

Fazla söze gerek yok. Daha önce söylediklerim hala geçerli.

Dediklerine kismen katiliyorum, bende Hollanda da yasiyorum mesela ama tek tuk Turk arkadaslarim var. Tanidiklarimin cogu dedigin gibi comar. Bunun kaynagi ise cogu ‘almanci’ nin anadolu dan gelmesi. Ama tabi comar olmayan ‘almanci’ da var. Konudisi; ne yazikki burda Hollanda’da yabanci gözüyle bakiliyor bize, Türkiye’de ayni bu durum. Anliyacagin arada kalmis bir topluluk..

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Üst Alt