Huawei Tarih Verdi: Yeni Sistem Geliyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Huawei Tarih Verdi: Yeni Sistem Geliyor

ABD ile Çin arasında yaşanan ticaret savaşında amborgolu ürünler arasına giren Huawei'ye işletim sistemi desteğini kesen Google'ın kararının ardından Çinli dev yeni kararını açıkladı. Huawei, Google tarafından geliştirilen işletim sistemlerinin kullanılamayacak olması halinde kendi işletim sistemini bu yıl içinde hazır olacağını açıkladı.

Çinli telekomunikasyon devi Huawei akıllı telefon, tablet gibi ürünlerinde Google veya Microsoft tarafından geliştirilen işletim sistemlerinin kullanılamayacak olması halinde kendi işletim sistemini bu yıl içinde hazır olacağını duyurdu.

Açıklamada bulunan Huawei yöneticisi, yeni işletim sisteminin yazımının devam ettiğini ve ürünün 2019 dördüncü çeyrekte tamamlanmasını beklediklerini vurguladı.

ÇİN DIŞINDAKİ PAZARLAR İÇİN DE TARİH VERDİ
Çin dışındaki pazarlar için yeni işletim sistemi için 2020 ilk veya ikinci çeyrekte kullanılabilir hale gelecek.
Bilindiği üzere geçen hafta ABD Başkanı Donald Trump hükümeti tarafından alınan karar gereği, içlerinde Huawei'nin de olduğu 70 kadar şirket kara listeye alınmış, ABD'de üretilen ürünlerden ve hizmetlerden aksi yönde bir karar olmadığı müddetçe yararlanamayacakları açıklanmıştı. Google da Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin ABD tarafından kara listeye alınmasının ardından, Huawei kullanıcılarının Google ürünlerine olan erişimini askıya aldığını duyurmuştu.

Önemli olan sistem değil yeni sisteme geliştiricileri çekmek. Yoksa ortalama kullanıcı gözünde olay Instagram, Facebook ve Candy Crush yok niye bu telefona para vereyime gider.

Bir şey olmaz. Android kullanmak isteyenler yine yükler root/ flash/rom yöntemleri ile.

Hatta söz konusu çin ise herifler gayriresmi bir ekip ve site kurup o siteden custom romları müşterilerine servis eder bedavaya.

Android'in TV box ürünlerinde de bunu yapıyorlar kaç yıldır. Huawei da malmıyım da Google a dünya kadar para ödeyim diyerek bu adımı atmış olması yüksek hemde ticari anlamda Akkılıça.

Custom rom konular artık eskisine göre çok daha kolaylaştığı gibi Update özelikleri bile mevcut.

Önemli olan sistem değil yeni sisteme geliştiricileri çekmek. Yoksa ortalama kullanıcı gözünde olay Instagram, Facebook ve Candy Crush yok niye bu telefona para vereyime gider.
Peki kendi Facebook ve Instagramini gelistirirse? Sansi var mi? Ekside daha once Samsung ve Microsoft filan denedi ama basaramadi diye yazdilar. Fakat sonucta 1.3 milyar nufuslari var. Kuzey Amerika ve Avrupayi toplasan 1 milyar ancak ediyor. Belki globallesmesi sekteye ugrar ama Cin ve bazi Asya pazarlarinda tutunur gibi geliyor. Gerisi de zamana kalmis artik.
Bu arada bazi bilmedigim ve anlamadigim terimler var. Sadece isler istedikleri gibi giderse biraz sanslari var gibi dusunuyorum.

Peki kendi Facebook ve Instagramini gelistirirse? Sansi var mi? Ekside daha once Samsung ve Microsoft filan denedi ama basaramadi diye yazdilar. Fakat sonucta 1.3 milyar nufuslari var. Kuzey Amerika ve Avrupayi toplasan 1 milyar ancak ediyor. Belki globallesmesi sekteye ugrar ama Cin ve bazi Asya pazarlarinda tutunur gibi geliyor. Gerisi de zamana kalmis artik.
Bu arada bazi bilmedigim ve anlamadigim terimler var. Sadece isler istedikleri gibi giderse biraz sanslari var gibi dusunuyorum.

Var zaten kendi sosyal medya uygulamalari. Cin'de Facebook vs. yasak.

Bir şey olmaz. Android kullanmak isteyenler yine yükler root/ flash/rom yöntemleri ile.

Hatta söz konusu çin ise herifler gayriresmi bir ekip ve site kurup o siteden custom romları müşterilerine servis eder bedavaya.

Android'in TV box ürünlerinde de bunu yapıyorlar kaç yıldır. Huawei da malmıyım da Google a dünya kadar para ödeyim diyerek bu adımı atmış olması yüksek hemde ticari anlamda Akkılıça.

Custom rom konular artık eskisine göre çok daha kolaylaştığı gibi Update özelikleri bile mevcut.
Aynen öyle, huaweinin yeni sistemi de kırılır zaten basarsın android romu mis gibi sıkıntı yok.

ONEPLUS A5000 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Batida hayir. Bu tip sosyal aglar dogal monopolilerdir.

Rusya ve Cin protectionist davranip ulusal capta alternatif uretiyorlar ancak. (vk, qq vs.)
Evet, ben de aynisi dusunuyorum. Kendi ic ve Asya pazarinda tutunma sanslari var ve Bati icin zamana ihtiyaclari var. Sonucta sadece gecen yik 59 milyon telefon mu ne satmislar. 59 milyon telefonu google yok diye cope atmazlar fakat yenisini de almazlar gibi. Sahsen ben almayi dusunuyordum ama vazgectim :)

Şu an Google ile başa çıkmak mümkün değil. Huawei de Nokia gibi sönüp gider bu sıkıntıyı çözemezse. Olan bizim elimizdeki cihazlara oldu iyice değer kaybetmeden satsam mı diye düşünmeye başladım

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt