Hugo Rodallega: "Kolombiya’daki futbolseverler Galatasaray’ı destekliyor" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1029651.jpg

Süper Lig ekiplerinden Yukatel Denizlispor’un golcü futbolcusu Hugo Rodallega Radyospor'a Falcao hakkında konuştu.

"Falcao ile konuştum. Selam vermek istedim. Dışarıyla paylaşabileceğim şeyler değil konuştuklarım. Galatasaray taraftarlarından çok etkilendi. Galatasaray taraftarlarının gösterdiği ilgi çok memnun etmiş onu. Kendisini mükemmel bir atmosferde hissetti. İlk maçına çıkmak için hazırlanıyor. Şu anda istediği tek şey Galatasaray formasıyla maça çıkmak. İlk izlenimler bunlar."

"Falcao bu ilgiyi hak ediyor. Dünyanın en iyilerinden biri. Büyük bir karaktere sahip. Dünyanın en iyi forvetlerinden biri olduğu kanıtladı. Böylesine bir karşılama töreni yapmak son derece normal. Şu anda evinde ailesiyle birlikte. Düzenini kurmak için uğraşıyor. İşine konsantre olarak ilerleyecek. İlk maçında iyi bir başlangıç yapmak istiyor. Bu sezon Falcao, Galatasaray’da çok gol atacak ve katkı sağlayacaktır."

"Galatasaray, Kolombiya’da tanınıyor. İnsanlar, Falcao’nun Galatasaray’a transferinden ötürü heyecanlılar. Kolombiya’daki futbolseverler, Galatasaray’ı destekliyor. Falcao’nun da başarılı bir dönem geçireceğine inanıyorlar. Falcao transferi Kolombiya’da da ses getirdi. Kolombiya’daki insanlar Radamel’in başarılı olacağını düşünüyor."

"Denizlispor’un Galatasaray’ı ilk hafta yendiğini söylemedim. Çünkü o biliyordu. Galatasaray ile ilgili gelişmeleri takip ediyordu. Galatasaray da biz de o maçı unuttuk. Sağlam şekilde geleceğe bakmak gerekiyor. Biz kazandık. Fakat; bundan sonraki maçların önemli olduğunu söyleyebilirim."

"Aramızda gol krallığı konusunda bir yarışma olmaz. Falcao kendi takımı adına ben de Denizlispor adına maksimumu vermeye çalışacağım. O kendi işini yapacak ben de kendi işimi. Biz yaptığımız işten zevk alacağız. Falcao ile karşılaşmak elbette ki güzel olur. Saha içinde mücadelemizi veririz. Saha dışında iyi bir ilişkimiz olacak. Yaptığımız işten zevk almaya bakacağız. Aslan ile Kaplan yan yana yürür. Ama bunun için orman gerekir (gülerek). Metaforlardan ziyade sahaya bakmak gerek. Falcao'nun işini yapacağını biliyorum. O büyük bir karakter."

Falcaonun heyecanlı ve maça çıkmak için sabırsız olduğu her hareketinden belli
Taraftarın ilgisini boşa çıkarmak istemiyor kesinlikle

Sene başı yedek santrafor olarak Trabzon'dan ayrıldığı ilk gün takıma katılmasını istemiştim. Fiziği arada sıkıntı çıkartıyor ama ligin halen en iyi 9 numaralarından biri. Zeki oyuncuları severim, kuşkusuz Rodallega da onlardan bir tanesi. Denizli için büyük şans o mali şartlarda böyle bir santrafora saihp olmak.

Aramızda gol krallığı konusunda bir yarışma olmaz. Falcao kendi takımı adına ben de Denizlispor adına maksimumu vermeye çalışacağım. O kendi işini yapacak ben de kendi işimi. Biz yaptığımız işten zevk alacağız .

Böyle adamlara saygılıyım. Helal olsun ne kadar olgun düşünüyor.

Üst Alt