Hukukçular Son Noktayı Koydu "Seçim Olacak" - Sayfa 24 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hukukçular Son Noktayı Koydu "Seçim Olacak"

Cevap: Hukukçular Son Noktayı Koydu "Seçim Olacak"

Bu davaların, yönetimin zafiyet göstermeye devam ettiğinin bir kanıtı olduğunu savunan Yasaman, bu şekilde davaların sürmesi halinde mali ibranın da ortadan kalkabileceği imasında bulunarak, ''Mali olarak ibra edildi ama gösterilen bilançoya göre yapıldı bu. Gösterilmeyen bilançoları, hesaplardaki usulsüzlükleri, problemleri ileri sürerek dava açılabilir. Bunları herkes göz ardı etti ama iş buralara gelirse, genel kurulun ibra kararını vermesi, Polat yönetimini mali yönden kurtarmaz. Dava açmaya engel değildir. Bu davalar olursa, önünü alamazsınız'' ifadelerini kullandı.

TT Arena Güvenlik Firması'na fahiş fatura kesilmesi gibi, seyirci sayısı kadar güvenlik görevlisi konuşlandırılmış gösterilmesi gibi (Helvacı'da bunların örnekleri fazlasıyla mevcuttur) bir çok yolsuzluk iddaları üzerinden topluca bu yönetime ve içindeki üyelere tek tek dolandırıcılık yapma savıyla dava açılabilir.

Üyeler mali ibra ile derneğin bütçe içerisindeki %20 lik kısmının harcamalarını denetliyor, bağımsız denetleme kurumları da bu konuda raporlar hazırlıyor ve üyeler bunu oyluyor. Ancak geri kalan şirketler üzerinden yapılan %80 lik bölüm denetim dışı. Esas yolsuzluk burada dönüyor. Nasıl Hatemi'nin temsil ettiği bazı üyeler klübe dava açabiliyor ise halka açık şirketlerin hisserlerinin önemli bölümünün sahibi olan Galatasaray klübü üyeleri de tek tek ayrı ayrı bu yolsuzluk davalarını açabilirler.

Bu yönetim altında ilkleri yaşıyoruz. Seçim herşey ters gitse en geç Temmuz 2011 de yapılacak. Kısasa kısas. Çok zarar görmeyiz. Sonuçta gelecek sene mantıklı hedef ilk 5 olmalı, şampiyonluk tabi ki hedef ama mevcut koşullarda biraz daha alta çekmek lazım beklentileri.

Benim bu yönetime öfkem çok büyük. Çelenk bırakma, bildiri yayınlama, resmi ürün almama, maça gitmeme, protesto sloganları atmak hepsi direkt markaya zarar veriyor. Evdeki sivri sinekler için şehre atom bombası atmaktan farkı yok.

1- Alıcaksın eline yolsuzluk davalarını bu sinekleri bir bir duvara yapıştıracaksın.

2- Yeni gelen yönetim disiplin kurullarını da belirliyor. Bu kurullar bu yöneteimi ve dava açan üyeleri tek tek Galatasaray'a kamuoyu önünde ciddi zarar vermek suçlamasıyla disipline sevk edecek. En büyük cezayı verecek.

Ancak diner bu öfkem.

Hodri Meydan en güzel cevap bunlara.

Üst Alt