Hukuken İşler Olması Gerektiği Gibi Yürümekte. Gaza Gelmeyelim. - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hukuken İşler Olması Gerektiği Gibi Yürümekte. Gaza Gelmeyelim.

Cevap: Hukuken İşler Olması Gerektiği Gibi Yürümekte. Gaza Gelmeyelim.

Ya TFF'nin başında kimin adamları olduğu belli. Hukuk falan yalan olmuş. Görünüşte hukuki sıkıntı yok belki ama neden soruşturma başlatmıyorlar?!? Neyi bekliyorlar, iddianameden önce kendin kur heyetini başlasın araştırmaya. Gerekiyorsa savcı ile görüşürür v.s. ama bunların niyeti belli. Adam açık açık söylüyor kişiler kurumlar ayrılması gibilerinden. Formül bulunmuş. Aziz'i artık kurtaramayız ama ŞB'yi kurtaralım diyorlar. Para uğruna diğer kulüp başkanları da kendi kulüplerini sattılar. Maalesef bizim yönetimimiz de aynı şeyi yapmış gözüküyor. İnsana koyan da bu. Yoksa biliyoruz biz baştakilerin ne olduğunu ama bizim yönetimimize yazıklar olsun!

Tek umudum UEFA ve FIFA.

Federasyon iddaname hazırlandıktan sonra karar vereceğiz dedi. Bizim taraftar sanki affettiler gibi gaza gelip isyan ediyor. Anlamak mümkün değil.

Federasyon iddaname hazırlandıktan sonra karar vereceğiz dedi. Bizim taraftar sanki affettiler gibi gaza gelip isyan ediyor. Anlamak mümkün değil.

Federasyon yalan söylüyor Rıza. Adam dün açık açık "şahıslar ve kurumlar" ayrıdır, şahıslar gereken cezayı alacaklardır dedi. Şahıs'a futbol federasyonu ceza verse ne olur vermese ne olur... O kanlı 3 puanlar fener hakkıyla kazanmış gibi işe yaradı resmen. Adam resmen dal-testicle geçiyor.

Aslında belki de böylesi daha hayırlıdır. İddaname sonucu küme düşürülürse 2 sezon kaybedecek. Şimdi düşürülürse sadece bir sezon kaybedecek. İyilik yapalım derken belkide daha büyük bir kötülük yapacaklar.

Aslında belki de böylesi daha hayırlıdır. İddaname sonucu küme düşürülürse 2 sezon kaybedecek. Şimdi düşürülürse sadece bir sezon kaybedecek. İyilik yapalım derken belkide daha büyük bir kötülük yapacaklar.

Asla ceza almayacak fenerbahce. dun o baskan olacak adam soyledi bunu. :)

Ceza alacak olsalar FB kendi kabul etmezdi bu durumu. Onlar da biliyorlar ceza almayacaklarını dolayısıyla kabul ettiler. Ceza alırlarsa zaten 2 sezon kaybedecekler.

Federasyon yalan söylüyor Rıza. Adam dün açık açık "şahıslar ve kurumlar" ayrıdır, şahıslar gereken cezayı alacaklardır dedi. Şahıs'a futbol federasyonu ceza verse ne olur vermese ne olur... O kanlı 3 puanlar fener hakkıyla kazanmış gibi işe yaradı resmen. Adam resmen dal-testicle geçiyor.

Emir, Federasyon 'biz gerekli zamanda doğru hamleleri yaptık' demek istiyor ve bence de yapıyorlar. Şu anda ellerinde delil yok. Delillerin hepsi savcıda. Ellerine geçince göreceksiniz gereken cezayı verecekler. Ben inanıyorum buna. Ayrıca alınan kararlarda bir takım taraftar sevinecek bazıları üzülecek dedi ki bu ceza alacakları anlamına da geliyor.

Savcılık iddianameyi hazırladığı ve tamamladığı günden sonra 1 hafta içinde fenerasyonun soruşturma açıp cezayı kesmesi gerekir. Bu da ligin 5-8. haftaları arasında olur. İyi yönden bakmak lazım... fenerin aldığı bütün paralari topladığı puanlar hepsi güme gidecek ve sonra doğru bank asya.. çin işkencesi gibi..

Asla ceza almayacak fenerbahce. dun o baskan olacak adam soyledi bunu. :)

Yanııyorsun. Bence kesin ceza alacak. Dünkü açıklama Fener'in gazını almak içindi ki işe yaradı, resmi sitelerinde federasyonu yaladılar. Fenerbahçe taraftarı federasyona güvensin istediler ki o da oldu. Şimdi gereken cezayı verme zamanı gelecek. O zaman federasyon hani bize güveniyordunuz diyebilecek. Cümleler benim anlattığım kadar basit olmayacak tabi;)

Burada ıskaladığımız en büyük olay şu:

Federasyon ceza vermesi gerektiğini çok çok iyi biliyor ve süreçten kendilerinin zarar almadan kurtulması için çalışıyorlar. Dikkat edin bu duruma. Federasyon ceza verecek ama cezayı verirken federasyona olan güvenin azalmamasını yada tepkilerin çok olmamasını istiyorlar. Buna göre hareket ediyorlar.

Federasyon kendisini düşünmüyor mu sanıyorsunuz?;)

Federasyon ceza vermesi gerektiğini çok çok iyi biliyor ve süreçten kendilerinin zarar almadan kurtulması için çalışıyorlar. Dikkat edin bu duruma. Federasyon ceza verecek ama cezayı verirken federasyona olan güvenin azalmamasını yada tepkilerin çok olmamasını istiyorlar. Buna göre hareket ediyorlar.

Bence de...

bence iddanamenin hazırlanması, gizliliğin kalkması falan 3-4 ayı bulur. TFF soruşturma açar ama burda bir sürü şey saydı MALİ. bu aşamalar falan 2-3 ay sürer yada sürdürürrler:). Bir şekilde önümüzdeki seneyi tamamlayacaklar.yani cezalar sezon sonuna kadar bekletilecek. sezon sonundada bazı takımlar düşermi ? pek sanmıyorum belki şike yok şu şu var deyip eksi puan başlatırlar. yani iş işten geçer...

Eğer federasyon lig düşürme cezası vermezse çok büyük garabet olur.

Bunun altından kalkamazlar.

Geçtiğimiz Cuma günü bu konudaki hukuki durumla ilgili hukukçuların görüşlerini izledim ve bu nedenle federasyonun bu yönde bir karar alacağını tahmin ediyordum. Bana göre de hukuk çerçevesinde alınmış bir karardır. Lakin süreç elbette devam etmektedir.

Şu anki hukuki durum bu manada işlerine geliyor zaten. Zorlama söz konusu değil. Ancak durum netleşip kamuoyu delillerle ilgili daha net bilgiye sahip olduğunda durum farklı olacaktır. Aksi bir yönde karar almalalı mümkün olmayacaktır.

Şu anki hukuki durum bu manada işlerine geliyor zaten. Zorlama söz konusu değil. Ancak durum netleşip kamuoyu delillerle ilgili daha net bilgiye sahip olduğunda durum farklı olacaktır. Aksi bir yönde karar almalalı mümkün olmayacaktır.

Aynen Çetin Abi. Ben de gerekenlerin olacağını düşünüyorum.

bugün radyospordaki programı dinledim

oradaki spiker de bu konudakine benzer şeyler söyledi

ve düşündüm gayet mantıklı

federasyon bize belge gösterilmedi diyosa gösterilmemiştir yalan söylemez

elinde belge olmadan kime ne ceza vermesini bekliyosunuz anlamıyorum

şimdi sadece feneri düşürse diyelim ki, ama sadri şener de gözaltında

ya trabzona dair de şike belgeleri de varsa

o zaman onlara şampiyonluğun verilmesi hak mı olacak

hem bu süreç fener açısından çok kötü geçer ligde

eğer düşselerdi 1 sene sonra çıkarlardı hemen

şimdi 3-4 ay başkanı hapiste olan bir kulüp şeklinde maçlara çıkacaklar

rakip taraftardan şikeciler diye baskı görecekler

başarılı olmaları imkansız bu durumda,

sonra da iddianame açıklanınca federasyon bakacak ve herkese cezasını verecek

sadece fenere değil herkese

çünkü işin için de bir sürü takım ve oyuncu var

Mali denen fenerbahçe forması giymiş zat, dün akşam bu işin sportif, ekonomik ve sosyal boyutu var dedi. Ama olayın esas boyutu adli. Esas amaçları talimatnameyi değiştirip kişilerle kurumları ayırıp gözümüzün içine baka baka fenerbahçeyi aklıyacaklar. İşte o zaman benim için işin sportif ekonomik ve sosyal boyutu başlıyacak. Bu işi de herzamanki gibi kapatmaya çalıştıkları gün hiç bir maça önyargısız bakamayacağım, bunlar bu pislik düzeni devam ettirsin diye hiç bir ekonomik katkıya katılmayacağım ve fenerbahçe süt kupası alsa bile kutlamayacağım, altında bir bityeniği arayacağım.

Mali denen fenerbahçe forması giymiş zat, dün akşam bu işin sportif, ekonomik ve sosyal boyutu var dedi. Ama olayın esas boyutu adli. Esas amaçları talimatnameyi değiştirip kişilerle kurumları ayırıp gözümüzün içine baka baka fenerbahçeyi aklıyacaklar. İşte o zaman benim için işin sportif ekonomik ve sosyal boyutu başlıyacak. Bu işi de herzamanki gibi kapatmaya çalıştıkları gün hiç bir maça önyargısız bakamayacağım, bunlar bu pislik düzeni devam ettirsin diye hiç bir ekonomik katkıya katılmayacağım ve fenerbahçe süt kupası alsa bile kutlamayacağım, altında bir bityeniği arayacağım.

Mahkeme şike yapıldığına dair karar verirse işin ekonomik boyutuymuş sosyal boyutuymuş bunların hepsi hikaye olur. TCK'nın ve Disiplin Talimatnamesinin öngördüğü ceza katiyetle uygulanacaktır. Bunun herhangi bir şekilde yumuşatılması veya başka şekle sokulması asla mümkün olmayacaktır. Kaldıki UEFA ve FİFA olayı yakınen takip etmektedir. Burada yapılması gereken farklı senaryolar üretmek yerine hukuki sürecin takibini seyretmek ve beklemektir.

bence hic bir takim küme düsmez kilifina uydurup bir kac kisiye ceza verirler zaman uzadikca olay unutulur aydinlarin dün ne dedi kisilerle kurumlari ayirmak lazim bu mantiga göre yapsin sikeyi yönetici alsin cezayi ama takim düsürülmesin o zamn bu yasa neden cikti benim en agrima giden bizim yönetimin böyle bir rezillige destek olmasi benim icin türkiyede futbol bitmistir artik ne halleri varsa görsünler

Üst Alt