İbrahimovic Barça'da ! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İbrahimovic Barça'da !

Cevap: İbrahimovic Barça'da!

Hleb ile Eto'yu elden çıkarmaya bakıyorlardı.E 40 milyon €'yu da bu yıl ki başarılardan çooook rahatça çıkarmışlardır.Sadece Şampiyonlar Ligi'nden gelen para 40'tan fazladır.

Mes que un club diyor,susuyor,Barça'nın bu yıl şerrrrrrefsiz Perez'e takacağı kapakları izlemeyi heyecanla bekliyorum.

saygılar :D

Inter, Barcelona kulübünün Zlatan Ibrahimovic’i 40 milyon + Samuel Eto’o karşılığında transfer ettiği haberlerini yalanladı. Katalan ekibiyle bir görüşme yaptıklarını doğrulayan Inter başkanı Massimo Moratti, İspanyol basınında transferin bittiğini yönelik çıkan haberlerin ise gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Barça ve Inter yöneticileri bir araya gelmiş ve iki golcü oyuncunun takası hakkında bir görüşme yapmışlardı. Barcelona da Ibrahimovic için, Eto’o ve 40 milyon avro teklifi yapmıştı.

İtalyan basınına konuşan Moratti ise duruma açıklık getirerek, “Eto’o ile Ibrahimovic aynı değerde değil. Ancak bize önemli bir para önerdiler. Şu an için görüşmelerimiz sürüyor. Bu transferde oyuncuların isteği önemli” diye konuştu.

Goal.com

Umarım bir an önce kesinleşir transfer.. etoo çok sevdiğim bir futbolcuydu gitmesine üzülürüm ama ibrahimovic'te inanılmaz büyük bir isim.. eğer 35 milyon biraz daha aşağılara çekilse çok daha sevinicem ama :eek:

Çok güzel bir transfer,ama Eto'o artı o kadar para biraz fazla geldi gözüme.

Ama çok başarılı olacağına inanıyorum İbonun.

Ya abicim bütün sevdiğim adamların hepsi sevdiğim takımlara gidiyor ve çok seviniyorum...

Messi,Henry,Xavi,İniesta,Pique vs...

Bu adamları bir arada izlemek gerçekten müthiş bir şey...

Sadece sevdiklerimden Kaka ya üzüldüm ama o bari rakipte olsun ki ligin tadı çıksın:)

Bazı arkadaşlar İbra konusunda bencil falan demiş: Henry de gelmeden önce bencillikleri vardı ama süper oynuyor...Kaliteli adam kendini her takımda ispat eder.Hele seriA da her sene 20+ gol atan bi adam sa bu La Liga da düşünmek bile istemiyorum...

İbra Eto dan 1 gönlek üstün bir adam.Gerek oyun zekası,gerek bitiriciliği,gerek kafa vuruşları,gerek çalımları...

İbra komple bir forvet ve takımdır benim gözümde...

Hele arkasında ve yanındaki oyuncuları düşündükçe...

Forumda geçen klasik bir laf var ve çok beğendim:D

Henry-İbra-Messi-Xavi-İniesta=Tecavvüz hemde dünyadaki her takıma:D:D:D

Bu sene beni ne EpL nede SeriA sadece LaLiga ve El Clasico heyecanlandırır...

İple çekiyorum La Liganın başlama tarihini:D:D

açıkcası henry de zorlanmıştı barça'daki ilk yılında.

ibrahimoviç de zorlanacaktır ama eğer henry gibi bir evrim geçirebilirse barcelona'nın kadrosu gerçekten çok korkunç oluyor.

tartışmasız dünyanın en iyi forvetlerinden birisi hatta çoğu kişiye göre en iyisi. oğlanüstü yeteneklerine bir de henry'nin yaptığı gibi takım oyununu, total futbolu katarsa hem ibra hem de barcelona sınıf atlayacaktır.

transfer iki cephe için de karlı bir trasnfer.

ibrahimoviç ayrılmak istiyordu, inter aşağı yukar onun kalitesinde bir adam + 40M euro aldı.

eto'o da sözleşme yenilemiyordu. seneye büyük ihtimalle bedelsiz ayrılacaktı kulüpten. o yüzden barça'nın onu elden çıkarabilmesi onlar adına karlı sayılabilir. yok pahasına gideceğine en azından zlatan'ın bonserivisni bir miktar indirdi. eto'o'nun bulunduğu o durumda (sözleşmesi seneye bitiyor, imzalamıyor) kimse yüksek bonservis ödemezdi zaten.

ama yine de david villa'nın barça'nın şu an oynadığı sisteme daha uygun olacağını düşünüyordum. ama tabii bu zilatan'ın uyum sağlayamayacağı anlamına gelmez.

Hleb ile Eto'yu elden çıkarmaya bakıyorlardı.E 40 milyon €'yu da bu yıl ki başarılardan çooook rahatça çıkarmışlardır.Sadece Şampiyonlar Ligi'nden gelen para 40'tan fazladır.

Mes que un club diyor,susuyor,Barça'nın bu yıl şerrrrrrefsiz Perez'e takacağı kapakları izlemeyi heyecanla bekliyorum.

saygılar :D

Barca 150 milyon aldı Ş.liginden.

Bu transfer gerçekleşirse kazığın daniskası olur,kimse demesin eto sözleşme yenilemiyordu filan,etonun birsürü taliplisi var en kötü 25m euroya fenere satarlardı,

bu durumda 25m etodan 40m de extra para,5m hlebin kiralaması =70m ibrahimovic bu kadar etmez,taş çatlasa 30m eder.

üstelikte barcanın sistemine uygun degil,eto tek vuruş ustası ama ibra öyle değil,gelen topu alıp çalım atmayı,dribling yapmayı seviyor ee bu tür oyunculardan barcada bolca var ileri 3lü bu şekilde birini daha kaldıramaz..

ayrıca perezi ve dolayısıyla reali küçümseyenler çok fazla yanılıyorlar.

kaka,ronaldo ve benzama yenilgiyi hazmedecek oyuncular degil..

ronaldo finalde barcaya kaybetti diye reali tercih etti.

kaka milanda istediklerini tam olarak yerine getiremedi.

benzama dünya kulüplerinden birinde yer almak istedi,:ka19:

bu oyuncuların egosu reali zirveye taşıyacaktır bekleyip ve görelim.

Barca 150 milyon aldı Ş.liginden.

Bu transfer gerçekleşirse kazığın daniskası olur,kimse demesin eto sözleşme yenilemiyordu filan,etonun birsürü taliplisi var en kötü 25m euroya fenere satarlardı,

bu durumda 25m etodan 40m de extra para,5m hlebin kiralaması =70m ibrahimovic bu kadar etmez,taş çatlasa 30m eder.

üstelikte barcanın sistemine uygun degil,eto tek vuruş ustası ama ibra öyle değil,gelen topu alıp çalım atmayı,dribling yapmayı seviyor ee bu tür oyunculardan barcada bolca var ileri 3lü bu şekilde birini daha kaldıramaz..

ayrıca perezi ve dolayısıyla reali küçümseyenler çok fazla yanılıyorlar.

kaka,ronaldo ve benzama yenilgiyi hazmedecek oyuncular degil..

ronaldo finalde barcaya kaybetti diye reali tercih etti.

kaka milanda istediklerini tam olarak yerine getiremedi.

benzama dünya kulüplerinden birinde yer almak istedi,:ka19:

bu oyuncuların egosu reali zirveye taşıyacaktır bekleyip ve görelim.

C.Ronaldo nun 94 M€ ettigi yerde Ibrahimovic 30 etmez..Cok daha fazla eder...

Hiçte öyle kazık sayılmaz.

Fifa kurallarına göre 27 (veya 28) yaşını doldurmuş ve sözleşmesinin bitmesine 1 sezonu kalan futbolcuların bonservisi yıllık ücretleri kadardır.

Yani bugün Fenerbahçe basıp 10 Milyon Euro'yu verseydi (Eto'o yılda 10 alıyor diye biliyorum) Eto'o ile görüşme hakkı olacaktı. Eto'o'da kabul etseydi, İnter paşa paşa vermek zorunda kalacaktı...

-ki Eto'o'nun artık kalmak istemediğini hepimiz biliyoruz Barça'da.

Hem oyuncunu elden çıkartıyorsun hemde İbrahimovic gibi ender görülecek bir forveti 40 (toplamda 50) Milyon Dolara takımına katıyorsun...

En az Maxwell transferi kadar sevindim..

İbo tam Barça forveti, dağıtır evelallah oraları, tek transfer ama nokta atış, Madrid avcunu yalasın :D

Sevmem zaten Etoyu, beceriksizin teki, ne teknik var, ne kafa vurabiliyo ne de kaleciyle karşı karşıya gol atabilecek kadar soğukkanlı, Baros daha iyidir 1e 1de..At gibi koşuyo işte..

En az Maxwell transferi kadar sevindim..

İbo tam Barça forveti, dağıtır evelallah oraları, tek transfer ama nokta atış, Madrid avcunu yalasın :D

Sevmem zaten Etoyu, beceriksizin teki, ne teknik var, ne kafa vurabiliyo ne de kaleciyle karşı karşıya gol atabilecek kadar soğukkanlı, Baros daha iyidir 1e 1de..At gibi koşuyo işte..

Eto'o abartıldığı kadar değil. Zlatan kendi yaratıcılığı ile bir kamyon gol attı italya gibi genelde defans oyunu oynanan ligde. Barça'da tozu dumana katar. Xavi,İniesta,Messi üçlüsü bu adamı beslediğini düşünsenize. En az 40 gol atar be:GOOL::GOOL:

Çok güzel bir transfer oldu bu,bana kalırsa Barca'nın 3 mevkisinde problem vardı;forvetin ortası,solbek ve kaleci.Maxwell'i alarak solbek sorunun giderdiler,İbrahimovic gelincede forvet sorunu bitti,düzgün bir kalecide alırlarsa tamamen kusursuz bir kadro olacak...

40 milyon € + Eto'o + Hleb kiralık olarak diyorlar.

Gayet de yüklü bir ücret bu.

orkun renktaş'ın da dediği gibi eğer eto'o satılmak istenseydi 28 yaş kuralı gereği son yıl alacağı ücretten daha fazlaya satılamayacaktı.

satılmazsa da seneye zaten serbest kalacacktı, sözleşme imzalamıyordu. barça'nın eli kolu bağlıydı yani.

eto'o barcelona'da yıllık ne kadar kazanıyordu bilmiyorum ama bugün gazetede 7.5M euro diyordu.

yani 40M+eto'o şeklinde değil de 40M+7.5M diye düşünün. benzema 35M ederken ibrahimoviç için 47.5M gayet makul bir fiyat.

inter için de iyi oldu, aşağı yukarı ibra kalitesinde bir oyuncu+40M euro aldılar.

yani bana göre iki taraf için de karlı bir transfer.

Üst Alt